DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drążki do podciągania

ilość produktów: 7

Robisz pompki, przysiady, biegasz – jednym słowem starasz się spędzać czas aktywnie. A czy w Twoim planie treningowym znalazło się miejsce dla ćwiczeń na drążku? Jeśli nie to najwyższy czas to zmienić, ponieważ jest to efektywny trening górnych oraz środkowych części ciała. Aby rozpocząć ćwiczenia potrzebny Ci będzie drążek do podciągania – sprawdź, jaki sprzęt znajdziesz w naszej ofercie.

Podciąganie na drążku – sposób na wzmocnienie mięśni i kształtowanie poprawnej sylwetki

Dzięki drążkom do podciągania poprawisz wytrzymałość przedramion, tricepsów oraz bicepsów. Ponadto wzmocnisz mięśnie głębokie, co pomoże w kształtowaniu prawidłowej sylwetki.

Nie zrażaj się, jeśli do tej pory nie wykonywałeś tego typu ćwiczeń i napotkasz kilka przeszkód. Pamiętaj, że podniesienie ciężaru własnego ciała nie jest z początku łatwe. Poza tym jednym z problemów może być ograniczona mobilność w barkach. Dlatego zacznij od prostych ćwiczeń i wykonuj je 3 razy w tygodniu:

  1. Stań pod drążkiem do podciągania, a następnie podskocz do górnej pozycji. Utrzymaj się w niej, napinając mięśnie pleców. Zrób 3 powtórzenia po 20 sekund.

  2. Początek wygląda tak samo – podskakujesz do pozycji górnej. Następnie musisz przytrzymać się tylko na chwilę, a potem powoli opuszczać ciało (przez około 5 sekund). Wykonaj 3 serie tego ćwiczenia – każda powinna mieć po 5 powtórzeń.

Żeby trening mięśni ramion, klatki piersiowej, pleców i brzucha był efektywny, pamiętaj również o tym, że każdy etap podciągania należy wykonać w prawidłowy sposób:

  • pozycja początkowa na dole – plecy, barki oraz mięśnie wokół łopatek i obojczyków powinny być cały czas napięte, a łokcie wyprostowane.

  • Pozycja w podciąganiu – napinaj mięśnie brzucha, aby uniknąć bujania się na boki. Zwróć uwagę również na to, aby nie podciągać się samymi rękoma.

  • Pozycja górna – nie przerywaj podciągania, gdy Twoja broda znajdzie się nad drążkiem. Jest to moment, kiedy powinieneś mocno spiąć łopatki i spróbować podnieść się jeszcze wyżej.

Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń to jedna rzecz. A druga to regularność. Jeśli będziesz trenował "od święta" efekty mogą być niezadowalające. Dlatego pomyśl nad tym, czy nie warto zainwestować we własny drążek do podciągania. Sprzęt, który znajdziesz w naszej ofercie, wyróżnia się wysoką jakością, a także łatwym demontażem. Dzięki temu mając taki drążek do podciągania, możesz ćwiczyć w dowolnym miejscu – nawet w pokoju hotelowym, podczas służbowego wyjazdu. To rozwiąże problem z brakiem czasu na dojazdy do siłowni!

Drążek rozporowy do podciągania – poznaj produkty dostępne w naszej ofercie

Możliwość wykonywania ćwiczeń w zaciszu własnego domu (lub innym wybranym przez Ciebie miejscu) to duży plus. Dlatego, jeśli nie chcesz być ograniczany przez dostęp do siłowni, zachęcamy Cię do tego, żebyś zapoznał się z oferowanym przez nas sprzętem.

PRO drążek rozporowy do podciągania

Regulowany drążek do podciągania wykonany ze stali, który możesz zamontować w każdym pomieszczeniu. Wygodne klipsy pozwalają na regulację jego długości, a gumowe antypoślizgowe końcówki nie zostawiają trwałych śladów w futrynie drzwi i zapewniają bezpieczeństwo podczas treningu.

Poza tym jest to drążek do podciągania rozporowy, który został zaprojektowany tak, aby zapewnić Ci maksymalny komfort podczas ćwiczeń. Jego uchwyty zrobione są ze specjalnej pianki, która w niewielkim stopniu wchłania wilgoć. Dzięki temu nawet po serii treningów tak skonstruowane drążki do podciągania nie kumulują potu.

