
Kinezyterapia to jeden z najskuteczniejszych rodzajów fizjoterapii. Polega ona na leczeniu poprzez ruch. Dowiedz się, w jakich stanach można stosować kinezyterapię i jakie daje efekty oraz jakie ćwiczenia kinezyterapeutyczne można wykonać w domu.
Flat band jest to taśma stosowana w sporcie oraz rehabilitacji jako progresywne obciążenie treningowe. Lateks, z którego produkowana jest taśma rehabilitacyjna zapewnia jej elastyczność oraz wyjątkową wytrzymałość na rozciąganie.
Detale produktu
Gumy do ćwiczeń 4FIZJO produkowane są z materiałów najwyższego gatunku. Dzięki dbałości o jakość materiałów, nasze produkty charakteryzują się wysoką odpornością na rozerwania oraz uszkodzenia, nawet podczas intensywnych treningów w trudnych warunkach.
Nasze taśmy rehabilitacyjne zarejestrowane są w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Dzięki temu masz pewność, że korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne.
Taśmę rehabilitacyjną możesz wykorzystać m.in. do ćwiczeń wzmacniających czy korekcyjnych. Świetnie sprawdzi się również podczas rehabilitacji. Możesz mieć pewność, że ćwiczenia z gumami są bezpieczniejsze niż te z ciężarkami, ponieważ opór jaki stawiają jest progresywny.
Flat Band jak każda lateksowa guma charakteryzuje się progresywnym oporem – im mocniej ją rozciągasz tym mocniejszy stawia opór. Dzięki tej właściwości możesz być pewny, że Twój mięsień budując siłę równocześnie zbuduje odpowiednią stabilizację stawu, którym porusza. Dodatkowo możesz je z powodzeniem wykorzystywać podczas rozciągania mięśni oraz mobilizacji stawów.
Producent: 4FIZJO Group sp. z o.o. | Autoryzowany przedstawiciel: 4FIZJO Group sp. z o.o. | Podmiot prowadzący reklamę: 4FIZJO Group sp. z o.o.
ZASTOSOWANIE: Taśmy mogą być wykorzystywane do treningu mającego na celu poprawę siły grup mięśniowych osłabionych wskutek unieruchomienia pourazowego, pozabiegowego, a także w przypadku schorzeń neurologicznych. Różnorodność taśm pozwala na ich wykorzystanie w terapii niestabilności kręgosłupa oraz innych stawów, w ćwiczeniach korekcji postawy, treningu koordynacji i poprawy ogólnej sprawności fizycznej. Poprzez różne ćwiczenia z użyciem taśmy można osiągnąć poprawę siły mięśniowej i stabilizacji stawów. Taśma może służyć do treningu profilaktycznego, pomagając zapobiec kontuzjom.
PRZECIWWSKAZANIA: Występowanie bólu podczas użytkowania; Stany ostre, świeżo po zwichnięciu stawu lub złamaniu kości; Obrzęki; Uczulenie na lateks; Zmiany skórne w wyniku grzybicy, chorób zakaźnych, wysypki; Wrażliwa i delikatna skóra np. u pacjentów z cukrzycą lub problemami krążenia; Nowotwory (bez zgody lekarza).
Kinezyterapia to jeden z najskuteczniejszych rodzajów fizjoterapii. Polega ona na leczeniu poprzez ruch. Dowiedz się, w jakich stanach można stosować kinezyterapię i jakie daje efekty oraz jakie ćwiczenia kinezyterapeutyczne można wykonać w domu.
Torbiel Bakera to schorzenie, którego przyczyna powstania nie jest do końca określona i może ona wynikać z wielu wcześniejszych problemów, czy urazów okolic stawu podkolanowego. Torbiel Bakera nie jest niebezpieczna pod względem nowotworów, ale należy bacznie obserwować tę okolicę i być w stałym kontakcie z lekarzem.
Płaski brzuch i wyrobiona sylwetka to marzenie wielu osób. Oprócz prawidłowo skomponowanej diety warto pamiętać także o właściwych ćwiczeniach, które przyczyniają się do szybszego uwidocznienia mięśni brzucha, a przede wszystkim ich wyrzeźbienia. Poznaj skuteczne ćwiczenia na brzuch oraz dowiedz się, dlaczego ćwiczenie mięśni brzucha jest istotne.
Pacjenci po udarze mózgu niedokrwiennym lub krwotocznym powinni zostać objęci wczesnym programem rehabilitacji. Początki rehabilitacji są kluczowe w procesie Ile trwa rehabilitacja po udarze oraz dlaczego jest tak ważna? Jak ćwiczenia pacjent może wdrożyć sam w domu?
20 października to Światowy Dzień Osteoporozy. Choroba ta dotyka głównie osoby starsze, szczególnie kobiety w okresie pomenopauzalnym. Jakie czynniki powodują powstanie osteoporozy oraz jak ćwiczenia wzmacniają układ kostny? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.
Gumy to idealne dopełnienie domowej siłowni. Są niezastąpione zarówno w treningu siłowym, jak i rehabilitacyjnym. W poniższym poradniku znajdziesz informacje na temat najpopularniejszych rodzajów gum oraz dowiesz się jakie gumy wybrać na początek przygody z treningiem.
Opuchnięte i tkliwe kolana to problem, z którym borykają się nie tylko sportowcy. Często przyczyną dolegliwości w obrębie kolan jest nadmierne zbieranie się płynu w stawie kolanowym. Schorzenie to potocznie nazywane jest ,,wodą w kolanie". Poznaj specyfikę tej choroby, przyczyny oraz sposoby leczenia.
Ortezy czesto występują jako nieodzowny element terapii prowadzonej przez fizjoterapeutę i zastępują starszy odpowiednik, jakim był gips.Dlaczego warto nosić ortezy oraz jakie modele są dostępne na rynku? Zapraszamy do lektury!
Zespół mięsnia gruszkowatego często mylony jest z popularną rwą kulszową. Jak rozróżnić oba schorzenia? Poznaj budowę mięśnia gruszkowatego, symptomy oraz przyczyny choroby, opisane w artykule, a także techniki łagodzenia dolegliwości zaprezentowane na filmie.