DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2024-06-04
Burpees. Co to jest, jak je wykonać i wszystko, co musisz wiedzieć
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO

Burpees to jedno z najbardziej kompleksowych ćwiczeń, które angażuje całe ciało i przynosi wiele korzyści. Nie bez powodu zdobyło popularność wśród wielu miłośników cross-fitu i fitnessu. Sprawdzi się, jeżeli chcesz się porządnie zmęczyć, ale też poprawić kondycje i wzmocnić mięśnie. Jego regularne wykonywanie może przyczynić się do spadku masy ciała i jest doskonałym elementem treningu zarówno siłowego, jak i kardio. To tajemnicze określenie nic Ci nie mówi? Być może znasz je pod nazwą "padnij-powstań" lub "krokodylek". Nazewnictwo ma jednak drugorzędne znaczenie. Sprawdź, na czym polega ćwiczenie burpees, jak je wykonać i jakie korzyści może przynieść dla Twojego ciała.

2024-05-21
Jakie hantle wybrać na start? Porady dotyczące doboru ciężarków do ćwiczeń w domu
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO

Chcesz schudnąć? Wyrzeźbić sylwetkę? A może zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość? W realizacji każdego z tych celów pomogą Ci ćwiczenia siłowe. Możesz je oczywiście wykonywać na różne sposoby i z użyciem wielu sprzętów, ale hantle zdecydowanie są najbardziej oczywistą i przystępną opcją. Zwłaszcza, jeżeli chcesz ćwiczyć w domu. Jakie hantle na początek będą najlepsze? I na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

2024-05-15
Jak zacząć przygodę z pilatesem? Poznaj ćwiczenia dla początkujących
7 minut czytania Copywriter specjalista Aneta KublikCopywriter specjalista Aneta Kublik Z czym kojarzy Ci się pilates? Z lekkimi ćwiczeniami, które nie wymagają żadnego wysiłku? A może z treningiem głównie „dla kobiet” i dla początkujących osób? Pozwól, że odmienimy twoje przekonania. Poznaj sport, który nie tylko łączy ludzi, ale też od ponad 100 lat cieszy się coraz większą popularnością. Sport, który ewoluuje, powstają różne techniki i odmiany pilatesu, a jego filozofia i świadomość bycia jest rozwijana i propagowana na całym świecie. Poznaj tajniki pilatesu na macie i naucz się harmonii i kontroli nad swoim ciałem.
2024-04-24
Trening okluzyjny (BRF) – czym jest i dla kogo jest zalecany?
5 minut czytania Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Trening okluzyjny, znany również jako BRF, to innowacyjna metoda treningowa, która zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Polega na celowym ograniczaniu przepływu krwi do określonych grup mięśniowych, poprzez zastosowanie specjalnych opasek lub taśm kompresyjnych. Sprawdź, co warto wiedzieć o treningu okluzyjnym, jak regularne sesje wpływają na masę mięśniową oraz siłę mięśni. Podpowiadamy, kto może, a kto nie powinien wykonywać tego rodzaju treningu.
2024-04-24
Ćwiczenia dla osób otyłych – sprawdzony plan treningowy i wskazówki
5 minut czytania Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Dla osób otyłych zmiana stylu życia jest nie lada wyzwaniem. Żeby rozpocząć efektywny proces odchudzania, ważne jest określenie deficytu kalorycznego, który można osiągnąć nie tylko poprzez zbilansowaną dietę, ale również aktywność fizyczną. Sprawdź, od czego zacząć planowanie treningów dla osób otyłych oraz jak ćwiczyć efektywnie i bezpiecznie, mimo nadwagi.
2024-04-23
Zajęcia grupowe na siłowni lub w klubie fitness? Jesteśmy na tak!
5 minut czytania Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Jeśli w procesie dbania o zdrowie i kondycję potrzebujesz dodatkowej motywacji, poczucia współpracy i niezapomnianej atmosfery podczas treningów, zdecyduj się na ćwiczenia w grupie. To doskonała opcja dla tych, którzy często szukają wymówek lub nie czują się pewnie, ćwicząc w pojedynkę! Sprawdź, jakie korzyści niosą zajęcia grupowe, jakie rodzaje treningów oferuje większość siłowni oraz klubów fitness i przekonaj się, które aktywności są dla Ciebie.
pixel