DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poduszki (dyski) sensomotoryczne do ćwiczeń

ilość produktów: 13

Poduszki sensoryczne lub inaczej poduszki sensomotoryczne - nazw tych produktów jest wiele. Znajdują szerokie zastosowanie w gabinetach fizjoterapeutycznych, salach treningowych, w domu, a nawet pracy. Ich zbawienny wpływ na organizm, samopoczucie człowieka, a także jego zdrowie sprawia, że bez obaw można stosować je zarówno samemu, jak i podczas konkretnej terapii ze specjalistą.

Czym jest poduszka sensoryczna?

Poduszka sensoryczna to okrągły dysk pokryty z jednej strony długimi wypustkami, z drugiej może być gładki lub też pokryty mniejszymi wypustkami. Co zatem sprawia, że poduszki te są tak unikatowe i mają wiele różnych zastosowań?

Poduszka sensomotoryczna to produkt wykorzystywany w różnego rodzaju ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Tego typu poduszki do ćwiczeń są w stanie zarówno poprawić koordynację ruchową, jak i pomóc w nauce odpowiedniego utrzymywania równowagi, jeśli stosuje się je w ćwiczeniach równoważnych.

To jednak nie wszystko. Poduszki sensomotoryczne mogą służyć również jako przyrządy do masażu, np. stóp. Wpływ miękkich kolców na receptory czuciowe sprawia, że osoba masowana odczuwa głębokie odprężenie i rozluźnienie. To świadczy o tym, że takie dyski mogą być wykorzystywane zarówno do ćwiczeń i rehabilitacji, jak i do czynności relaksacyjnych, mających zapewnić również higienę psychiczną.

Poduszka sensoryczna - dla kogo?

Proponowane w naszym sklepie produkty świetnie posłużą zarówno specjalistom, jak i indywidualnym użytkownikom. Doskonale wpływają na postawę, np. podczas siedzącego trybu pracy, dlatego warto ćwiczyć na nich w domu, jeśli podejmujemy taki tryb pracy lub nawet zabierać je ze sobą do biura na krótkie sesje z masażem.

  • Te poduszki stabilizacyjne stanowią wygodne siedzisko, które utrzymuje kręgosłup prosto, co zapobiega przeciążeniom mięśni oraz różnego rodzaju bólom. W przypadku osób, które spędzają przed komputerem długie godziny, jest to niezwykle istotne. Znaczenie ma zarówno profilaktyka, w której może pomóc dysk rehabilitacyjny i jego specjalne wypustki, jak i odpowiednia terapia, która umożliwi prawidłową postawę w pozycji siedzącej.

  • Korygująco wpływają na wady postawy nawet u dzieci, dlatego używane są podczas ćwiczeń korekcyjnych w szkołach lub w gabinetach fizjoterapeutycznych. Dysk sensomotoryczny może stanowić również ciekawe narzędzie pracy dla nauczyciela wychowania fizycznego, również tego, który pracuje z małymi dziećmi. Poduszki sensomotoryczne w formie dysków mogą służyć do różnego rodzaju zabaw wpływających na prawidłową postawę. Ich intensywne kolory i przyjemny w dotyku materiał mogą stanowić ciekawą dla dzieci formę zabawy.

  • Jest to także poduszka do ćwiczeń równoważnych, które stymulują pracę mięśni, kolan, a także wzmacniają stawy. Świetnie nadają się do ćwiczeń dla sportowców, którzy pragną wzmocnić partie mięśni, również mięśni głębokich. W przypadku profesjonalistów lub osób, które uprawiają sporty generujące kontuzje, tego typu dysk sensomotoryczny może stanowić również formę bezpiecznej profilaktyki. Im bardziej wyćwiczone ciało, tym mniejsza szansa, że taka kontuzja się przytrafi.

  • Poduszka sensomotoryczna rehabilitacyjna pełni wspomagającą funkcję podczas powrotu do zdrowia po przebytych kontuzjach, urazach, wypadkach. Dzięki ćwiczeniom z ich zastosowaniem pacjenci szybciej wracają do formy i zdrowia, odzyskując sprawność. Wynika to z wszechstronności przyrządu - zarówno z jego kształtu, jak i specjalnych wypustek masujących.

