DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kostki do jogi

ilość produktów: 6

Joga to wysiłek polegający na zrozumieniu własnego organizmu. Pozwala na ciągły rozwój i uczenie się, dostrzeganie sygnałów, jakie daje nam każdy mięsień ciała. W zależności od poziomu wytrenowania niektóre asany mogą przychodzić nam z mniejszą lub większą łatwością. Aby w pełni wykorzystać potencjał każdej pozycji nierzadko konieczna jest modyfikacja ćwiczenia dostosowująca je do własnych potrzeb. Najskuteczniejszym sposobem na to są klocki do jogi, czyli proste akcesoria do codziennych treningów w domu lub na wspólnych sesjach w klubach fitness.

Kostki do jogi - ich znaczenie dla efektywnego treningu

Akcesoria do jogi, takie jak specjalne kostki, pozwalają na drobne lub znaczne zmiany, niezbędne do tego, aby ciało osiągnęło z danej asany wymierne korzyści. Nic więc dziwnego, że należą do jednych z częściej wykorzystywanych akcesoriów. Klocki do jogi, swoją skutecznością potrafią zachwycić również te osoby, które z jogą mają już bardzo wiele wspólnego.

Kostki do jogi w zależności od sposobu użycia mogą ułatwiać lub utrudniać wykonanie danej pozycji. Dla osób początkujących sprawdzą się one jako podpórka przy wykonywaniu skłonów. To stabilne podparcie, które „zbliży” do nas podłogę, gdy tak trudno dosięgnąć nam jej własnymi dłońmi. Osoby zaawansowane mogą traktować klocek do jogi jako dodatkowe podwyższenie. Niezależnie od poziomu praktykanta, zawsze będzie to efektywny sposób na poprawę mobilności, stopnia rozciągnięcia oraz techniki wykonywanych pozycji.

Akcesoria do jogi - klocki, które wiele zmieniają

Klasyczny klocek do jogi wykonany jest z materiału syntetycznego. Do ich produkcji wykorzystuje się piankę o stosunkowo dużej twardości. Takie rozwiązanie pozwala połączyć lekkość z trwałością. Bloczki do jogi piankowe są odporne na odkształcenia, a jednocześnie łatwo można przenosić je w torbie treningowej lub plecaku. W naszej ofercie klocki do jogi wykonane są zarówno z pianki, jak i z drewna.

  • Klocki do jogi z pianki Eva. Pianka Eva jest jednym z najbezpieczniejszych tworzyw, które są wykorzystywane do produkcji przedmiotów, mających kontakt z ciałem ludzkim i skórą. Wykorzystuje się ją również do produkcji akcesoriów dziecięcych, co jest mocnym argumentem, przemawiającym za jej dobrym składem, gramaturą i brakiem negatywnego oddziaływania na skórę. Podczas zajęć jogi, klocki tego typu są nieco bardziej miękkie, wybaczają odrobinę więcej błędów, jak również mogą stanowić nieco większe utrudnienie dla osób zaawansowanych.

  • Klocki do jogi z drewna. Drewniane klocki do jogi idealne są dla osób początkujących, ponieważ stanowią dla nich solidniejsze wsparcie przy pozycjach, które jeszcze mogą sprawiać im trudność. Z kolei dla osób zaawansowanych są dużym wsparciem w poprawianiu techniki, pomagają również wzmacniać swoją siłę i równowagę. Ich niewielka - niespełna kilogramowa - waga sprawia, że łatwo je ze sobą przenosić, by mogły nam towarzyszyć na każdych zajęciach jogi.

Drewno czy pianka? Które klocki do jogi wybrać?

Drewniane klocki do jogi

W myśl idącą za główną zasadą jogi, czyli zgodnością z naturą, dużą popularnością wśród oferowanego w tej kategorii asortymentu cieszą się drewniane klocki do jogi. Są one ekologiczne, ponieważ wytwarza się je jedynie z naturalnych materiałów. Jednocześnie cechują się bardzo dużą wytrzymałością. Warto również zwrócić uwagę na ich delikatną fakturę, ponieważ dbałość o detale sprawia, że są idealnie gładkie i w pełni bezpieczne w kontakcie ze skórą. Bardzo często stanowią wyposażenie klubów fitness i sal do ćwiczeń jogi. Najczęściej wykonywane są z drewna dębowego lub z drewna sosnowego.

