DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sprzęt do fizjoterapii

ilość produktów: 426

Fizjoterapia to jeden z najlepszych sposobów na poprawę sprawności po urazie, w wyniku choroby lub niepełnosprawności. Ta metoda wykorzystuje wrażliwość na bodźce. Wspiera on proces regeneracji tkanek i gojenia się ran oraz zmniejsza ryzyko przyszłych obrażeń. Z pomocą odpowiednich urządzeń i innych akcesoriów proces rehabilitacji możesz też przeprowadzać we własnym domu.

Rodzaje urządzeń do fizykoterapii

Fizykoterapia to odmiana fizjoterapii, która wykorzystuje takie czynniki, jak temperatura, promienie UV, prąd elektryczny, pole magnetyczne lub ultradźwięki. Może być stosowana zarówno oddzielnie, jak i jako uzupełnienie klasycznych zabiegów. Stosowanie aparatów do fizykoterapii pomaga w walce z różnymi schorzeniami. Doskonale sprawdza się w przypadku stanów zapalnych, chorób reumatoidalnych, urazów, jak również u osób, które cierpią z powodu uporczywych bólów kręgosłupa.

Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny służy przede wszystkim do generowania konkretnych bodźców. Do najpopularniejszych urządzeń fizykoterapeutycznych należą aparaty do elektro-, magneto- i laseroterapii, urządzenia do terapii ultradźwiękowej (sonoterapia), rehabilitacji światłem (fototerapia), czy korzystające z elektromagnetycznej fali uderzeniowej w miejscu urazu. Stosowane są także aparaty do masażu uciskowo-limfatycznego. W profesjonalnych gabinetach fizjoterapeutycznych często korzysta się ze sprzętu, który pozwala na tworzenie własnych programów, czy zapisywanie zabiegów konkretnego pacjenta. Z kolei aparaty przenośne, które posiadają zasilanie na baterie lub akumulatory okazują się wyjątkowo praktyczne. Są z reguły mniejsze niż aparaty stacjonarne i można je bez problemu zabrać ze sobą np. w trakcie wyjazdu na wczasy

Przy okazji warto pamiętać, że elektroterapia, magnetoterapia, laseroterapia, czy stosowanie ultradźwięków nie mogą być stosowane przez każdego. Przeciwwskazaniem są np. choroby nowotworowe, ciężkie stany zapalne, czy ciąża, a w przypadku leczenia polem elektromagnetycznym także rozruszniki serca, endoprotezy, czy implanty. Przed zastosowaniem aparatu dobrze więc dokładnie zapoznać się z instrukcją.

Aparaty do terapii podciśnieniowej i terapii ultradźwiękowej

Urządzenia do terapii podciśnieniowej korzystnie oddziałują na poszczególne tkanki. Taki typ masażu podciśnieniowego poprawia krążenie krwi oraz limfy w organizmie. Szczególnie polecany jest dla pacjentów borykających się z obrzękami, czy zastojami limfatycznymi. Poprawia też elastyczność i ukrwienie skóry, wspomagają proces gojenia się blizn. Dodatkowo podciśnienie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i obkurczanie się skóry. Wykorzystuje się tutaj m.in. aparaty do drenażu limfatycznego. Presoterapia (drenaż limfatyczny) to zabieg masażu uciskowego na określoną część ciała. Zabieg usprawnia odprowadzanie płynów limfatycznych z organizmu. Aby stosować presoterapię w zaciszu własnego domu, oprócz urządzenia niezbędne są także specjalne rękawy lub spodnie. Posiadają one napełniające się powietrzem komory wywołujące pożądany ucisk w konkretnym miejscu. Profesjonalne urządzenia do drenażu to bardzo efektywny sprzęt fizjoterapeutyczny posiadający wiele programów o różnym natężeniu – od łagodnego do intensywnego masażu. Dzięki temu łatwo dostosować jego działanie do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Aparaty do terapii ultradźwiękami, czyli sonoterapii są z kolei skuteczne przy niwelowaniu obrzęków oraz przy chorobach zwyrodnieniowych stawów. Stymulację ultradźwiękami stosuje się również, aby leczyć ból.

