DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

APARATY DO DRENAŻU LIMFATYCZNEGO

ilość produktów: 13

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest poprawa funkcjonowania układu chłonnego, a także redukcja ewentualnych obrzęków. Fizjoterapeuci wykonują drenaż manualny, ale podobną funkcję może spełniać urządzenie. Jak działają aparaty do drenażu limfatycznego?

Na co pomaga drenaż limfatyczny?

Dla naszego organizmu układ limfatyczny ma równie duże znaczenie co krwionośny. Jego prawidłowe funkcjonowanie wpływa przede wszystkim na odporność oraz cyrkulację płynów ustrojowych. Niewłaściwy obieg limfy prowadzi do wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych. Można temu przeciwdziałać, korzystając z manualnego masażu ciśnieniowego lub stosując aparaty do drenażu limfatycznego.

Zabieg ręczny obejmuje powolne ruchy okrężne, obrotowe, pompujące i czerpiące. Siła bodźca zostaje dostosowana do kondycji pacjenta, czy masowanej części ciała. Z kolei aparaty wykonujące drenaż mechaniczny wykorzystują specjalne rękawy podzielone na komory. W każdej kolejnej pompowanej komorze tworzy się podciśnienie, wywołując pożądany uścisk. W obydwu przypadkach (manualnego i mechanicznego) występują dwie zasadnicze fazy:

  • faza przesuwania – w jej trakcie, za sprawą ucisku na tkankę, płyn przemieszcza się w stronę proksymalnych węzłów chłonnych,

  • faza odprężenia –  poprzez biernie utrzymywany kontakt z tkanką dochodzi do ponownego napełnienia naczyń limfatycznych.

Drenaż umożliwia czasowe zwiększenie objętości limfy. Jest to czas niezbędny do naprzemiennego napełniania i opróżniania się początkowych naczyń limfatycznych. Przyspiesza to transport limfocytów z węzłów chłonnych, a więc sprawniejsze działanie całego układu. Sprawdza się także przy zapobieganiu niewydolności krążenia obwodowego. Regularne stosowanie masażu uciskowego nie tylko przynosi ulgę, ale także przeciwdziała powstawaniu obrzęków ortostatycznych. Dodatkowo aparat nadaje się do redukcji cellulitu i jest polecany dla osób zrzucających tkankę tłuszczową.

Jak działa aparat do drenażu limfatycznego?

Jak zatem skorzystać z dobrodziejstw drenażu limfatycznego? Aparaty to rozwiązanie, które nie wymaga korzystania z pomocy fizjoterapeuty – cały zabieg możesz przeprowadzić w warunkach domowych. Sprzęt do presoterapii to urządzenia zaawansowane technologicznie posiadające szereg funkcji, a często także możliwość ustawienia własnych programów. Mobilne aparaty są niewielkie i praktyczne, w 4fizjo.pl możesz je zakupić od razu w zestawie ze spodniami do drenażu.

Sprzęt powoduje napełnienie poszczególnych komór w takich pneumatycznych mankietach, wywierając w ten sposób ucisk na poszczególne części ciała. Dostępnych jest wiele trybów działania. W aparatach marki 4FIZJO możesz wybrać m.in.:

  • masaż uciskowy wstępny i pośredni,

  • intensywny masaż powodujący poruszenie zalegającej chłonki,

  • bardzo intensywny masaż usuwający nadmiar wody z organizmu (chętnie stosowany przez sportowców),

  • łagodny drenaż.

Dostępny jest także tryb poprawiający ukrwienie zwiększający dopływ tlenu do krwi.

Jak wybrać aparat do drenażu limfatycznego?

Aparat do drenażu limfatycznego w wielu sytuacjach okazuje się bardzo przydatnym urządzeniem. Nadaje się zarówno do gabinetów rehabilitacyjnych, jak i użytku domowego. Dokonując wyboru właściwego modelu, zwróć uwagę na liczbę komór w mankiecie obsługiwanym przez aparat. Im większa liczba komór, tym większa dokładność i skuteczność zabiegu. Warto też zwrócić uwagę na ilość dostępnych funkcji, w tym możliwości ustawienia czasu trwania zabiegu, czy ciśnienia dla komór mankietu. W aparatach 4FIZJO masz do dyspozycji także specjalne tryby zabiegowe. Dzięki wbudowanym akumulatorom możesz je naładować i zabrać ze sobą w podróż. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel