DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gumy do ćwiczeń Power Band

ilość produktów: 21

Używanie podczas treningu gumy do ćwiczeń Power Band niesie wiele korzyści. Przede wszystkim gumy te wpływają na mobilność stawów, pomagają wzmocnić duże partie mięśni odpowiadających za utrzymywanie prawidłowej postawy ciała. Guma do ćwiczeń Power Band jest bardzo uniwersalnym akcesorium treningowym, które sprawdzi się u osoby początkującej, jak i zaawansowanej. Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego i wybierz wysokiej jakości akcesoria dostosowane do swoich preferencji.

Guma Power Band

Guma treningowa Power Band stosowana jest zarówno w sporcie, jak i rehabilitacji. Jest ona wykonana z wysokiej jakości bawełny w połączeniu z elastycznym lateksem. Powoduje to dużą odporność na warunki treningu oraz na wszelkiego rodzaju odkształcenia. Przy wyborze odpowiedniej gumy do ćwiczeń należy przeanalizować wcześniej, do jakiego typu treningu taśma ta będzie stosowana. Należy przemyśleć, czy jej zastosowaniem będzie dociążenie podczas ćwiczeń, odciążenie przy podciąganiu na drążku, czy może ma służyć do rozciągania.

Gumy treningowe Power Band używane podczas ćwiczeń, charakteryzują się progresywnym oporem. Oznacza to, że przy coraz mocniejszym rozciąganiu, opór jest coraz większy. Zapewnia to budowanie odpowiedniej stabilizacji stawu, który akurat się porusza. Poleca się je także do rozciągania mięśni oraz poprawiania mobilizacji stawów.

Gumy Power Band 4FIZJO

Gumy oporowe Power Band można zakupić w całym pakiecie, aby w trakcie treningów móc stopniowo zwiększać opór. Zestaw gum Power Band zawiera 5 rodzajów taśm do ćwiczeń:

 • żółta - opór 1-5 kg,

 • czerwona - opór 6-10 kg,

 • czarna - 12-17 kg,

 • fioletowa - opór 17-26 kg,

 • zielona - opór 26-36 kg.

Oferujemy również zestawy gum Power Band z 3, 4, a nawet 6 gumami.

Możesz także samodzielnie skomponować własny zestaw gum, aby ćwiczyć mięśnie zgodnie ze swoimi preferencjami i możliwościami organizmu. W naszej ofercie znajdziesz Power Band o różnym oporze - np. Guma oporowa 26-36kg POWER BAND 4FIZJO lub Guma oporowa 1-5kg POWER BAND 4FIZJO.

4FIZJO jest polską marką - nasze produkty są poddawane kilkumiesięcznym testom wytrzymałościowym. Gumowe taśmy do ćwiczeń Power Band pozwalają na urozmaicenie każdego rodzaju treningu, dla osób o różnych stopniach zaawansowania.

Zastosowanie gumy Power Band

Guma, taśma Power Band jest dobrym wyborem w przypadku chęci powrotu do formy po przebytym urazie, treningu po urodzeniu dziecka lub jako zastępstwo wolnych ciężarów, w celu opanowania podstawowych ruchów i wypracowania prawidłowej techniki ćwiczeń.

Wybór oporu gumy powinien być uzależniony od potrzeb ćwiczącego. Dla osób początkujących bądź wracających do formy po przebytym urazie lub dłuższej przerwie od ćwiczeń zalecane są gumy o mniejszym oporze. Grube gumy z większym oporem są odpowiednie przy rozciąganiu, jak również znajdą zastosowanie dla osób bardziej zaawansowanych, chcących stosować dodatkowe obciążenie przy treningu.

Gumy do ćwiczeń Power Band - zalety

Ich niewątpliwą zaletą jest to, że pozwalają na aktywację mięśni całego ciała, poprawę kondycji organizmu, a także przyczyniają się do jego lepszego funkcjonowania. Z ich pomocą można wykonywać treningi ogólne lub skupić się na wybranej partii ciała. Można dostosować je do stopnia zaawansowania trenującego - nadają się zarówno dla początkujących osób, jak i profesjonalnych sportowców.

Do zalet gum Power Band zaliczamy także:

 • łatwe przechowywanie i przenoszenie - gumy do ćwiczeń Power Band zajmują bardzo mało miejsca, można zabierać je na siłownię lub w podróż;

 • przystępna cena - gumy Power Band nie są drogie, dzięki czemu każda osoba może pozwolić sobie na urozmaicenie treningu przy pomoc tego akcesorium;

 • wszechstronność - Power Band sprawdzają się niemal w każdym programie treningowym i można wykorzystać je do urozmaicenia wielu ćwiczeń;

 • nie tylko do ćwiczeń - Power Band mogą być stosowane również w fizjoterapii, do rozciągania mięśni i poprawy mobilizacji stawów.

 •  

Gumy oporowe wyróżnia także wysoka skuteczność. Są niezwykle skuteczne, zwiększają siłę mięśni, poprawiają napięcie mięśniowe, równowagę i stabilizację. To wszystko w krótkim czasie od rozpoczęcia regularnych treningów.

Gumy Power Band - jakie ćwiczenia wykonywać?

Gumy do ćwiczeń Power Band mają szerokie zastosowanie. Możesz wykonywać z nimi wszystkie rodzaje ćwiczeń. Dzięki nim rozpoczniesz także naukę podciągania na drążku lub zastąpisz ciężary - tym samym osiągniesz lepsze efekty, ćwicząc tylko w domu.

Przykłady ćwiczeń z gumami Power Band:

 1. Pompki - gumę umieść na plecach, a jej końce zaczep o kciuki.

 2. Umieść gumę na plecach i złap w dłonie jej końce. Rozstaw ramiona lekko zgięte w łokciach. Energicznym ruchem przyciągnij je do siebie, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.

 3. Jeden koniec gumy chwyć w dłonie, a na drugim stań obiema stopami. Unieść ręce wysoko w górę - do wysokości brody - jednocześnie wypychając łokcie na zewnątrz. Powoli wróć do pozycji wyjściowej.

 

pixel