DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piłki rehabilitacyjne

ilość produktów: 25

Rehabilitacja to często żmudny proces w którym bardzo pomocne okazuje się wykorzystanie różnego rodzaju przyrządów. Doskonale sprawdza się tutaj piłka rehabilitacyjna. Można ją z powodzeniem zastosować przy rehabilitacji dzieci i dorosłych.

Zalety piłki do ćwiczeń

Piłki rehabilitacyjne są dostępne w różnych rozmiarach, czy rodzajach. Można je również dobrać pod względem twardości lub koloru. Najczęściej wykonuje się je z gumy lub PVC. Stosowane materiały są przebadane, a piłka rehabilitacyjna z atestem jest w pełni bezpieczna dla zdrowia.

Ćwiczenia z piłkami wzmacniają mięśnie i umożliwiają poprawę koordynacji ruchowej, postawy ciała oraz wzrost elastyczności. Dobrze wpływają na równowagę i stabilność. Pomagają zwiększyć zakres ruchu, a nawet zredukować ból. Można je wykorzystać jako wsparcie dla kręgosłupa, ale również przy kształtowaniu sylwetki i utracie nadmiarowych kilogramów. Warto je stosować nie tylko przy urazach, ale także do ćwiczeń codziennych. Dzięki temu możesz usprawnić ogólną kondycję fizyczną. Często stosuje się je w treningu fitness i pilates. Szczególnie dobrze działają na mięśnie brzucha, pleców, nóg i ramion.

Piłka rehabilitacyjna to sposób na urozmaicenie treningu. Ułatwia wiele ćwiczeń, jak np. brzuszki, gdyż pozwala na lepsze podparcie odcinka lędźwiowego. W przypadku pompek z nogami na piłce stanowią celowe utrudnienie, które intensyfikuje pracę rąk. Można je również używać jako zamiennik krzesła, zwłaszcza że wymuszają prawidłową postawę ciała.

Rodzaje piłek do rehabilitacji

Istnieje kilka rodzajów piłek wykorzystywanych do rehabilitacji i ćwiczeń takich, jak:

  • piłki fitness,

  • piłki z kolcami,

  • piłki rehabilitacyjne do siedzenia,

  • piłki do rehabilitacji dłoni,

  • piłki do ćwiczeń kręgosłupa,

  • piłki z uchwytami,

  • piłki lekarskie.

Osobną kategorię stanowią też piłki dla dzieci oraz kobiet w ciąży.

Piłki z kolcami

Powierzchnia tych piłek pokryta jest niewielkimi wypustkami, które mają za zadanie stymulować skórę i tkanki miękkie. Dzięki temu poprawiają krążenie krwi, redukują też napięcie i ból mięśni. Piłka z wypustkami sprawdzi się w przypadku sportowców, którzy chcą zminimalizować ryzyko kontuzji, ale również osób prowadzących siedzący tryb życia. Dobierając piłki o różnym rozmiarze można ćwiczyć stopy, plecy, ramiona oraz inne części ciała.

Piłka do ćwiczeń kręgosłupa i rehabilitacji dłoni

Piłka do ćwiczeń kręgosłupa jest szczególnie polecana dla osób, które mają siedzący tryb życia oraz skarżą się na bóle pleców. Piłki tego typu dobrze działają na stabilizację i postawę ciała, pozwalają też wzmocnić mięśnie brzucha i pleców. Umożliwiają również wykonywanie bardziej skomplikowanych ćwiczeń równoważnych.

Z kolei piłki do ćwiczeń dłoni pomagają wzmocnić ręce i palce oraz zwiększyć zakres ruchu w nadgarstkach. Dostępne są w różnych twardościach i rozmiarach i polecane dla osób z takimi schorzeniami, jak zespół cieśni nadgarstka, choroba zwyrodnieniowa stawów, czy choroby neurologiczne.

Piłka gimnastyczna

Na 4fizjo.pl znajdziesz wysokiej jakości piłki gimnastyczne przydatne do ćwiczeń i rehabilitacji. Piłki można napompować wedle uznania uzyskując odpowiadający rozmiar. Świetnie nadają się także do siedzenia. Wiele ćwiczeń z takimi piłkami mogą wykonywać kobiety w ciąży. Dodatkową zaletą produktu jest system anti-burst, który zapobiega szybkiej ucieczce powietrza nawet przy uszkodzeniu materiału. Piłka gimnastyczna 4FIZJO dostępna jest w sprzedaży z pompką. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

pixel