Masażery drewniane
ilość produktów: 6Zabiegi masażu zapewniają wiele korzyści dla ciała i psychiki. Pozwalają się odprężyć, usuwają też napięcie mięśniowe, czy przyczyniają się do poprawy krążenia krwi. Pewne formy masażu można też praktykować samemu, w domowym zaciszu i z wykorzystaniem masażerów. Drewniane modele pomagają w pielęgnacji ciała i są ekologiczne. Co możesz zyskać dzięki naturalnym właściwościom drewna?
Kiedy przydaje się masażer drewniany?
Samodzielny masaż może przynieść wiele korzyści. Drewniany masażer jest przyjazny dla skóry i nie powoduje podrażnień, czy alergii. Można go stosować do masażu różnych części ciała. Przydaje się jako wsparcie w wielu dolegliwościach. Sprawdza się przy redukcji napięcia mięśniowego oraz poprawia krążenie krwi. Drewniane masażery nadają się także do:
-
przyspieszenia regeneracji tkanek,
-
ujędrnienia skóry i poprawa jej elastyczności,
-
redukcji cellulitu.
Często drewniane masażery stosują osoby z chorobami obwodowego układu nerwowego, czy chorobą reumatoidalną i zwyrodnieniową stawów kończyn dolnych. Tego rodzaju masażery pozwalają łatwo kontrolować intensywność masażu, a przy mocniejszym nacisku można wykonać drenaż limfatyczny. Nie należy też zapominać o korzyściach dla psychiki związanych ze zmniejszeniem stresu, napięcia nerwowego, czy ogólnym relaksem.
Rodzaje drewnianych masażerów
Do najpopularniejszych masażerów drewnianych należą:
Drewniany masażer do stóp – również w wersji dwurzędowej. Idealny do masażu stóp, szczególnie polecany u osób mających stojącą pracę. Do stóp stosuje się także masażery o wklęsłej powierzchni z antypoślizgową gumą.
Masażer do ciała – w kilku wersjach, nadaje się do masażu pleców, ramion, nóg i pozostałych części ciała. Wpływa na poprawę krążenia krwi i wygląd skóry.
Dla komfortu użytkowania znaczenie mają też elementy i parametry konstrukcji, a więc np. rączki lub wielkość masażera. O jakości masażu decyduje także odpowiednie wyprofilowanie powierzchni masażera, czy rodzaj i ilość wypustek.
Jak stosować masażery drewniane?
Korzystanie z drewnianego masażera jest proste. Warto stosować go na czystą i suchą skórę (ewentualnie nawilżoną za pomocą olejku do masażu). Rolkę przesuwamy po skórze delikatnie, zaczynając od dołu i kierując się ku górze. Optymalnym czasem masażu jednej partii ciała jest 5-10 minut. Po wykonanym zabiegu należy oczyścić masażer – wystarczy do tego kawałek wilgotnej szmatki. Następnie trzeba go pozostawić do wyschnięcia.
Stosowanie modeli z wypustkami umożliwia rozbijanie złogów tłuszczowych i skuteczniejszy drenaż limfatyczny, a dzięki temu pomoc w walce z cellulitem.
Profesjonalne masażery drewniane i wałki do masażu
W sklepie internetowym 4fizjo.pl polecamy wykonane z wysokiej jakości drewna masażery i wałki do masażu. Profilowany model z rączką 4FIZJO to idealne rozwiązanie zarówno do domu, jak i gabinetu masażu. Stosowanie go wspiera działanie układu krwionośnego i pozytywnie wpływa na napięte mięśnie. Model posiada 11 rolek masujących zapewniających odpowiedni nacisk na skórę i wzmacniających wrażenia sensoryczne. Ergonomiczny kształt masażera sprawia, że dobrze dopasowuje się on do wypukłości ciała. Niewielki wałek z łatwością schowasz do torebki i zabierzesz ze sobą. Równie praktyczny jest roller naszej marki, w którym rolka masująca osadzona jest na metalowym ramieniu i zakończona wygodną rączką.
Stosując ręczne masażery o sile i długości masażu decydujesz wedle uznania. To nie tylko funkcjonalna, ale również korzystna cenowo opcja. To także bardzo dobry pomysł na prezent. Wybierz drewniany masażer marki 4FIZJO i ciesz się korzystnymi efektami masażu!