Korkowe klocki do jogi

Pośrednim rozwiązaniem pomiędzy dwoma materiałami, jakimi jest drewno i pianka, jest natomiast korkowy klocek do jogi. Nieco twardszy niż odpowiedniki piankowe, ale lżejszy niż te wykonane z drewna. Korkowe klocki bez najmniejszych kłopotów, można zabierać ze sobą na zajęcia, na sale treningową lub plenerowe zajęcia jogi. Nieco mocniej absorbują naciski, jednak nie należy tego traktować jednoznacznie jako ułatwienie lub utrudnienie - wiele bowiem zależy od tego, do jakiej figury i w jakim charakterze są wykorzystywane.

Klocki do jogi z pianki Eva

Piankowe kostki do jogi należą do najlżejszych. Podobnie jak w przypadku klocków korkowych - ze względu na większą absorbcję siły nacisku, należy brać pod uwagę, przy jakiej pozycji są wykorzystywane. W niektórych przypadkach mogą stanowić wsparcie, w innych delikatne utrudnienie, którego celem jest wypracowywanie lepszej techniki, siły i równowagi. Warto również wspomnieć o ekologiczności i bezpieczeństwie materiału Eva. Pianka nie zawiera żadnych toksycznych substancji, co przekłada się również na estetyczny zapach produktu. Pianki z chemicznymi składnikami charakteryzują się niestety dość intensywnym i trudnym do pozbycia się zapachem, który znacząco może utrudniać treningi jogi.

Na co wpływa używanie kostek do jogi?

Każdy dodatkowy przyrząd, który pojawia się na treningu jogi, m.in. koła do jogi, obręcze do jogi, czy też piłki do jogi ma za zadanie wspierać pracę nad własną techniką, siłą i umiejętnościami. Tak jest również w przypadku kostek do jogi. Ich obecność w trakcie treningu może wiele zmienić, do tego stopnia, że praktykujący szybciej zobaczy efekty swojej pracy. Niezależnie od materiału z jakiego została wykonana kostka do jogi, jej zadania są takie same:

  • Zwiększyć bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń. Obecność kostki do jogi może wzmocnić u praktykującego te aspekty ciała, z którymi ma problem, jak również wspomóc wykonanie danej pozycji, z która dopiero zaczyna pracę. Nawet psychiczne zwiększenie stabilności może sprawić, że praca nad daną pozycją będzie szybsza i dużo bardziej efektywna.

  • Zwiększyć komfort podczas wykonywania ćwiczeń. Wsparcie w kwestii utrzymania równowagi, jak również podparcia określonej partii mogą sprawić, że ćwiczenie wykonamy w o wiele większym komforcie i z większą łatwością. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku osób początkujących, które chciałyby kontynuować swoją przygodę z praktykowaniem jogi.

Kiedy zacząć stosować klocki do jogi?

Klocki do jogi drewniane i piankowe to asortyment, w który warto zaopatrzyć się już od pierwszych tygodni swojej przygody z tego rodzaju aktywnością. Już na samym początku mogą bowiem znacząco poprawić komfort określonych ćwiczeń, ale również zwiększyć bezpieczeństwo ich wykonywania. To może znacząco wpłynąć na perspektywę osoby, chcącej praktykować jogę. Klocki do jogi to proste i wygodne rozwiązanie, które uczyni codzienną praktykę przyjemniejszą i pozwoli dokładniej poznać swoje ciało oraz jego możliwości. Różne opcje, dotyczące materiałów, z których wykonano klocki, pozwalają natomiast dostosować je do umiejętności i poziomu osoby ćwiczącej. Warto przetestować pracę z bloczkami do jogi z obu materiałów, by móc precyzyjnie stwierdzić, który z nich sprawdza się lepiej i w przypadku jakich ćwiczeń.

4fizjo.pl - Twój sklep z akcesoriami do jogi

Sprawdź szeroki wybór asortymentu do treningów jogi, który znajdziesz w naszym sklepie. Dzięki poszczególnym narzędziom będziesz w stanie przekraczać własne granice i przyspieszać swoje postępy w zakresie poszczególnych treningów i pozycji. Pamiętaj, że akcesoria do jogi tworzone są po to, by stale pracować nad świadomością swojego ciała, poznawać jego możliwości, a następnie pozwalać ciału na ich zwiększenie. Joga tym samym ma zbawienny wpływ nie tylko na samopoczucie fizyczne, ale również psychiczne osoby praktykującej. Zagłębienie się w jej tajniki i czynienie postępów może przełożyć się na niemal każda sferę życia.

pixel