DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Platformy równoważne

ilość produktów: 10

Trening równowagi jest coraz częściej doceniany zarówno przez fanów zdrowego trybu życia, jak i przez fizjoterapeutów oraz rehabilitantów. Nic w tym dziwnego, ma wiele zalet, a także daje szybkie efekty. Wśród akcesoriów przeznaczonych do ćwiczenia równowagi znajduje się wiele różnych produktów takich jak trenery równowagi, dyski równoważne czy platformy balansowe. Wszechstronność ich zastosowań jest nie do przecenienia, mają bowiem pozytywny wpływ nie tylko na zmysł równowagi. Bez problemu mogą służyć również ćwiczeniom ogólnorozwojowym.

Jak działa trener równowagi?

Trenery równowagi mogą mieć bardzo różną postać, natomiast łączy je przede wszystkim cel. Chodzi o pobudzenie koordynacji ruchowej w ćwiczeniach stabilizacyjnych i mobilizacyjnych stawów: biodrowego, kolanowego, skokowego lub barkowego. Jednocześnie wymagania treningowe przy tym sprzęcie bardzo mocno wpływają na ogólną kondycję ruchową, ponieważ praca z trenerami równowagi pobudza mięśnie głębokie, które stanowią "mięśniowy szkielet". Od ich kondycji i siły często zależą jakie wyniki osiągasz podczas treningu, lecz także jak radzisz sobie na co dzień z wyzwaniami takimi jak ciągłe przebywanie w pozycji siedzącej. Ból pleców, napięcia mięśniowe, brak siły - w pokonaniu tych wszystkich słabości może pomóc między innymi trenowanie równowagi.

Platformy równoważne bez wątpienia wpływają pozytywnie na koordynację ruchową i wzmocnienie poczucia równowagi. Nie jest to jednak jedyny cel jaki osiąga się ćwicząc na dysku równoważnym. Trener równowagi wpływa także na ogólne wzmocnienie mięśni w całym ciele i poprawę zdolności motorycznych, w tym siły oraz szybkości. Prawidłowo używany angażuje całe ciało. Jest także doskonałym uzupełnieniem treningu motorycznego, ale nie tylko.

Do czego przyczyniają się ćwiczenia równowagi?

Platformy równoważne możesz wykorzystać zarówno do korekcji wad postawy, jak i podwyższenia trudności ćwiczeń aerobowych. Odpowiednio dobierając ćwiczenia, możesz wzmocnić mięśnie nóg, co doceni zarówno osoba w procesie rehabilitacyjnym walcząca o powrót do sprawności, jak i ta, która chce poprawić swoją wytrzymałość. Zachowanie równowagi wymaga zaangażowania do pracy praktycznie całego korpusu mięśniowego, uruchomienie mięśni głębokich, skupienia i panowania nad ciałem.

Taki trening tylko z pozoru wydaje się prosty. Co mało zaskakujące, dzieci oczywiście radzą sobie z nim najlepiej przede wszystkim dlatego, że mają doskonałą koordynację ruchową, a ich mobilności nie ogranicza cała lista napięć i przykurczy, z którymi boryka się ogromna część dorosłych.

Platforma równoważna to przyrząd, który uczy wytrzymałości, pomaga w terapii stymulującej mięśnie. Pracując z platformą, możesz także efektywnie wzmacniać i ćwiczyć całe ciało, a w ten sposób łagodzić na przykład ból pleców. Im lepiej wytrenowana koordynacja ruchowa, im mocniejsze mięśnie głębokie, tym mniejsze ryzyko, że dojdzie do kontuzji. Ćwiczenia na platformie zapobiegają również urazom kręgosłupa.

Nie da się także ukryć, że zastosowanie platformy do treningu dodaje mu ciekawego charakteru, wytrąca z utartych schematów, a jednocześnie stanowi niemałe wyzwanie. Praca z trenerami równowagi w postaci platform równoważnych to przy tym wszystkim świetna zabawa, która sprawia, że trening jest ekscytujący, nieprzewidywalny, wyrwany nieco ze sportowej rutyny. Nie oznacza to jednak, że mniej skuteczny. Platformy są w stanie zmusić organizm do niemałego wysiłku, którego efektem jest stosunkowo duża liczba spalonych kalorii.

