DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kamienie do wspinaczki dla dzieci

ilość produktów: 1

Wspinanie się to popularna aktywność nie tylko wśród dorosłych, ale również dzieci. Do stworzenia ścianki wspinaczkowej na placu zabaw, czy w przydomowym ogródku możesz wykorzystać kolorowe kamienie w różnych kształtach. To doskonały sposób na zapewnienie młodym wspinaczom wspaniałej zabawy!

Jak zbudować ściankę wspinaczkową?

Wspinaczka ma wiele zalet. Świetnie rozwija koordynację ruchową, zmysł przestrzeni i pozytywnie wpływa na układ sercowy, mięśniowy i kostny. Jednak dziecko zwraca przede wszystkim uwagę na inny aspekt – zabawę. Korzystanie ze ścianki to mnóstwo frajdy i endorfin. Jak zbudować ściankę do wspinaczki dla dzieci?

Samą ściankę można zrobić z większego kawałka sklejki lub drewna. Możesz kupić już gotowy produkt o potrzebnych wymiarach lub dociąć go samemu. Niezbędna będzie też farba, wiertarka na wykonanie potrzebnych otworów oraz wkrętarka. I oczywiście sedno ścianki, czyli kamienie, na których dzieci będą ćwiczyć swoje chwyty wspinaczkowe.

Sklejkę warto wcześniej właściwie przygotować. Z przodu dobrze jest przeszlifować ją szlifierką lub papierem ściernym, aby pozbyć się nierówności, czy ewentualnych drzazg, o które młodzi użytkownicy mogliby się skaleczyć. Najlepiej zająć się tym już po wywierceniu otworów. Przed ich wykonaniem rozplanuj miejsca, w których później zainstalujesz kamienie do wspinaczki. Ważne, żeby pozwalały dzieciom na swobodne wchodzenie i były dostosowane do ich wzrostu oraz możliwości, ale dawały też pewną uciechę z podejmowania wyzwań. W sytuacji, gdy ściankę montujesz w domu, kompatybilne otwory muszą być również wywiercone w ścianie.

Następnie w wywiercone otwory wbijamy metalowe podkładki. Ściankę można też pomalować, a w przypadku, gdy będzie stała w ogrodzie narażona na zmienne warunki pogodowe także zaimpregnować. Jeśli masz fajny pomysł, możesz ją uatrakcyjnić malowanymi lub zrobionymi od szablonu rysunkami, czy innymi motywami. Tak przygotowana ściana jest gotowa do umieszczenia w niej kamieni.

Jakie kamienie użyć do budowy ścianki wspinaczkowej?

Żeby wchodzenie po ściance było ciekawe, powinno zapewniać urozmaicone możliwości wspinaczki. Różnorodne formy i kolory – kamienie do wspinaczki dla dzieci 4FIZJO świetnie nadają się na ściankę. Zestaw zawiera 10 kamieni w 5 barwach i kształtach. Odmienne kolory pozwolą dziecku łatwiej je zapamiętać, a inne wymiary i kształty kamieni dają możliwość wyboru chwytu, czy miejsca, gdzie dziecko stawia stopy.

Dużą zaletą produktu jest jego wykonanie. Materiał stanowi wytrzymałe tworzywo konstrukcyjne o wysokiej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne. Samo tworzywo jest nietoksyczne i bezwonne. Chropowata powierzchnia zapobiega ześlizgiwaniu się ręki, a profil kamieni gwarantuje pewny chwyt. Do zestawu dołączone są również śruby i nakrętki niezbędne do montażu.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Stworzenie ścianki do wspinaczki niewątpliwie spotka się z zachwytem ze strony dzieciaków. Ale, nawet jeśli została ona solidnie przygotowana i nie jest zbyt wysoka, to należy zminimalizować ryzyko odniesienia kontuzji przez młodego miłośnika alpinistyki. Dlatego niezbędnym elementem całości jest miękki materac, na którym bezpiecznie wyląduje pechowy wspinacz.

Wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów kamienie dostępne w sklepie internetowym 4fizjo.pl to gwarancja solidności. Nasze produkty powstają zgodnie z rygorystycznymi normami i posiadają stosowne certyfikaty. Oferujemy przystępne ceny i szybką realizację zamówienia. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel