DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

LATARKI TURYSTYCZNE

ilość produktów: 5

Lubisz aktywnie spędzać czas na eskapadach i masz w sobie duszę odkrywcy? W takim razie niezbędna będzie dobra latarka turystyczna! Dzięki niej możesz eksplorować okolicę podczas wyprawy survivalowej lub biwaku, czy zaglądać do lasu, pobliskich jaskiń i innych trudniej dostępnych miejsc nawet po zachodzie słońca. Sprawdź ofertę latarek w sklepie 4fizjo.pl!

Kiedy przydają się latarki turystyczne?

Latarki turystyczne przeznaczone do stosowania w trakcie różnego rodzaju wyjazdów muszą być wytrzymalsze niż podobne oświetlenie stosowane w domu. Powinny też generować odpowiednio silny strumień światła, a równocześnie być energooszczędne. Gdzie przydaje się taki sprzęt?

Wyprawy survivalowe oraz gry terenowe cieszą się dużą popularnością. Często zadania dla uczestników odbywają się wieczorami lub nocą i mocna latarka turystyczna jest w tym przypadku po prostu niezbędna. Wiele osób interesuje się również zwiedzaniem jaskiń. Niezależnie, czy jesteś amatorem, czy doświadczonym speleologiem porządne źródło światła będzie konieczne. Jednak latarka przyda się także w znacznie bardziej typowych aktywnościach. Skorzystają z niej miłośnicy zbierania grzybów, którzy często ruszają do lasu jeszcze przed świtem. Latarki turystyczne sprawdzą się także przy różnego rodzaju pracach naprawczych i serwisowych, kiedy w kiepsko oświetlonym miejscu trzeba znaleźć źródło usterki. Chętnie korzystają z nich mechanicy samochodowi oraz pracownicy usług drogowych.

Rodzaje latarek turystycznych

Latarki czołowe nazywane również czołówkami to wygodny typ oświetlenia, które dzięki doczepionej opasce możesz założyć na głowę albo kask. Szczególnie dobrze sprawdzają się w sytuacji, gdy potrzebujesz mieć wolne ręce, a więc np. w trakcie wspinaczki lub wspomnianego wcześniej eksplorowania jaskiń. Czołówka marki Mountain Goat dostępna w 4fizjo.pl posiada aż 7 trybów świecenia, dzięki którym z łatwością dostosujesz natężenie światła do swoich potrzeb.

Latarka czołowa posiada też inteligentne rozwiązania takie jak reagowanie na ruch dłoni. W ten sposób możesz ją zarówno włączyć, jak i wyłączyć. W okresie jesienno-zimowym, gdy dzień jest krótszy, takie latarki przydadzą się również osobom, które preferują wieczorne spacery lub poranny jogging. Dzięki regulowanemu paskowi dostosujesz sprzęt do wielkości swojej głowy.

Wśród sprzętu ręcznego dużym zainteresowaniem cieszą się latarki oparte o diody LED. W ostatnim czasie z powodzeniem zastępują one tradycyjne latarki z klasycznymi żarówkami. Diody są nie tylko energooszczędne, ale również zapewniają mocniejszą wiązkę światła. Odpowiednią ilość energii i wydajność gwarantuje zasilanie akumulatorowe. Latarkę turystyczną bez problemu schowasz nawet do kieszeni. Przydatne są modele posiadające regulację zasięgu światła oraz długi czas działania.

W czasie wycieczki pomocne mogą się również okazać lampy turystyczne. Taka lampa kempingowa jasno oświetla okolicę i można ją postawić na stoliku. Obecnie także stosuje się w nich technologię LED. Zarówno latarki, jak i lampy można ładować z wykorzystaniem USB. Warto jednak mieć ze sobą zapasowe baterie (ogniwa akumulatorowe), zwłaszcza gdy nie masz dostępu do źródła prądu.

Wydajne latarki turystyczne

Szukasz wysokiej jakości latarki turystycznej w przystępnej cenie? W sklepie internetowym 4fizjo.pl znajdziesz zarówno doskonałe czołówki, jak i ręczne latarki akumulatorowe! Charakteryzuje je jasne światło, duża wydajność, a wybrane modele są dodatkowo wodoodporne i nadają się do stosowania w trudnych warunkach atmosferycznych. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel