DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Inspiracje na Międzynarodowy dzień sportu – sprawdź, jak aktywnie spędzić go z dzieckiem!

Inspiracje na Międzynarodowy dzień sportu – sprawdź, jak aktywnie spędzić go z dzieckiem!

Zespół 4FIZJO

Zespół 4FIZJO Nasz zespół każdego dnia dba o to, aby informacje na blogu były jak najwyższej jakości. Chcemy wspierać nie tylko fizyczność każdego człowieka, ale i poszerzać wiedzę z zakresu sportu, fizjoterapii, podróży i relaksu. 5 minut

Kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Sportu i co to za święto?

dzieci na sali gimnastycznej gotowe do działania

Już od 2014 roku, w krajach należących do ONZ, w dniu 6. kwietnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju. Inicjatywa ta została ustanowiona przez ONZ, aby podkreślić ogromny potencjał sportu i aktywności fizycznej w promowaniu rozwoju społecznego, gospodarczego oraz nieustannej walki o prawa człowieka. Data tego święta nie jest przypadkowa - 6. kwietnia 1896 roku miało miejsce oficjalne otwarcie pierwszych nowożytnych letnich igrzysk olimpijskich w Atenach.

Światowy dzień sportu stanowi doskonałą okazję do poznania zalet regularnej aktywności fizycznej i wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim stylu życia. Zacznij już wiosną! Ciepłe dni oraz słoneczna pogoda to najlepsza zachęta do regularnych ćwiczeń.

Kolejne święto ruchu czeka nas jesienią. We wrześniu w Polsce obchodzony jest narodowy dzień sportu. W ramach narodowego dnia sportu będzie można wziąć udział w pikniku na błoniach PGE Narodowego oraz uczestniczyć w imprezach, treningach i wydarzeniach, organizowanych przez kluby sportowe, szkoły, siłownie i centra sportowe.

Dobre nawyki, związane ze sportem, warto rozwijać już u najmłodszych, najlepiej poprzez wesołe zabawy ruchowe i aktywność na świeżym powietrzu. Ćwicz z dzieckiem, aby Wasz wspólny czas był radosny i wartościowy.

Światowy dzień sportu - pomysły na aktywne zabawy z dzieckiem

Coraz więcej młodych Polaków żyje aktywnie i stara się regularnie ćwiczyć, przynajmniej 1-2 razy w tygodniu. Do najpopularniejszych aktywności należą: bieganie, jazda na rowerze, spacery, czy treningi na siłowni. Nic dziwnego, że ci, którzy kochają sport, chcą zarazić tą pasją również swoje pociechy.

Warto jednak pamiętać, że o ile maluchy uwielbiają biegać, to jednak nie robią tego dla ilości spalonych kalorii, czy poprawy kondycji. Dla dzieci ruch to przede wszystkim zabawa, dlatego aby zaszczepić w nich miłość do zdrowego stylu życia, należy proponować im atrakcyjne i ciekawe aktywności. Oto kilka propozycji zabaw dla rodzica i dziecka, które można wykorzystać nie tylko z okazji dnia sportu!

Piłka nożna na wesoło, czyli zabawa w auta

To gra, w którą możesz zagrać zarówno w parku, ogrodzie, jak i swoim własnym salonie. Potrzebujesz do tego miękkiej piłki oraz kolorowych piłeczek sensorycznych. Dziecko prowadzi piłkę nogą i musi reagować na ustalone wcześniej komendy rodzica, np. "stop", "gaz", "w prawo", "w lewo", itp. Zielona, czerwona i żółta piłeczka sensoryczna mają imitować sygnalizację świetlną. Kiedy rodzic podniesie czerwoną, dziecko musi się zatrzymać, przy żółtej należy biec w miejscu obok piłki, a zielona pozwala ruszyć dalej.

Gra w kolory

Gra w kolory to jedna z najpopularniejszych zabaw z piłką. Należy stanąć w kole, a następnie podawać sobie piłkę, jednocześnie mówiąc na głos nazwę jakiegokolwiek koloru. Można łapać wszystkie barwy, z wyjątkiem czarnej. Jeśli dziecko złapie piłkę w tym momencie, czeka je "kara": musi klęknąć na jedno kolano, przy kolejnym złapaniu "czarnego" na dwa, potem usiąść po turecku, dotknąć łokciem ziemi, itp. Każde złapanie innego koloru pozwala podnieść się o jeden poziom.

Berek kucany

To jedna z odmian klasycznego berka. Osoba będąca berkiem musi złapać swojego następcę, jednak pozostali mogą uchronić się przed złapaniem, jeśli kucną, zanim dobiegnie do nich berek. Choć tego typu zabawy najlepiej udają się na otwartym terenie, np. w parku lub ogrodzie, to jednak mniejsze pomieszczenie nieco ułatwia grę, ponieważ ogranicza obszar do uciekania, co może być zaletą w przypadku małych dzieci.

Naśladowanie na trampolinie

Skakanie na trampolinie jest świetną zabawą dla małych i dużych! A co, gdyby jeszcze uatrakcyjnić je wesołą grą w naśladowanie? Rodzic, stojąc na trawie pokazuje różne figury, które dziecko powinno odwzorować na trampolinie. Może to być skok z rękami w górze, lądowanie w siadzie skrzyżnym, czy wymachy nóg w locie. Tego typu zabawa uda się zarówno w swoim ogrodzie, jak i w parku, gdzie znajdują się trampoliny, z których można nieodpłatnie korzystać. Warto jednak pamiętać, że własna trampolina jest znacznie bezpieczniejszym i pewniejszym wyborem.

Jakie akcesoria zachęcą dziecko do uprawiania sportu?

Wesołe zabawy ruchowe oraz kolorowe sportowe gadżety sprawią, że Twoja pociecha pokocha aktywność fizyczną. Z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu podaruj swojemu dziecku akcesoria, które pozwolą czerpać z ruchu jeszcze więcej radości. Może być to piłka w ulubionym kolorze malucha, półkule sensoryczne (doskonałe do tworzenia torów przeszkód), trampolina ogrodowa, czy hulajnoga.

Zdrowe nawyki, szczególnie w kwestii żywienia oraz aktywności warto kształtować u dzieci już od najmłodszych lat. To zaprocentuje w przyszłości i pozwoli jeszcze dłużej cieszyć się lepszą sprawnością, kondycją oraz zdrowiem. Niech światowy dzień sportu będzie okazją do trwałego rozbudzenia w dziecku miłości do ruchu w każdej formie. To również doskonały sposób na aktywne popołudnie w rodzinnym gronie, dlatego wykorzystaj nasze pomysły i ciesz się wspólnie spędzonym czasem!

Podsumowanie

Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Sportu już 6. kwietnia! Przygotuj ciekawe aktywności dla swojego dziecka i pokaż mu, że ruch to zdrowie. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zorganizować i urozmaicić zabawy ruchowe znajdziesz w sklepie 4FIZJO. Sprawdź naszą ofertę i wybierz niezbędne akcesoria sportowe dla dzieci oraz dorosłych.

Producent: 4FIZJO Group Sp. z o.o.
Autoryzowany przedstawiciel: 4FIZJO Group Sp. z o.o.
Podmiot prowadzący reklamę: 4FIZJO Group Sp. z o.o.

Polecane

Piłka gimnastyczna dmuchana 75 cm

Piłka gimnastyczna dmuchana 75 cm

48,99 zł brutto39,19 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Półkule sensoryczne 2 szt.

Półkule sensoryczne 2 szt.

34,99 zł brutto27,99 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Sensoryczne piłeczki do akupresury 4 szt.

Sensoryczne piłeczki do akupresury 4 szt.

29,99 zł brutto23,99 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Piłka do pilatesu 22 cm

Piłka do pilatesu 22 cm

17,49 zł brutto13,99 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
pixel