DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-09-26
Taśmy rehabilitacyjne – poznaj ich rodzaje i zastosowanie w sporcie lub fizjoterapii!
5 minuty Fizjoterapeutka Olga RymarskaFizjoterapeutka Olga Rymarska Kontuzja? Tylko nie to... Na szczęście możesz szybko wrócić do zdrowia, wystarczą gumy! Gumy rehabilitacyjne do fizjoterapii to najlepszy sposób na powrót do sprawności. Dodatkowo pomogą Ci we wzmocnieniu ciała w tym mięśni głębokich, stawów i innych elementów twojej budowy. Chcesz się przekonać? Przeczytaj ten wpis i pożegnaj się z bólem!
2023-09-25
Kolano biegacza – co to za dolegliwość?
6 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Terminem "kolano biegacza" określa się zespół bólowy, zlokalizowany na przedniej lub bocznej stronie stawu kolanowego. Tego rodzaju ból kolana pojawia się najczęściej u sportowców i osób aktywnych fizycznie – stąd jego nazwa. Sprawdź, jakie czynniki przyczyniają się do rozwoju dolegliwości, jakie objawy jej towarzyszą i w jaki sposób należy leczyć staw kolanowy w takim przypadku.
2023-09-22
Smagnięcie biczem – co to takiego?
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Smagnięcie biczem (ang. whiplash) należy do grupy tzw. urazów komunikacyjnych, ponieważ najczęściej powstaje w wyniku nagłego hamowania lub zderzenia drogowego. Może wówczas dojść do poważnych uszkodzeń na odcinku szyjnym kręgosłupa, którym towarzyszą silne dolegliwości bólowe i ograniczenie ruchomości.
2023-09-19
Kręgozmyk – objawy i leczenie
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Kręgozmyk to stan, który opisuje przesunięcie kręgów kręgosłupa względem siebie. W zależności od rodzaju i przyczyny, może być wrodzony lub nabyty. Wiąże się z silnym bólem i prowadzi do stopniowej utraty stabilności w kręgosłupie, co powoduje pogorszenie sprawności.
2023-09-07
Nadwyrężony nadgarstek - jak poradzić sobie w bólu?
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Ból nadgarstka to jedna z powszechnych dolegliwości. Urazy tej części ciała mogą powstać na skutek uprawiania sportu czy nieszczęśliwych wypadków, ale także podczas codziennych czynności – jak np. dźwiganie zakupów. Bardzo często przeciążenie nadgarstka jest również negatywnym skutkiem pracy na komputerze.
2023-09-01
Najlepsza poduszka ortopedyczna – poznaj jej cechy!
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Czy po porannym wstaniu z łóżka często dokuczają Ci bóle kręgosłupa szyjnego lub obręczy barkowej? Przyczyną może być nieprawidłowa pozycja w czasie snu. Doskonałe wsparcie dla pleców oraz karku zapewni Ci dobrze dobrana poduszka ortopedyczna. Czy istnieje idealna? Przekonaj się i przeczytaj nasz artykuł! Czujemy, że może przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie są zalety spania na poduszce ortopedycznej i jak wybrać najlepszy model dla siebie.
2023-08-18
6 najlepszych ćwiczeń na biceps
6 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Trenowanie bicepsów jest istotne dla uzyskania wyrzeźbionych i silnych ramion. Ćwiczenia na biceps, takie jak uginanie przedramion, pozwalają na skuteczne zaangażowanie mięśnia dwugłowego ramienia, który jest główną grupą mięśniową bicepsów. Wzmocnienie tego mięśnia przyczynia się do poprawy zarówno siły, jak i wytrzymałości mięśni ramion. Sprawdź, jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na biceps.
2023-08-02
Zdrowy kręgosłup - jak zadbać o niego na co dzień?
6 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Kręgosłup to jeden z najważniejszych elementów ludzkiego organizmu. Pełni on nie tylko rolę podporową i amortyzacyjną oraz utrzymuje ciało w równowadze. Kręgosłup to złożona struktura składająca się z wielu elementów, które współpracują ze sobą, aby umożliwić nam wykonywanie codziennych czynności.
pixel