DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Taśmy rehabilitacyjne Floss Band

ilość produktów: 3

Choć odznaczają się one zaskakująco lekką wagą, a także niewielkimi rozmiarami, które sprawiają, że możemy z łatwością zabrać je ze sobą w dosłownie każde miejsce, to taśmy do ćwiczeń/rehabilitacyjne (bo o nich tutaj mowa) można polecić nie tylko za imponującą wszechstronność zastosowania, ale również niepodważalną efektywność. Świetnym przykładem są tutaj chociażby taśmy na mięśnie Floss Band, które już teraz możesz znaleźć w bogatej ofercie sklepu z profesjonalnym sprzętem rehabilitacyjnym – 4Fizjo.

Czym właściwie są taśmy do rehabilitacji Floss Band? Najprościej mówiąc są to szerokie opaski wykonane z wytrzymałego i odpornego na zniszczenia lateksu, który odznacza się elastycznością oraz rozciągliwością, dzięki czemu wzmacniają one poszczególne partie mięśni bez ryzyka nadmiernego obciążania stawów, a różnorodny stopień rozciągliwości sprawia, że taśma rehabilitacyjna Floss Band może być wykorzystywana zarówno przez dzieci, dorosłych, jak i osoby starsze często borykające się z pogorszoną sprawnością na skutek doznanych urazów, bądź też po prostu upływu czasu.

Gdzie wykorzystuje się tego rodzaju gumy oporowe? Taśmy do ćwiczeń rehabilitacyjnych Floss Band służą przede wszystkim do rozluźniania nadmiernie napiętych mięśni, rozluźniania tkanek okołostawowych, a także do poprawy ruchomości stawów. Mogą więc być wykorzystywane zarówno do ćwiczeń mających na celu poprawę bądź utrzymanie dobrej kondycji fizycznej lub też stanowić akcesorium do treningów ogólnorozwojowych.

Ponadto, jak sama nazwa wskazuje, doskonale sprawdzają się również w profilaktyce, jak i rehabilitacji osób, które pragną wrócić do dawnej sprawności po przebytych, bolesnych urazach, kontuzjach, przeciążeniach tkanek miękkich oraz wówczas, gdy na skutek długiego unieruchomienia doszło do pogorszenia motoryki. Warto także nadmienić, że tape rehabilitacyjny Floss Band jest skuteczny także przy korekcji wad postawy, takich jak lordoza czy też skolioza. Funkcjonalność jaką mogą się pochwalić taśmy rehabilitacyjne Floss Band z pewnością docenią osoby aktywne fizycznie, jak i ci, którzy poszukują efektywnego narzędzia rehabilitacyjnego niezwykle przydatnego w gabinecie fizjoterapeutycznym.

Wśród dostępnych propozycji czeka na Ciebie m.in. taśma rehabilitacyjna Floss Band 1,5 mm, czyli czarna, lateksowa guma oporowa dedykowana do pracy na większych stawach (takich jak choćby staw kolanowy), którą zalecamy zwłaszcza osobom o większej masie ciała. Wspomniany model możesz stosować do kompresyjnych ruchów czynnych oraz oporowych. Każda dostępna w naszym asortymencie taśma do rehabilitacji Floss Band wykonana jest z najwyższej jakości materiałów i na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Zachęcamy do sprawdzenia pełnej gamy produktów dostępnych w naszym sklepie.

pixel