DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2024-05-27
Stenoza kręgosłupa – jak ją rozpoznać i leczyć?
5 minut czytania Fizjoterapia Danuta HerczekFizjoterapeutka Danuta Herczek Stenoza kręgosłupa to znacznie rzadsza przyczyna bólu pleców niż przeciążenie mięśni i dyskopatia. Dla wielu osób, u których ją stwierdzono, nazwa ta brzmi obco i budzi obawy. Właśnie dlatego w tym blogu postanowiłam przybliżyć ten problem w sposób przystępny, tak by każdy Czytelnik dowiedział się nie tylko, czym jest stenoza kręgosłupa i jak wygląda jej leczenie, ale także, jak sobie z nią radzić na co dzień.
2024-05-19
Biodro trzaskające – dlaczego młodzież miewa trzaski w biodrze?
4 minuty czytania Fizjoterapia Danuta HerczekFizjoterapeutka Danuta Herczek Przeskakiwanie i trzaski w biodrze, a następnie ból – czy to możliwe w młodym wieku? Okazuje się, że ból biodra nie dotyczy tylko seniorów. W gabinetach fizjoterapeutów z bólem i trzaskami w biodrze pojawiają się nawet licealiści. Ciekawi Cię, czym to może być spowodowane i jak sobie radzić z tą dolegliwością? Wskazówki i przykłady ćwiczeń znajdziesz w poniższym blogu.
2024-05-13
Praca biurowa a ból szyi i nadgarstków – jak zapobiegać dolegliwościom?
3 minuty czytania Fizjoterapia Danuta HerczekFizjoterapeutka Danuta Herczek Masz pracę biurową i dokucza Ci ból szyi? A może walczysz z bólem nadgarstków? Przeciążenie mięśni pleców, bóle nadgarstków, zmęczenie – objawy te zna mnóstwo osób pracujących przy komputerze. I wiele z nich bardzo często pojawia się w gabinecie fizjoterapeuty. Zastanawiasz się, czy da się zapobiec typowym dla pracy biurowej przypadłościom? A może chcesz się dowiedzieć, jak funkcjonować, gdy objawy już się pojawią? W poniższym blogu znajdziesz zarówno odpowiedzi na te pytania, jak również wiele ciekawych porad dotyczących pracy przy komputerze.
2024-04-23
Gdzie Cię boli, gdy się stresujesz? Fizjoterapia w modelu biopsychospołecznym
3 minuty czytania Fizjoterapia Danuta HerczekFizjoterapeutka Danuta Herczek Biopsychospołeczne podejście do leczenia to nowości w świecie fizjoterapii, z którą coraz częściej można spotkać się w gabinecie fizjoterapeuty. Zastanawiasz się, czym jest biopsychospołeczny model zdrowia? A może interesuje Cię, czy przyniesie on zmiany w fizjoterapii? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych cennych informacji znajdziesz w poniższym wpisie.
2024-04-20
Terapia ręki – na czym polega i dla kogo jest?
7 minut czytania Fizjoterapeutka Olga RymarskaFizjoterapeutka Olga RymarskaDlaczego terapia ręki w chorobach i po urazach jest tak ważna? Bo dłonie umożliwiają Ci wykonywanie niemal wszystkich czynności w ciągu dnia! Do tego zmysł dotyku odpowiedzialny jest za poznawanie otaczającego nas świata. Dowiedz się, na czym polega terapia dłoni i jakie są nowoczesne metody rehabilitacji, które przywrócą Ci sprawność.
2024-03-21
ABC terapii ultradźwiękami
8 minut czytania Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Medycyna i fizjoterapia dysponują dziś szerokim wachlarzem metod leczenia, które pomagają pacjentom wrócić do zdrowia i pełnej sprawności. Jedną z nich jest terapia ultradźwiękami. W ostatnich latach zyskuje ona na popularności – przede wszystkim ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.
pixel