Czym jeszcze wyróżniają się drążki rozporowe PRO dostępne w naszym sklepie internetowym? Są wielofunkcyjne – mają 3 warianty uchwytu (neutralne, szerokie, wąskie), które umożliwiają wykonywanie różnych ćwiczeń na wzmocnienie górnych i środkowych partii ciała. Poza tym zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas treningu – nie tylko, dzięki gumowym antypoślizgowym końcówkom, ale i napięciowym dźwigniom bezpieczeństwa oraz grubym rurom (które sprawiają, że konstrukcja jest stabilna, co minimalizuje ryzyko upadku).

Czy drążki do podciągania PRO są dla Ciebie? Bez wątpienia tak, jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu, który jest kompaktowy, łatwy w montażu i umożliwia bezpieczny oraz efektywny trening. Warto dodać również, że nie musisz martwić się o to, że taki drążek rozporowy nie jest odpowiedni dla Twojej masy ciała. Maksymalna waga użytkownika w przypadku tego modelu to 150 kg.

Drążek rozporowy do podciągania

Wśród różnych rodzajów drążków w naszym sklepie internetowym znajdziesz również drążek rozporowy marki 4FIZJO, który ma w sobie coś, czego z pewnością szukasz. To niska cena, która idzie w parze z wysoką jakością!

Jest to model wyposażony w sześciokątne przyssawki zrobione z przezroczystego materiału. Dzięki temu jest to przyrząd, który możesz zamontować w dowolnym pomieszczeniu, bez obaw o czarne smugi na framugach.

Poza tym obejmy zabezpieczające, power band system (umożliwiający zmianę szerokości uchwytu), zamknięta struktura pianki na uchwytach oraz maksymalna waga użytkownika do 150 kg stwarzają możliwość wykonywania różnych ćwiczeń w bezpieczny i komfortowy sposób.

Zdecydowałeś się już na zakup któregoś z drążków marki 4FIZJO? W takim razie mamy dla Ciebie jeszcze jedną dobrą wiadomość – szybka dostawa pozwoli Ci zacząć regularne ćwiczenia już niebawem! Dzięki temu nie będziesz czekał długo na pierwsze efekty!

Sposoby podciągania na drążku

Istnieje kilka sposobów podciągania się na drążku. Trzy podstawowe to podciąganie podchwytem, nachwytem i chwytem neutralnym. Na czym polega różnica?

Przede wszystkim ważny jest sposób, w jaki chwytasz dłońmi za drążek. W przypadku nachwytu kciuki i palce są skierowane do wewnątrz (w stronę osoby ćwiczącej jest grzbiet dłoni). W zależności od tego, jakiego rodzaju mięśnie chcesz rozwijać, możesz ćwiczyć z wąskim, neutralnym (na szerokość barków) lub szerokim rozstawem dłoni. Ten pierwszy angażuje m.in. mięśnie przedramion, brzucha, naramienny tylny, trójgłowy i dwugłowy ramienia. Z kolei szeroki nachwyt dobrze działa głównie na mięśnie pleców: czworoboczne, równoległoboczne, obłe i najszersze grzbietu.

Drugim popularnym sposobem jest podchwyt. Wówczas palce skierowane są w stronę ćwiczącego. Taki sposób bardziej angażuje mięśnie ramion, w tym bicepsy i barki, a także mięśnie brzucha. Jest on także odrobinę łatwiejszy, co ma znaczenie szczególnie dla początkujących.

Ostatnim sposobem jest chwyt neutralny (młotkowy). Żeby go wykonać, musisz wybrać drążek posiadający uchwyty skierowane prostopadle do ciała. Tak samo są skierowane dłonie. Jest to najprostsze do wykonania podciąganie, które również dobrze działa na mięśnie grzbietu. Warto stosować wszystkie wspomniane metody zamiennie, jeśli zależy Ci na tym, żeby trening był różnorodny i za każdym razem angażował inne mięśnie. Drążek to pod wieloma względami wielofunkcyjne urządzenie, a bardziej doświadczone osoby mogą też ćwiczyć z dodatkowym obciążeniem (najprościej poprzez założenie pasa z umocowanym do niego ciężarkiem o konkretnej wadze). Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z drążkami, to pamiętaj, że nie warto się forsować – umiejętności przyjadą z czasem, gdy ciało i odpowiednie mięśnie dostosują się do tej formy ćwiczeń.

