DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sprzęt do fizjoterapii

ilość produktów: 380

Fizjoterapia to jeden z najlepszych sposobów na poprawę sprawności po urazie, w wyniku choroby lub niepełnosprawności. Ta metoda wykorzystuje wrażliwość na bodźce. Wspiera on proces regeneracji tkanek i gojenia się ran oraz zmniejsza ryzyko przyszłych obrażeń. Z pomocą odpowiednich urządzeń i innych akcesoriów proces rehabilitacji możesz też przeprowadzać we własnym domu.

Rodzaje urządzeń do fizykoterapii

Fizykoterapia to odmiana fizjoterapii, która wykorzystuje takie czynniki, jak temperatura, promienie UV, prąd elektryczny lub ultradźwięki. Może być stosowana zarówno oddzielnie, jak i jako uzupełnienie klasycznych zabiegów. Stosowanie aparatów do fizykoterapii doskonale sprawdza się w przypadku stanów zapalnych, chorób reumatoidalnych, urazów, jak również u osób, które cierpią z powodu uporczywych bólów kręgosłupa.

Nowoczesny sprzęt służy przede wszystkim do generowania konkretnych bodźców. Do najpopularniejszych urządzeń fizykoterapeutycznych należą aparaty do elektro-, magneto- i laseroterapii, urządzenia do terapii ultradźwiękowej (sonoterapia), rehabilitacji światłem (fototerapia), czy korzystające z elektromagnetycznej fali uderzeniowej w miejscu urazu. Stosowane są także aparaty do masażu uciskowo-limfatycznego.

Aparaty do terapii podciśnieniowej i terapii ultradźwiękowej

Urządzenia do terapii podciśnieniowej korzystnie oddziałują na poszczególne tkanki. Taki typ masażu podciśnieniowego poprawia krążenie krwi oraz limfy w organizmie. Szczególnie polecany jest dla pacjentów borykających się z obrzękami, czy zastojami limfatycznymi. Poprawia też elastyczność i ukrwienie skóry, wspomagają proces gojenia się blizn. Dodatkowo podciśnienie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i obkurczanie się skóry.

Aparaty do terapii ultradźwiękami, czyli sonoterapii są z kolei skuteczne przy niwelowaniu obrzęków oraz przy chorobach zwyrodnieniowych stawów. Stymulację ultradźwiękami stosuje się również, aby leczyć ból.

Leczenie polem elektromagnetycznym i laserami

Wykorzystanie elektromagnetyzmu, a więc leczenie prądem elektrycznym oraz polem magnetycznym ma szerokie zastosowania w fizykoterapii. Nowoczesne aparaty do elektroterapii oddziałują prądem elektrycznym pobudzając układ nerwowy i mięśniowy. Pozwala to leczyć stany zapalne oraz problemy z bólem. Z kolei zastosowanie aparatów do magnetoterapii umożliwia równomierne przenikanie pola magnetycznego do tkanek, co korzystnie wpływa na procesy oddychania tkankowego. Szczególnym przypadkiem jest sprzęt wytwarzający uderzeniową falę elektromagnetyczną. Takie aparaty działają punktowo w miejscu urazu, stymulując proces regeneracji.

Urządzenia do fizykoterapii umożliwiają również wykorzystanie laserów. Te klasyczne działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wspierając regenerację tkanek. Aparaty do laseroterapii wysokoenergetycznej to nowoczesna technologia wspomagająca pracę układu limfatycznego, a także likwidację obrzęków czy stanów zapalnych. Osobną grupę stanowi sprzęt do fototerapii działający w oparciu o rehabilitację światłem, a dokładniej promieniowaniem podczerwonym. Wpływa on na poprawę ukrwienia, zmniejszenie napięcia mięśni oraz wzmożenie przemiany materii.

Sprzęt do fizykoterapii i fizjoterapii w korzystnych cenach

Aparaty do fizykoterapii przydają się zarówno w gabinecie medycznym, jak i do użytku domowego. W 4fizjo.pl znajdziesz ciekawą ofertę tego rodzaju sprzętów od wielu renomowanych producentów. Nasz asortyment to nie tylko wysoka jakość, ale również przystępne ceny, Sprawdź naszą ofertę!

pixel