Piłka gimnastyczna dmuchana 65 cm
Piłka gimnastyczna dmuchana 65 cm czarna 4FIZJO
Piłka rehabilitacyjna Reh Ball 65 cm 4FIZJO dmuchana czarna
Znamy świetny sposób na poprawę kondycji po kontuzjach i mobilizację mięśni głębokich! Chcesz wiedzieć jaki? Wybierz piłkę rehabilitacyjną Reh Ball! Postaw na skuteczny trening zarówno rehabilitacyjny, jak i fizjoterapeutyczny. Zobaczysz, jak dzięki temu niepozornemu przedmiotowi zyskasz wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego.
Nie przegap okazji i już teraz sprawdź ofertę specjalistycznej piłki gimnastycznej 65 cm 4FIZJO!
Piłka gimnastyczna Reh Ball 65 cm
Gimnastyczna piłka do ćwiczeń 4FIZJO jest przeznaczona do masażu i rehabilitacji, a także gimnastyki korekcyjnej. Pomaga rozluźnić napięte mięśnie i złagodzić ból. Sprawdź cechy produktu i dopasuj model do własnych potrzeb.
Parametry:
✔️ Kolor: czarny
✔️ Materiał: tworzywo PVC
✔️ Średnica piłki: 65 cm
✔️ System anti-burst: tak
✔️ W zestawie: pompka z systemem pull & push
✔️ Wyrób Medyczny ✅
Zalety gimnastycznej piłki rehabilitacyjnej
✅ Wskazane jest jej używanie przy rehabilitacji.
✅ Piłka rehabilitacyjna pomaga zwiększyć ruchomość w stawach.
✅ Stosowana jest przy ćwiczeniach poprawiających koordynację ruchową i równowagę.
✅ Piłka do ćwiczeń jest wykonana z wytrzymałego materiału.
✅ Piłkę można szybko napompować. Jest łatwa w czyszczeniu.
Różnorodne zastosowanie rehabilitacyjnej piłki do ćwiczeń
Gimnastyczna piłka do ćwiczeń 4FIZJO idealnie sprawdzi się przy ćwiczeniach rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Służy nie tylko poprawie koordynacji ruchowej, ale pozwala też przeprowadzić bardziej różnorodne zabiegi. Piłki gimnastyczne są:
▶️ Stosowane w terapii pourazowej i gimnastyce korekcyjnej
▶️ Pomocne w łagodzeniu dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa
▶️ Wykorzystywane w leczeniu schorzeń kostno-stawowych
▶️ Niezastąpione przy ćwiczeniach ogólnorozwojowych
▶️ Wykorzystywane do wzmacniania mięśni grzbietu i brzucha
▶️ Ważne dla zwiększenia mobilności ciała i aktywizacji stawów
▶️ Pomocne przy korygowaniu wad postawy
▶️ Polecane również kobietom w ciąży
Piłka gimnastyczna – niezbędnik w rehabilitacji
Piłka gimnastyczna rehabilitacyjna 4FIZJO jest wykonana z wytrzymałego materiału. Zapewnia on bezpieczeństwo użytkowania. Co więcej, jest to jeden z bardziej praktycznych akcesoriów do ćwiczeń korekcyjnych. Jednak nie tylko przy tego rodzaju zajęciach jest ono chętnie wykorzystywane.
W rehabilitacji piłka służy zarówno do wzmocnienia mięśni głębokich, uzyskania lepszej sprawności fizycznej, jak i mobilizacji stawów. Do tego poprawia równowagę i pozwala utrzymać balans ciała. Oprócz tego stanowi idealną pomoc dla osób zmagających się z problemami z kręgosłupem.
Przed podjęciem ćwiczeń rehabilitacyjnych skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą, którzy pomogą Ci dobrać odpowiednie ćwiczenia.
Jak dobrać rozmiar gimnastycznej piłki 4FIZJO?