Kalistenika, czyli ćwiczenia bez siłowni

Drążki ścienne, rozporowe, a nawet mniej popularne drążki sufitowe mogą stać się elementem ćwiczeń z własnym ciężarem ciała. Kalistenika (bo o niej mowa) to metoda znana od starożytności i przy regularnym treningu dająca bardzo dobre rezultaty. Ten rodzaj aktywności rozwija wytrzymałość i elastyczność ciała, pomaga poprawić postawę, czy zmniejszyć nadmierną wagę. Wzrasta też ogólna siła. Szczególnie dobrze wpływa na górne partie ciała. Świetnie rozwija mięśnie klatki piersiowej, mięśnie ramion, czy mięśnie grzbietu. Możesz opracować kompleksowy trening, w którym służące do podciągania drążki staną się istotnym przyrządem pomocniczym. Nie musisz wychodzić z domu, żeby iść do klubu, czy na siłownię, nie wiąże się to również z regularnymi wydatkami na karnet.

Oprócz podciągania innym popularnym ćwiczeniem kalistenicznym są pompki. Również tutaj mamy coś do zaoferowania – uchwyty lub platformy do pompek znajdziesz w ofercie 4fizjo.pl. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, wytrzymałe i przystosowane do obciążeń idealnie wspierają treningi z własnym ciężarem ciała. W niewielkiej cenie uzyskujesz doskonały produkt, który z powodzeniem będzie Ci służył przez wiele lat.

Drążki do podciągania marki 4FIZJO – wysokiej jakości sprzęt sportowy, dzięki któremu możesz trenować w dowolnym miejscu 

Produkty z naszej oferty pomagają w poprawie kondycji mięśni i wzmocnieniu muskulatury ramion w warunkach domowych. Do wyboru są wytrzymałe drążki do podciągania się, które w stabilny sposób zamontować można na futrynach. Nasz sprzęt sportowy pozwala wykonywać ćwiczenia w mieszkaniu, rozbudowywać rzeźbę klatki piersiowej, ramion i grzbietu. Ergonomiczne uchwyty oraz wytrzymałe mocowania powodują, że każdy drążek do podciągania z oferty jest bezpieczny dla użytkownika.

Wielofunkcyjne drążki do ćwiczeń idealnie nadają się do wykonywania treningu górnych i środkowych partii ciała. Stabilne mocowanie na futrynie pozwala na robienie podciągnięć, spadków, czy zwisów bez obawy o upadek w trakcie treningu. Drążek do ćwiczeń jest wykonany ze stali, co zwiększa jego odporność na zniekształcenia. Konstrukcja jest dodatkowo wspierana przez dźwignie i klamry bezpieczeństwa, zapobiegające przesunięciom sprzętu w czasie ćwiczeń. Dostępne w ofercie drążki rozporowe do podciągania mają wysoki udźwig i mogą na nich trenować nawet osoby, których masa ciała przekracza 100 kg.

 Na uwagę zasługuje nowoczesny design akcesoriów do ćwiczeń. Wybrany drążek do podciągania w domu łączy w sobie ergonomiczną budowę z ciekawym wyglądem. Uchwyty wykonane są z pianki, która nie pochłania potu i wilgoci, jednocześnie stabilizując dłoń podczas treningu. Stalowe elementy oraz wykończenie w postaci zacisków bezpieczeństwa wspólnie tworzą nowoczesny wygląd sprzętu. Co ważne, klamry i zaciski pozwalają na łatwy demontaż konstrukcji. Posiadając drążek do podciągania przenośny możliwe jest wykonywanie ćwiczeń w dowolnym miejscu – mieszkaniu, garażu, bądź piwnicy.

Uniwersalny i wielofunkcyjny drążek do podciągania sprawdza się przy budowaniu kondycji mięśni oraz ich wzmacnianiu. Można na nim wykonywać ćwiczenia poprawiające wytrzymałość przedramion, bicepsów, czy tricepsów. Treningowi podlega także klatka piersiowa i grzbiet, które dzięki precyzyjnym ruchom zyskują lepszą rzeźbę. Po upewnieniu się, że drążek został zamocowany prawidłowo, można przejść do ćwiczeń. Z uwagi na łatwy demontaż sprzętu, można go używać w dowolnym miejscu – także na wyjeździe służbowym i wakacjach.

Użytkownik sam dostosowuje rozłożenie drążka. Dostępne w naszej ofercie akcesoria posiadają bowiem regulację, która umożliwia ich dopasowanie do rozstawu framugi drzwi. Antypoślizgowe końcówki nie pozostawiają śladów na futrynie, a ich powłoka zapobiega niechcianym przesunięciom sprzętu w czasie treningu. Wybierając drążek do podciągania regulowany, można mieć więc pewność, że będzie on pasował do rozmiaru futryny w każdym miejscu ćwiczeń.

Zachęcamy do sprawdzania pełnej oferty!

pixel