DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ciężarki i hantelki do ćwiczeń

ilość produktów: 37

Hantle oraz ciężarki są niezwykle powszechne i bardzo często używane podczas treningów fitness, a także na treningach siłowych. Głównym powodem, dla którego ludzie lubią ciężarki do ćwiczeń i bardzo często korzystają z nich podczas treningów, jest to, że można je wykorzystać na wiele różnych sposobów. Są poręczne i wygodne oraz każdy może dopasować obciążenie odpowiednie dla siebie.

 


Hantle do domowej siłowni - wybierz odpowiednie dla siebie

W naszym sklepie znajdziesz bardzo wiele różnych hantli oraz ciężarków. Zakupisz także cały komplet hantli profesjonalnych, jak również pojedyncze hantle treningowe, które wykorzystasz podczas samodzielnych ćwiczeń. W naszym asortymencie znajdują się różnego rodzaju ciężarki do ćwiczeń gimnastycznych, a także hantle do ćwiczeń w domu.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ciężarkami, potrzebne Ci hantle dla początkujących. Przy początkowej fazie treningu z hantlami nie warto przesadzać z ich wagą. Podczas ćwiczeń hantle powinny stawiać przynajmniej delikatny opór, ale jednocześnie umożliwiać poprawne wykonanie ćwiczenia. Trzeba bowiem pamiętać, że niezależnie od tego, czy chcesz wzmocnić ciało, czy też zbudować masę mięśniową, to właśnie poprawnie wykonane ćwiczenia są kluczem do osiągnięcia celu

Możesz zatem zdecydować się na ćwiczenia z hantlami 2 kg lub ciężarki 3 kg. Dzięki temu powoli wdrożysz trening siłowy oraz nauczysz się techniki każdego wykonywanego ćwiczenia. Jeśli już podstawy masz już w małym palcu i czujesz, że pora zwiększyć obciążenie, warto sięgnąć po hantle 4 kg, hantle 5 kg, a nawet po hantle 10 kg. Ważne jest, aby stopniowo zwiększać ciężar hantli, z rozsądkiem i głową.

Zestawy hantli - skompletuj do różnych ćwiczeń

Poszczególne ćwiczenia - zarówno na siłowni, jak i w domu - wykonuje się z różnym obciążeniem, ponieważ w ten sposób pracujemy z różnymi partiami mięśni. Większe partie są silniejsze i uniosą więcej, mniejsze wymagają odpowiednio zmniejszonego obciążenia. Zatem jak hantle wybrać? Najlepiej wyposażyć się w kilka zestawów (kilka par), dzięki czemu odpowiednio dobierzesz wagę do rodzaju ćwiczenia i poszczególnych partii mięśniowych.

Sztangielki do treningu w domu - buduj swoje mięśnie

Dla profesjonalistów, którzy mają już dawno za sobą etap początkującego, polecamy hantle 20 kg, hantle 30 kg oraz hantle 40 kg. Taki zestaw hantli dla profesjonalistów skompletujesz w naszym sklepie bez problemu. Bardzo dobrym wyborem są również hantle bitumiczne, które często wybierają nasi klienci. Są to hantle regulowane, dzięki którym będziesz mógł dokładać i odejmować obciążenie. Posiadamy hantle bitumiczne o różnych stopniach maksymalnego obciążenia, więc łatwo można dobrać odpowiedni sprzęt odpowiadający twoim potrzebom. Dzięki nim można łatwo obserwować progres, co tylko motywuje do dalszych ćwiczeń.

Trening fitness w domu - hantle dedykowane kobietom

W naszym asortymencie znajdziesz również hantle dla kobiet. Są to hantle o niewielkiej masie, najczęściej służące do treningów fitness. Używane są też jako dodatkowe obciążenie podczas różnych treningów ruchowych. Do najczęściej wybieranych przez kobiety należą ciężarki do ćwiczeń 1 kg, a także ciężarki 0,5 kg. Z pomocą takich przyrządów wyjście na siłownię nie jest już koniecznością. Wystarczy niewielka ilość miejsca w domu, czasem dobra mata i chwila wolnego czasu. Możesz trenować nogi, pośladki, ramiona, klatkę piersiową, czy plecy z konkretnym obciążeniem. Dzięki temu zdecydowanie szybciej zobaczysz efekty swojej pracy, a treningi nie będą monotonne.

Hantle z różnych materiałów - które wybrać?

Hantle i sztangielki produkowane są z różnych materiałów. Najczęściej wynika to z kosztów produkcji poszczególnych obciążeń i nierzadko wpływa również na wygodę użytkowania. Początkujące osoby często mają problem z wyborem odpowiedniego sprzętu. W naszej ofercie najczęściej znajdziesz hantle żeliwne. Bardzo często są one dostępne również na siłowni, ponieważ jest to jeden z najlepszych i najwygodniejszych materiałów, z jakich mogą być stworzone tego typu przedmioty.

Żeliwo stanowi solidne obciążenie, dzięki czemu odpowiednią wagę hantli da się zamknąć w bardzo niewielkiej i poręcznej objętości. To wpływa również na bezpieczeństwo użytkowania takiego sprzętu - im łatwiej jest chwycić obciążenie, tym poprawniej technicznie można wykonać ćwiczenie i nie upuścić tego obciążenia w międzyczasie. Dodatkowo z pomocą żeliwa powstają hantle bardzo trwałe, których zakup z pewnością jest zakupem na wiele lat. Nawet intensywnie użytkowanie nie jest w stanie zniszczyć tych przedmiotów i sprawić, że nie będą się nadawać do użytku.

Hantle regulowane - wybór dla aktywnych

Z nieco innych materiałów tworzone są nasze hantle regulowane, które mają formę podobną do sztangi. Wówczas możesz dowolnie zdejmować i zakładać obciążenie, by uzyskać pożądaną masę hantli. Poszczególne obciążniki powleczone są zazwyczaj tworzywem sztucznym. Jest to wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ pozwala zachować bezpieczeństwo przy zmianie obciążenia, np. nie uszkodzi podłogi, jeśli upadnie. Dbamy jednak o to, by osłonki były tworzone z trwałych materiałów i stanowiły odpowiednie zabezpieczenie dla elementów, które znajdują się w środku.

Hantle i ciężarki do ćwiczeń w sklepie 4fizjo - zadbaj z nami o swoją sylwetkę!

Warto sięgnąć po hantle i ciężarki z naszego sklepu, ponieważ są one wytrzymałe i niezwykle wygodne. Dobrze trzymają się powierzchni dłoni, więc nie trzeba się martwić, że podczas treningu spadną lub wyślizgną się z rąk. Sprawia to, że każdy trening staje się przyjemny i efektywny. Wiemy, że ważna jest również objętość hantli i to, by były one maksymalnie poręczne. Dzięki temu łatwiejsze staje się wykonywanie poszczególnych ćwiczeń.

Pamiętaj, że ćwiczenia siłowe doskonale wpływają na Twoją sylwetkę, samopoczucie, a nawet jakość skóry, która staje się bardziej jędrna. Wykorzystaj to, by zadbać o swoje ciało i dobry nastrój. Ćwiczenia z naszymi hantlami to sama przyjemność. Sprawdź, co znajdziesz w naszej ofercie i wybierz akcesoria do siłowni domowej, dzięki którym Twoje treningi wejdą na zupełnie nowy poziom. Nasz sklep to miejsce dla ludzi z pasją, z przyjemnością pomagamy Ci ją realizować!

pixel