DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

ilość produktów: 7

Wielogodzinna praca przy biurku to codzienność dla coraz większej grupy ludzi. Taki tryb życia może prowadzić do wielu dolegliwości zdrowotnych takich jak bóle kręgosłupa, czy problemy z układem ruchu. Przydatna może się w takiej sytuacji okazać poduszka ortopedyczna. Jakie korzyści zapewnia?

Kiedy przydaje się poduszka ortopedyczna?

Ergonomiczne, czyli dostosowane do pracy, czy warunków anatomicznych fotele i krzesła to w wielu biurach wciąż rzadkość. Jednak wiele osób jest zmuszonych do wielogodzinnego siedzenia nie tylko w pracy, ale również komunikacji publicznej lub samochodzie, a następnie w domu. Jak w prosty i niedrogi sposób można minimalizować niekorzystny wpływ nadmiernego siedzenia? Poduszki ortopedyczne okazują się pomysłem, który warto wziąć pod uwagę.

Większość siedzisk nie podpiera dolnej części kręgosłupa, jak należy. Może się to objawiać bólami i przemęczeniem. Odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna do siedzenia powinna gwarantować właściwe podparcie pleców. Takie zadanie spełnia poduszka lędźwiowa wypełniająca wolną przestrzeń pomiędzy oparciem a plecami. Zmniejsza ona w ten sposób przeciążenia działające na kręgosłup, dając znacznie większy komfort siedzenia. Poduszki lędźwiowe dostępne w sklepie internetowym 4fizjo.pl są tak wyprofilowane, że świetnie pasują do krzywizn pleców. Pamięć kształtu zapewnia im specjalna pianka VISCO MEMORY, dzięki czemu nie odkształcają się na stałe. Termopianka ma także właściwości dopasowywania się do konturów ciała pod wpływem ciepła. To dobre rozwiązanie również wtedy, gdy jesteś w trakcie rehabilitacji lub często podróżujesz.

Jak sprawdzają się poduszki ortopedyczne do siedzenia?

Przy niewygodnym i niedopasowanym krześle czy fotelu warto zaopatrzyć się w ergonomiczną poduszkę. Zmniejsza ona ból związany z długotrwałym siedzeniem i pozwala utrzymać prawidłową postawę. Popularnym produktem są tu poduszki w kształcie klina, które wyższym bokiem układa się od strony oparcia, niższym natomiast od strony krańca siedziska. Forma klina poprawia ogólną pozycję siedzącą.

W 4fizjo.pl dostępna jest wygodna poduszka do siedzenia wykonana z pianki VISCO MEMORY dopasowująca się do kształtów ciała, z dodatkową przestrzenią na kość ogonową. Powierzchnia poduszki ugina się jedynie w miejscach nacisku, zachowując właściwą formę w pozostałej części. Sprawnie odciąża kręgosłup i aparat ruchu. Polecana jest zwłaszcza dla osób mających problemy z bólami w dolnej części pleców, czy hemoroidami. Dodatkowo poszewka została wykonana ze specjalnej siatki 3D, które nie wchłania zapachów, nie podrażnia skóry i jest hipoalergiczna.

Poduszki sensomotoryczne

Specjalną odmianę stanowi poduszka sensomotoryczna. To produkt wspierający tzw. siedzenie dynamiczne. Najczęściej ma formę okrągłego dysku wykonanego z gumy, z wypustkami do masażu na całej powierzchni. Siedzenie na tego rodzaju poduszce niejako wymusza utrzymanie wyprostowanej postawy. Poprawia też równowagę, koordynację ruchową, a także zmniejsza napięcie mięśni i redukuje bóle pleców. Równocześnie można ją stosować do ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz innych typów treningu.

Profesjonalna poduszka ortopedyczna do siedzenia

Odpowiednio wyprofilowana poduszka rehabilitacyjna lub ortopedyczna to doskonałe rozwiązanie na fotel biurowy. Nie tylko poprawia komfort siedzenia, ale też zapobiega bólowi kręgosłupa i innym niedogodnościom. Poduszki dostępne w 4fizjo.pl to produkty o jakości potwierdzonej odpowiednimi certyfikatami medycznymi. Sprawdź naszą ofertę!

pixel