DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podpórki do pompek

ilość produktów: 5

W sklepie 4fizjo.pl dostępne są klasyczne oraz rotacyjne uchwyty do pompek, które umożliwią przeprowadzenie profesjonalnego treningu, angażującego odpowiednie partie mięśni. Podpórki do pompek pozwalają na efektywne ćwiczenie mięśni ramion i klatki piersiowej, a wykonywane ruchy są jeszcze bardziej precyzyjne i dokładne. Niewielki rozmiar tego typu akcesoriów pozwala na wygodne przechowywanie i użytkowanie sprzętu we własnym mieszkaniu, zapewniając jakościowe ćwiczenia. Stalowe uchwyty do pompek sprawiają, że ustawienie naszych łokci, nadgarstków czy barków będzie prawidłowe, możemy więc swobodnie wykonywać ruchy, bez obawy o niebezpieczną kontuzję czy przeciążenie. Korzystaj z tego typu rozwiązań kiedy tylko masz na to ochotę, w odpowiedni sposób modelując swoją sylwetkę i pracując nad zwiększeniem własnej wytrzymałości.

Pompki to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na górne partie ciała. Wykonywane prawidłowo świetnie wzmacniają mięśnie klatki piersiowej, czy ramion. Choć do ich wykonywania wystarczy odrobina wolnej przestrzeni, to dodatkowe akcesoria, jak podpórki do pompek mogą uatrakcyjnić trening i uczynić go bardziej efektywnym. Na co warto zwrócić uwagę?

Co dają podpórki do pompek?

Kalistenika to rodzaj treningu oporowego w którym wykorzystuje się masę własnego ciała. Pompki to jeden z podstawowych elementów treningowych w tego rodzaju aktywności. Sposobów wykonywania ćwiczeń takich, jak pompki jest wiele. To zarówno pompki klasyczne, jak i z szeroko lub wąsko rozstawionymi rękami, czy dłońmi na wysokości bioder lub głowy. Wydajną pracę mięśni wspomaga prawidłowa technika. Pomocny może się tu okazać taki przyrząd, jak podpórka do robienia pompek. Pozwala on mocniej zaangażować mięśnie piersiowe.

Podpórki lub uchwyty do pompek pozwalają na wykonywanie głębszych pompek, co korzystnie wpływa na stymulację mięśni oraz zapewnia lepsze i szybciej widoczne efekty. Możesz na nich wykonywać zarówno proste, jak i bardziej zaawansowane ćwiczenia. Szerokie rozstawienie wspiera klatkę piersiową, przy wąskim bardziej zaangażowane są tricepsy. Innym sposobem jest skorzystanie z tylko jednego uchwytu, gdy tymczasem druga ręka spoczywa na podłodze.

Na uchwytach możesz wykonywać takie ćwiczenia, jak straddle sit, czy L-sit. Odmianą podpórek są także poręcze równoległe na których wykonasz m.in. pompki szwedzkie, czy ćwiczenia typu Tuck Sit oraz Tuck Planche. Niewątpliwą zaletą podpórek jest też odciążenie nadgarstków w trakcie ćwiczeń. Podpórki są więc korzystnym rozwiązaniem, jeżeli cierpisz na zespół cieśni lub masz inne problemy z nadgarstkami. Podczas treningu z ich wykorzystaniem łatwiej też poprawnie wykonywać ćwiczenia, właściwie układając łokcie, ręce i całe ciało. W perspektywie trwających dłużej treningów zmniejsza to ryzyko kontuzji.

Korzystanie z uchwytów sprawia też, że mięśnie i stawy są bardziej odporne na zmęczenie spowodowane dużym wysiłkiem. Niektóre podpórki posiadają także antypoślizgowe nóżki oraz części chwytne pokryte miękką pianką, co daje większe bezpieczeństwo i wygodę w trakcie ćwiczeń.

Jak wybrać odpowiednie podpórki do pompek?

Przede wszystkim musisz zastanowić się jakiego rodzaju ćwiczenia będziesz chciał wykonywać. Ważne są także Twoje aktualne możliwości. Uchwyty to podstawowy rodzaj sprzętu, który jednak można z powodzeniem wykorzystać do wykonywania bardziej skomplikowanych ćwiczeń. Dodatkowe możliwości treningowe dają z kolei wyższe poręcze.

Oprócz typowych podpórek do pompek dostępne są również deski z ekspanderami, które pozwalają na różnorodne zamocowania uchwytów, co umożliwia prawidłowy trening różnych partii mięśni.

Szeroki wybór podpórek w korzystnych cenach

Podpórki to doskonały sposób na trenowanie w domowym zaciszu. W 4fizjo.pl oferujemy profesjonalne uchwyty do pompek i inne przyrządy, które pozwolą Ci wzmocnić mięśnie i wyrobić sylwetkę. Metalowe uchwyty naszej marki są lekkie, a równocześnie wytrzymałe z maksymalnym obciążeniem do 200 kg. Równoległe płozy z ochronną pianką nie zarysują i nie zniszczą podłogi. Można je także rozłożyć, co sprawia, że łatwo je zapakujesz zabierając ze sobą, jeśli zechcesz ćwiczyć poza domem. Całość zapakowana jest w eleganckie, firmowe pudełko.

Gwarantujemy atrakcyjne ceny i szybką wysyłkę. W razie potrzeby chętnie służymy pomocą naszym klientom. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel