DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bańki chińskie do twarzy

ilość produktów: 3

Medycyna chińska cieszy się dużą popularnością, ale oprócz akupunktury i akupresury to wiele innych metod, które możesz także stosować w swoim domu. Jedną z nich jest masaż twarzy bańką chińską. Jak skuteczna jest ta metoda i jak ją stosować?

Czym są bańki do masażu twarzy?

Stosowanie baniek jest znane nie tylko w medycynie chińskiej. Jednak jego specyficzną odmianą pochodzącą z Dalekiego Wschodu jest masaż twarzy bańkami zwany inaczej facial cupping. Obecnie w celu jego wykonania stosuje się bańki wykonane z miękkiego silikonu, które nie wymagają użycia ognia i są bezpieczne w stosowaniu.

Masaż działa ujędrniająco i odmładzająco na skórę, a efekty często są widoczne już po pierwszym użyciu. Bańka chińska może mieć różne kształty i rozmiary, dzięki czemu znajduje zastosowanie również do dekoltu, czy ciała. Bańki o mniejszej średnicy można używać np. w okolicy oczu czy nosa.

Jakie korzyści daje masaż twarzy bańką chińską?

Systematyczne stosowanie baniek zapewnia dużo korzyści dla zdrowia. Najważniejsze  z nich to:

 • zmniejszenie obrzęków i zastojów limfatycznych,

 • pobudzenie procesów metabolicznych,

 • wspomaganie detoksykacji organizmu,

 • zmniejszenie widoczności zmarszczek,

 • większa elastyczność i jędrność skóry, poprawa kolorytu twarzy,

 • rozluźnienie spiętych mięśni.

Wykonanie masażu twarzy bańkami to przede wszystkim sposób na zmniejszenie oznak starzenia się skóry. Nawet kilkuminutowy zabieg znacząco poprawia ukrwienie tkanek i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a także przyczynia się do dotlenienia skóry, Ma też działanie niwelujące uporczywe bóle głowy oraz relaksujące.

Jak wykonywać masaż twarzy bańkami?

Do masażu oprócz baniek potrzebny jest także olejek lub serum zapewniające właściwe nawilżenie i poślizg w trakcie zabiegu. To również ochrona przed pojawieniem się siniaków lub zbyt mocnym naciągnięciem skóry. Twarz należy umyć i wykonać demakijaż, a następnie nanieść olejek na miejsce nałożenia bańki.

Skórę trzeba delikatnie naciągnąć i przyłożyć bańkę zasysając powietrze. Najprościej zrobić to przyciskając ją dwoma palcami od góry. Jeżeli odczucie jest nieprzyjemne to znaczy, że bańka jest zaciśnięta zbyt mocno. Szybkimi ruchami przesuwaj bańkę tak, aby w każdym miejscu pozostawała około 2-3 sekundy. Ruchy powinno się wykonywać od środka twarzy na zewnątrz w kierunku skroni i obojczyków. Dzięki temu dochodzi do odprowadzania limfy do jej odpływów. Czoło i skronie masuje się okrężnymi ruchami, natomiast szyję pionowo w stronę żuchwy. Prawidłowo wykonany masaż bańką chińską trwa od 15 do 20 minut.

Po wykonanym zabiegu można przemyć twarz i nałożyć ulubione kosmetyki, masaż poprawia bowiem ich wchłanialność. Warto pamiętać, aby utrzymywać bańki w czystości, dlatego ważne jest ich wymycie, osuszenie i dezynfekcja po każdym masażu. Zabieg można wykonywać nawet 2-3 razy w tygodniu.

Na co zwracać uwagę przy masażu?

Przeciwwskazaniem do masażu są choroby skóry występujące w miejscu wykonywania zabiegu takie, jak trądzik, czy egzema. Nie powinno się go wykonywać także w przypadku:

 • wrażliwej, naczyniowej skóry,

 • silnej wiotkości cery,

 • stanów zapalnych i otwartych ran lub poparzeń,

 • chorób układu krwionośnego, jak hemofilia, nadciśnienie, czy choroby serca,

 • podwyższonej temperatury ciała,

 • chorób nowotworowych.

Aby zagwarantować sobie w pełni bezpieczne używanie baniek, warto korzystać z atestowanych produktów. Bańki marki 4FIZJO są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel