DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piłki do ćwiczeń

ilość produktów: 22

Pełna sprawność naszego organizmu jest szalenie ważna, a powrót do zdrowia czy utrzymanie odpowiedniego poziomu kondycji fizycznej znacznie ułatwią Ci piłki do ćwiczeń marki 4Fizjo. To profesjonalne piłki gumowe do ćwiczeń wykorzystywane zarówno do użytku domowego jak i profesjonalnego. Rewelacyjnie sprawdzają się podczas rehabilitacji czy zajęć z fitnessu.

Jak działa piłka gimnastyczna?

Piłka gimnastyczne i wszelkiego rodzaju piłki fitness to bardzo proste przyrządy do ćwiczeń, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć o wiele więcej podczas treningów. Wpływają na wiele elementów treningu (czasem go ułatwiając, a czasem wprowadzając na wyższy poziom). Dzięki temu możemy w krótkim czasie spodziewać się bardzo pozytywnych efektów.

  • Używanie piłki fitness prowadzi do tego, że pobudzone do pracy zostają mięśnie głębokie - tak często zapomniane podczas treningów. To one odpowiadają za poprawne utrzymanie równowagi i utrzymywanie odpowiedniej postawy. W konsekwencji używanie piłek prowadzi również do korekcji wad postawy.

  • Piłki gimnastyczne do ćwiczeń skutecznie rozluźniają mięśnie kręgosłupa, a wykonywane na nich ćwiczenia pod okiem trenera czy fizjoterapeuty są całkowicie bezpieczne. To dlatego zarówno klasyczne piłki do ćwiczeń, jak i ich różne modyfikacje są tak często stosowane w gabinetach fizjoterapeutycznych - zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych.

  • Ćwicząc z pomocą piłek, uczymy się łapać naszym ciałem balans i równowagę. Przyjemne kołysanie czy ruchy biodrami na piłce poprawiają nastrój i pomagają rozluźnić spięte mięśnie. Bezpieczeństwo korzystania z nich sprowadziło się również do tego, że niezwykle często wykorzystywane są przez kobiety w ciąży. Dzięki piłkom możliwe jest wykonanie części ćwiczeń kręgosłupa, odpowiednie wzmocnienie mięśni, a także zadbanie o ruchomość stawów. To ważne atuty, jakie zapewnia piłka gumowa kobiecie ciężarnej.

  • Piłki do ćwiczeń rehabilitacyjnych niosą nieocenioną pomoc w pracy fizjoterapeutów. Ułożenie na niej kontuzjowanej kończyny czy podparcie pleców osoby rehabilitowanej, pozwala na efektywne i bezpieczne wykonywanie ćwiczeń.

  • Piłki wykorzystywane są również w celu utrzymania ruchomości stawów. Poprawiają równowagę i mobilność ciała, a także - poprzez wpływ m.in. na mięśnie grzbietu - zwiększają siłę całego ciała.

Piłka gimnastyczna i piłka rehabilitacyjna w sklepie 4fizjo.pl

W naszym sklepie znajdziesz kilka różnych rodzajów piłek, na których możesz ćwiczyć w domowym zaciszu. Uatrakcyjniają przebieg treningu, nie staje się on nudny, a dzięki temu na dłużej możesz zachować swoją motywację do ćwiczeń. Dodatkowo ćwiczenia z piłkami są bezpieczne i często wręcz przyjemne. Wybierz w 4fizjo odpowiedni sprzęt do swoich ćwiczeń:

  • Piłki do ćwiczeń w rozmiarze 22 centymetrów to najmniejsze piłki fitness, jakie mamy w swojej ofercie. Ta niewielka piłka przydaje się głównie podczas pilatesu, by w ten sposób wzmocnić mięśnie przywodzicieli, a także popracować nad swoją równowagą. Możesz trenować z nią na różne sposoby, tym samym czyniąc swój trening o wiele ciekawszym, a nierzadko również bardziej wymagającym.

  • Piłki do ćwiczeń 55 cm to - wśród dużych dmuchanych piłek - najmniejszy dostępny w naszym sklepie rozmiar. Zalecane do rehabilitacji, także ćwiczeń poszczególnych części ciała. Rozmiar piłki możesz również dopasować do swojego wzrostu i poziomu zaawansowania treningu. Przy mniejszych piłkach niektóre ćwiczenia wykonuje się po prostu łatwiej. Dodatkowo warto również rozważyć pomysł, by piłka do ćwiczeń zastąpiła Twoje krzesło biurowe podczas pracy przy komputerze lub innych czynności, wymagających siedzenia. Siedzenie na piłce wzmacnia mięśnie grzbietu i pozwala uniknąć bólu kręgosłupa.

  • Posiadamy również piłki do ćwiczeń 65 cm oraz piłki gimnastyczne 75 cm. Na większe piłki decydując się przy większym wzroście, ale również wtedy, gdy potrzebujesz dopasowania "siedzenia" do stolika, którego blat osadzony jest nieco wyżej.

  • Największym występującym w naszym asortymencie rozmiarem są piłki gimnastyczne 85 cm. Większe rozmiary zazwyczaj wykorzystywane są do zajęć fit-ball, na których kobiety w celu poprawy kondycji, czy zrzucenia nadprogramowych kilogramów, wykonują różnorodne podskoki, pompki i inne ćwiczenia. Duża piłka do ćwiczeń bywa również nieoceniona w procesie rehabilitacji. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, którzy dzięki dużej skali rozmiarów piłek mogą dopasować dla siebie idealną wielkość i rodzaj.

  • Jedną z ciekawszych piłek gimnastycznych w naszej ofercie jest również Donut Air Ball. Szczególnie polecamy ją osobom, które prowadzą siedzący tryb życia. Piłka ma nieco inny kształt - jest delikatnie spłaszczona. Na jej szczycie istnieje niewielkie wgłębienie, przez co kształt piłki nawiązuje do charakterystycznego pączka. Treningi z tego typu piłką są nieco łatwiejsze, ponieważ zachowuje ona większą powierzchnię na której ma kontakt z podłożem. Dzięki temu jest bardziej stabilna. Wgłębienie na górze pomaga zachować odpowiednią pozycję podczas ćwiczeń. To również idealny kształt do wygodnego siedzenia w trakcie pracy.

Dlaczego w pracy warto siedzieć na piłce?

Piłka podczas ćwiczeń nikogo nie dziwi, ale piłka podczas pracy? Oczywiście! Jak już wcześniej wspomnieliśmy - wzmacnia to mięśnie grzbietu. Tego rodzaju siedzenie jest w pewien sposób dynamiczne, cały czas pracujemy nad zachowaniem równowagi i cały czas dbamy o to, by nasza pozycja była odpowiednia i wygodna. Dzięki temu nie ma mowy o całkowitym zastoju naszego ciała.

Dodatkowo piłka gimnastyczna prowokuje do różnego rodzaju ruchów. Już delikatne kołysanie, niewielkie podskoki, płynne ruchy na piłce, mogą być czynnościami zbliżonymi do delikatnego treningu. Korzystając z piłki do fitnessu podczas siedzenia w pracy, mamy możliwość zachowania swojego ciała w nieustannym ruchu.

Piłka gimnastyczna - bezpieczeństwo korzystania

Piłki do ćwiczeń fitness marki 4Fizjo są całkowicie bezpieczne, dzięki systemowi anti-burst. Co to oznacza w praktyce? Dzięki zastosowaniu tej technologii nawet jeśli piłka ulegnie przedziurawieniu, powietrze będzie z niej uchodzić stopniowo i delikatnie, dzięki czemu ćwiczący nie upadnie gwałtownie na podłogę. Przebicie przestaje zatem być problematyczne dla osób, które boją się używania do ćwiczeń takiego sprzętu. Piłka dmuchana do ćwiczeń marki 4Fizjo, dzięki najwyższej jakości materiałom, z których została wykonana, będzie służyć nam przez długi czas. Do naszej dmuchanej piłki do ćwiczeń dołączyliśmy pompkę pull&push, która pompuje piłkę niezwykle sprawnie zarówno w momencie pchania jak i ciągnięcia za tłok. To sprawia, że piłkę możesz napompować przynajmniej dwa razy szybciej.

Piłka do ćwiczeń - dla zaawansowanych i początkujących

Piłki gimnastyczne do ćwiczeń z roku na rok zyskują na popularności. Są ulubionych narzędziem ćwiczeń wielu kobiet oraz nieocenioną pomocą dla rehabilitantów. Przekonaj się osobiście jak wiele korzyści mogą dać Ci te specjalistyczne piłki i wybierz tą odpowiednią do swoich potrzeb z naszego szerokiego asortymentu. Nowoczesne piłki produkowane są tak, by zapewnić Ci pełne bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Wraz z nimi możesz wdrażać treningi, które będą ciekawe, angażujące, mobilizujące do dalszej pracy. To świetna motywacja do regularności.

W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie piłki najwyższej jakości, które prezentujemy z dumą i bez żadnych obaw. Oferujemy je w kilku różnych rozmiarach, by możliwie najlepiej dopasować się do oczekiwań naszych klientów. Możesz wybrać również swój ulubiony kolor. Decydując się na piłkę 4fizjo wspierasz polski biznes i produkty polskiej marki.

pixel