Żeby piłka gimnastyczna mogła spełnić swoje zadanie, jej rozmiar powinien być odpowiednio dobrany. Po pierwsze, musi pasować do wzrostu. Po drugie, siedząc na piłce, twoje biodra nie powinny być niżej niż kolana. Powinny one tworzyć kąt 90° lub nieco większy. Zapoznaj się z poniższymi wymiarami w celu wybrania pasującego rozmiaru piłki gimnastycznej:
✔️ ⌀ 55 cm: 141-150 cm ↕
✔️ ⌀ 65 cm: 151-165 cm ↕
✔️ ⌀ 75 cm: 166-175 cm ↕
✔️ ⌀ 85 cm: 176-190 cm ↕
Właściwie dobrana średnica piłki do wzrostu decyduje o efektywności treningu. Ma to znaczący wpływ na technikę wykonywanych ćwiczeń korekcyjnych i rehabilitacyjnych.
Jak napompować piłkę gimnastyczną 4FIZJO?
1️⃣ Pozwól piłce ogrzać się do temperatury pokojowej – po odpakowaniu pozostaw ją w temperaturze pokojowej przez ok. 2 godziny.
2️⃣ Napompuj piłkę do 80% jej objętości – przed pierwszym użyciem piłki pozostaw ją napompowaną na 24 godziny, aby się rozciągnęła i mogła nabrać odpowiednią średnicę i kształt. Wysokiej jakości piłki wykonane są z grubego materiału, który potrzebuje czasu na rozciągnięcie.
3️⃣ Dopompuj piłkę do maksymalnej średnicy – po 24 godzinach napełnij piłkę do 100% objętości i zamknij dokładnie otwór białą zatyczką.
▶️ Wypompowanie piłki – jeżeli chcesz spuścić powietrze z piłki, wystarczy, że podważysz i wyciągniesz białą zatyczkę. Możesz sobie pomóc, siadając na piłce.
Przeciwwskazania:
- Zaburzenia równowagi
- Waga przekraczająca 150 kg.
Blog 4FIZJO
Piłka do ćwiczeń sprawdza się nie tylko podczas zajęć fitness, ale może towarzyszyć Ci również w domu podczas codziennych ćwiczeń. Jak wykonać z nią trening siłowy, równoważny lub rozluźniający? Dobierz odpowiednią piłkę i wskocz na matę!
Wykorzystaj odpowiednio czas ciąży na edukację nie tylko żywieniową, ale również treningową by bez konsekwencji wrócić do formy sprzed ciąży, ale przede wszystkim z silnym brzuchem. Skóra i mięśnie brzucha po ciąży zmieniają się, dlatego ważna jest wiedza, jak poprawić ich siłę.
Pacjenci po udarze mózgu niedokrwiennym lub krwotocznym powinni zostać objęci wczesnym programem rehabilitacji. Początki rehabilitacji są kluczowe w procesie Ile trwa rehabilitacja po udarze oraz dlaczego jest tak ważna? Jak ćwiczenia pacjent może wdrożyć sam w domu?
Mięsień dwugłowy uda to jeden z mięśni grupy kulszowo - goleniowej. Znajduje się w tylnej części uda i to właśnie on stabilizuje miednicę i odpowiada za siłę kończyn dolnych.Poznaj budowę mięśnia dwugłowego oraz dowiedź się w jaki sposób go wzmacniać.
15 wrzesnia to Europejski Dzień Prostaty ustanowiony przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne. Jego celem jest uświadmianie społeczeństwa na temat chorób gruczołu krokowego. To także dobra okazja na zachęcenie mężczyzn do profilaktycznych badań oraz dbania o kondycję organizmu. W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat funkcjonowania prostaty, jej najczestszych chorób oraz profilaktyki.
Wraz z nadejściem okresu jesiennego, często następuje osłabienie układu odpornościowego. Zmiany temperatury, gorsza pogoda demotywuje nas do podjęcia aktywności fizycznej. Jak więc wzmocnić i przygotować organizm na nadchodzącą jesień? W poniższym artykule doradzamy jak poprawić samopoczucie i zdrowie przy niesprzyjającej pogodzie, dzięki prostym ćwiczeniom, które wykonasz nawet w domowym zaciszu.
Siedząca praca zdalna często wymusza ułożenie ciała w specyficznych i niepoprawnych pozycjach, co niesie ze sobą pogorszenie stanu zdrowia. Ciekawą alternatywa, dla standardowego krzesła do siedzenia przy biurku jest piłka gimnastyczna. W jaki sposób ją wykorzystać, aby odciążyć swój kręgosłup podczas pracy w domu? Odpowiedz znajdziesz w poniższym artykule.