Leczenie polem elektromagnetycznym i laserami

Wykorzystanie elektromagnetyzmu, a więc leczenie prądem elektrycznym oraz polem magnetycznym ma szerokie zastosowania w fizykoterapii. Nowoczesne aparaty do elektroterapii oddziałują prądem elektrycznym, pobudzając układ nerwowy i mięśniowy. Pozwala to leczyć stany zapalne oraz problemy z bólem. Z kolei zastosowanie aparatów do magnetoterapii umożliwia równomierne przenikanie pola magnetycznego do tkanek, co korzystnie wpływa na procesy oddychania tkankowego. Szczególnym przypadkiem jest sprzęt wytwarzający uderzeniową falę elektromagnetyczną. Takie aparaty działają punktowo w miejscu urazu, stymulując proces regeneracji.

Przykładem wysokiej klasy i funkcjonalności sprzętu tego rodzaju są elektrostymulatory MED+ dostępne w sklepie internetowym 4fizjo.pl. Umożliwiają one stymulację elektryczną prądami TENS i EMS. TENS (ang. Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) to inaczej przezskórna elektryczna stymulacja nerwów korzystająca z impulsów elektrycznych o wysokiej i niskiej częstotliwości. Dobrze wpływa na zmniejszenie bólu, a nawet jego uśmierzenie, poprawę ukrwienia i metabolizmu tkanek. Zwiększa też wydzielanie endorfin, co przekłada się na lepsze samopoczucie. Innym rodzaje stymulacji jest EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, która wzmacnia je po urazach i kontuzjach oraz ma pozytywny wpływ na przepływ krwi. Możesz też skorzystać z trybu MASS, czyli tradycyjnego masażu relaksacyjnego. Różnorodność opcji (trybów, liczby programów oraz poziomu intensywności), czytelny, duży wyświetlacz oraz kompaktowość to niewątpliwe zalety naszego produktu.

Urządzenia do fizykoterapii umożliwiają również wykorzystanie laserów. Te klasyczne działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wspierając regenerację tkanek. Aparaty do laseroterapii wysokoenergetycznej to nowoczesna technologia wspomagająca pracę układu limfatycznego, a także likwidację obrzęków czy stanów zapalnych. Osobną grupę stanowi sprzęt do fototerapii działający w oparciu o rehabilitację światłem, a dokładniej promieniowaniem podczerwonym. Wpływa on na poprawę ukrwienia, zmniejszenie napięcia mięśni oraz wzmożenie przemiany materii.

Sprzęt do fizykoterapii i fizjoterapii w korzystnych cenach

Korzyści z fizjo- i fizykoterapii są znaczne, a samo stosowanie urządzeń jest komfortowe i nie powinno sprawiać trudności nawet osobom z poważniejszymi problemami zdrowotnymi. Sprzęt może pozytywnie działać na poszczególne organy i części ciała, umożliwia redukcję bólu i zwiększenie zakresu ruchu oraz ogólne polepszenie jakości życia chorego.

Aparaty do fizykoterapii przydają się zarówno w gabinecie medycznym, jak i do użytku domowego. W 4fizjo.pl znajdziesz ciekawą ofertę tego rodzaju sprzętów od wielu renomowanych producentów. Nasz asortyment to nie tylko wysoka jakość, ale również przystępne ceny. Urządzenia są w pełni bezpieczne w użytkowaniu i posiadają odpowiednie certyfikaty. Polecamy m.in. elektrostymulatory, czy aparaty do drenażu limfatycznego. W naszej ofercie znajdują się także inne produkty przydatne w zabiegach fizjoterapeutycznych, czy masażu. Sprawdź naszą ofertę!

pixel