Poprawa ogólnej sprawności fizycznej dzięki trenerowi równowagi

Przybory takie jak platforma do balansowania poprawiają takie cechy jak: wytrzymałość, szybkość czy siła. Włączane są do treningów wielu sportowców, ze względu na korzystny wpływ na motorykę i stabilizację sylwetki. Szczególnie często stosuje się je podczas treningów dynamicznych, a to ze względu fakt, że dają szybkie rezultaty oraz angażują całe ciało, wzmacniając je.

Platformy równoważne to akcesoria, które w korzystny sposób wpływają na podniesienie sprawności fizycznej także u osób powracających do zdrowia i chcących odzyskać pełną sprawność. Ćwicząc równowagę i koordynację organizm angażuje cały zestaw mięśni odpowiedzialnych za stabilizację oraz wzmocnienie kręgosłupa. Jest to bardzo ważne przy rehabilitacji. Sprawny, zdrowy kręgosłup jest podporą dla całego ciała - gwarantuje sprawność fizyczną. Platforma do ćwiczeń równowagi ma korzystny wpływ na mobilizację wielu stawów: przede wszystkim biodrowych, skokowych i kolanowych. Niemniej ważny wpływ ma także na stawy barkowe, które wraz z mięśniami ramion pracują podczas ćwiczeń.

Trenery równowagi - jak wybrać?

Drewniana platforma do balansowania często wykorzystywana jest podczas rehabilitacji i w praktyce gabinetów fizjoterapeutycznych. Poszczególne platformy balansowe mają zróżnicowany poziom trudności utrzymania równowagi. W ten sposób, w zależności od potrzeb i możliwości, można wybrać odpowiednią platformę dla każdego. Niektóre trenery równowagi posiadają sensoryczne wypustki, które stymulują nerwy na podeszwie stóp, przynosząc dodatkowe korzyści. To ty możesz zdecydować, na jaki trening decydujesz się w danym momencie. Niejeden trener wypełniony powietrzem ma gładką powierzchnię z jednej strony, kolczastą z drugiej. Zastosowanie każdej z nich da nieco inny efekt.

Niezależnie od tego czy trenery równowagi są wykorzystywane do ćwiczeń przez sportowców, w trakcie rehabilitacji czy też przez amatorów ruchu w domowym zaciszu - tego typu produkty są doskonałym sprzętem do ćwiczeń ogólnorozwojowych polecanym dla każdego. Efekty jakie zauważysz w poprawie swojej koordynacji ruchowej, będą najlepszym dowodem na to, jak bardzo platforma równoważna może zmienić Twoją kondycję.

Ćwiczenia w domu czy na sali?

Trenery równowagi w postaci platform do balansowania można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Dostępne są takie różne wymiary tego typu sprzętu. Istotne jest to, że sprzęt ćwiczy równowagę i coraz częściej pojawia się w siłowniach oraz na salach treningowych.

Tego typu trenera koordynacji możesz z powodzeniem kupić do użytku domowego i ćwiczyć swoją równowagę wieczorami, oglądając Netflixa. Prosta konstrukcja platformy, jej stosunkowo niewielkie wymiary sprawiają, że zarówno korzystanie z tego sprzętu w domu, jak i jego przechowywanie nie stanowi większego problemu. Efekty domowych ćwiczeń koordynacji mogą natomiast bardzo pozytywnie zaskoczyć i przełożyć się na zmniejszenie dolegliwości, z którymi się borykasz.

W 4Fizjo oferujemy platformę do balansu TRICKBOARD, która jest uniwersalnym przedmiotem przydatnym do ćwiczeń równowagi. Dzięki niemu wzmocnisz mięśnie całego ciała, a także poprawisz zdolności motoryczne. Dzięki desce Trickboard 4FIZJO rozwiniesz równowagę, jak i ogólną koordynację ruchową, odkryjesz jak wiele potrafi twoje ciało, kiedy poddasz go odpowiednim wyzwaniom. Platformy dostępne są w różnych kolorach.

Platforma jest wielofunkcyjna. Sprawdzi się w każdym rodzaju rehabilitacji i ćwiczeń: podczas rozgrzewki, w treningu sensorycznym, motorycznym czy funkcjonalnym. Możesz z niej korzystać na treningu grupowym, jak i w domu. Właściciele klubów fitness, ośrodków rehabilitacji i fizjoterapii chwalą ten sprzęt jako znacząco wzbogacający ofertę ćwiczeń i aktywności.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem! Ćwiczenia równowagi to inwestycja w zdrowie, świetną kondycję ruchową, a także siłę mięśniową, która ma znaczenie w każdym rodzaju treningu.

pixel