DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kettlebell

ilość produktów: 12

Choć z kettlebell korzystali już nasi dziadkowe, to ten rodzaj hantli przypominających kulę armatnią nadal cieszy się dużą popularnością. Wykonane z żeliwa mają dużą wytrzymałość i świetnie nadają się na różnego rodzaju ćwiczenia siłowe. W 4fizjo.pl znajdziesz bogaty wybór kettlebell o różnej wadze!

Czym jest kettlebell?

Kettlebell to przyrządy wywodzące się z Rosji. Zdobyły jednak popularność na całym świecie i z powodzeniem stosowane są na siłowniach, czy salach gimnastycznych, ale też do treningu domowego. Mają kształt kuli z uchwytem, a środek ciężkości nie jest w nich równomiernie rozłożony. Dostępne są odważniki o różnych rozmiarach i masie.

Jakie są zalety treningu z kettlebell?

Kettlebell stanowią doskonałe uzupełnienie klasycznego treningu z wolnymi ciężarami. Są praktyczne i umożliwiają wykonywanie ćwiczeń na różne partie mięśni. Świetnie sprawdzą się dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Poprawiają także koordynację ruchową, elastyczność oraz ogólną wydolność organizmu.

Przede wszystkim jednak wzmacniają mięśnie głębokie i nie tylko. Trening z kettlebell umożliwia polepszenie koordynacji mięśniowo-nerwowej i znacząco zwiększa siłę mięśni. Dobrze dobrana technika ćwiczeń przyczynia się do zwiększenia zawartości tkanki mięśniowej i pozbawia je nadmiaru tłuszczu. Jednak z użyciem kettlebell mogą również ćwiczyć kobiety. Mniejsza ilość wytwarzanego testosteronu w kobiecych organizmach sprawia, że nie ma obawy nadmiernego wzrostu muskulatury.

Kettlebell pozwalają także skorygować postawę ciała, wzmacniając mięśnie brzucha, klatki piersiowej i barków, a także kości i wiązadeł. Stabilizacja kręgosłupa i pozytywny wpływ na wady postawy są szczególnie korzystne w przypadku osób, które większą część dnia spędzają w pozycji siedzącej. Ćwiczenie z kettlebell pomaga też z wielu schorzeniach, jak osteoporoza, otyłość, czy choroby serca.

Jak ćwiczyć z kettlebell?

Jak przy każdym innym treningu należy zacząć od rozgrzewki, która powinna trwać przynajmniej kilka minut. Przed rozpoczęciem ćwiczeń ważne jest, aby zająć właściwą pozycję startową. Ramiona i barki muszą być rozluźnione, kolana lekko ugięte, a tułów pochylony. Istotne jest zachowanie prostych pleców. Ciężar trzymasz tuż przed sobą. Przy wstawaniu ściągnij łopatki i wypnij klatkę piersiową. Duże znaczenie ma także właściwe oddychanie. Napinając brzuch wykonaj wdech, wstrzymaj powietrze w pozycji ugiętej, a przy podnoszeniu się powoli je wydychaj.

Nie warto forsować się, jeśli chodzi o masę kettlebell. Najważniejsza jest technika, lepiej więc wykonać je prawidłowo stosując lżejszy odważnik. Rodzajów ćwiczeń jest znacznie więcej zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Dzięki temu z powodzeniem możesz rozwijać różne partie mięśni. Kettlebell dobrze sprawdza się również jako obciążenie w trakcie przysiadów. Wówczas trzymaj go w obydwu dłoniach na wysokości klatki piersiowej ewentualnie na rękach wyprostowanych między nogami. Inne pożyteczne ćwieczenia w których możesz użyć odważnika to wykrok oraz swatch. W tym drugim przypadku unosisz kettlebell jedną ręką nad głowę. Swatch wzmacnia mięśnie pleców, czworogłowe i tylnej części ud, a także brzucha.

Kettlebell do wielu zastosowań

Z kettlebell możesz ćwiczyć zarówno na siłowni, jak i w domu. Jeżeli chcesz uprawiać ten sport w domowym zaciszu kup dobrej jakości sprzęt. W 4fizjo.pl znajdziesz kettlebell o różnej masie, wykonane z wysokiej jakości materiału, wygodne i wytrzymałe. Sprawdź, jak wygląda nasza oferta!

pixel