  • Jako poduszki balansowe nasze produkty będą ciekawym uzupełnieniem podczas treningu jogi, pilatesu czy fitnessu. Utrzymywanie balansu ciała jest istotnym czynnikiem wpływającym na poprawną postawę, pracę mięśni i tym samym dobre samopoczucie. Dysk sensomotoryczny może w pewnych formułach zastępować kostki do jogi lub stanowić ich ciekawą alternatywę podczas treningu. Specjalne wypustki mogą być także elementem odrobinę utrudniającym dla osób zaawansowanych, które chcą stale poprawiać swoją technikę i wpływać na świadomość swojego ciała.

Rodzaje poduszek sensorycznych w sklepie 4fizjo.pl

Choć "poduszka sensoryczna" to wspólna nazwa dla kilku przyrządów do ćwiczeń, w rzeczywistości istnieją ich różne rodzaje, które można wykorzystywać do różnych form ćwiczeń.

  • Dysk - poduszka sensomotoryczna poprawia krążenie i ukrwienie stóp poprzez efekt masażu. Przydaje się to podczas ćwiczeń z dziećmi, których stopy potrzebują kontaktu z różnego rodzaju podłożem aktywizującym ich mięśnie do pracy. To pozytywnie wpływa na ich rozwój i minimalizuje ryzyko np. płaskostopia. Poducha sensoryczna nadaje się także do masażu po przebytych urazach, terapeutycznie wpływając na zmysł dotyku. Jak sama nazwa wskazuje - ma formę dysku. Jest umiarkowanie płaska, z jednej strony znajdują się wypustki. Inna nazwa, która funkcjonuje dla tego typu przyrządów to beret rehabilitacyjny. Doskonale nadaje się do ćwiczeń wpływających na równowagę, jak również poprawę koordynacji ruchowej.

  • Półkule lub jeżyki do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Wyglądają nieco inaczej, niż dyski. Mają formę przeciętej na pół kuli, która również wyposażona jest w wypustki. Grzbiet jeżyka jest bardziej wypukły, niż w przypadku dysku. Nieco mniej przydaje się to przy ćwiczeniach równoważnych, jest z kolei idealne do wielu ćwiczeń w pozycji siedzącej lub wykonywanych na brzuchu, również przez dzieci.

Czy dyski i jeżyki sensoryczne są bezpieczne?

Zanim udostępnimy przyrządy do ćwiczeń dzieciom, chcemy mieć pewność, że są w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Warto zatem wiedzieć, że w przypadku naszych poduszek sensorycznych, producent dokłada wszelkich starań, by materiały miały nie tylko najwyższą jakość, ale również akceptację wszystkich niezbędnych towarzystw i komplet wymaganych atestów. Materiały, z których wykonano te akcesoria do ćwiczeń, nie powodują żadnych reakcji alergicznych, a przy odpowiednim stosowaniu nie ma również ryzyka powstawania otarć, czy odparzeń. Skonstruowane są w pełni poprawnie, dlatego podczas ćwiczeń nawet lekko spocona skóra nie powinna się na nich ślizgać. Dzięki temu trening może przebiegać bez zarzutu.

Czy ćwiczyć z pomocą poduszek sensorycznych samodzielnie?

Jeżyk, dysk, czy też beret rehabilitacyjny z powodzeniem może być stosowany również w domu, bez opieki fizjoterapeuty. Warto skorzystać ze skarbnicy wiedzy, jaką jest Internet, by odnaleźć inspirację do ćwiczeń na odpowiednie partie ciała, które możemy wykonywać z pomocą poduszek sensorycznych. Takie akcesoria przydadzą się każdemu, kto w prosty sposób chce dbać o swoje ciało i stosować profilaktykę. Jeśli aktualnie jesteś w trakcie leczenia po jakimś urazie i poddajesz się rehabilitacji, proste, wspierające ćwiczenia na polecenie fizjoterapeuty również możesz wykonywać samodzielnie.

Akcesoria do ćwiczeń w sklepie 4fizjo.pl

Poduchy sensoryczne znajdujące się w naszym sklepie internetowym to gwarancja jakości. Stworzone z wysokiej jakości materiałów nie ulegają zniszczeniom oraz deformacjom. Są łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką lub środkiem dezynfekującym, w zależności od formy użytkowania. Posłużą w różnych sytuacjach, dlatego warto mieć je w swoim domu.

Zwróć uwagę również na pozostałe sprzęty i akcesoria do ćwiczeń, które znajdziesz w naszym sklepie. Proponujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości, mając świadomość, jak ważna jest ona w procesie dbania o własne ciała i zwiększania u siebie jego świadomości. Pracują u nas specjaliści, którzy w razie pytań lub wątpliwości służą Ci swoją pomocą i wiedzą.

pixel