DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Hulajnoga dla dziecka - jaką wybrać?

Hulajnoga dla dziecka - jaką wybrać?

Hulajnoga to bardzo popularny prezent dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Niezależnie od okazji hulajnoga sprawdzi się niemalże zawsze i jest idealnym rozwiązaniem, aby zapewnić dziecku dawkę aktywności.. Ruch i zabawa na świeżym powietrzu to najważniejsze elementy, o które należy zadbać u naszych pociech. Czym kierować się przy wyborze hulajnogi dla dziecka oraz jakie są rodzaje hulajnóg? Wszystko dowiesz się z poniższego artykułu, jak i również uzyskać informacje na temat:

  1. Hulajnogi dla dzieci - ciekawa alternatywa dla rowerków

  2. Czym kierować się przy wyborze hulajnogi dla dziecka?

  3. Hulajnogi dla dzieci - rodzaje

Hulajnogi dla dzieci - ciekawa alternatywa dla rowerków

Czy hulajnoga może zastąpić rowery lub rowerki biegowe? Oczywiście, że tak! Hulajnoga to świetna alternatywa dla roweru dla dzieci praktycznie w każdym wieku. Jeżeli nasza pociecha nie ma problemu z utrzymaniem równowagi na rowerku, na pewno poradzi sobie z hulajnogą.

Zarówno rowerki jaki i hulajnogi można kupić w wersjach trójkołowych. Hulajnogi trójkołowe są stabilne i łatwiej na nich utrzymać równowagę. Sprawia to, że dzieci są pewniejsze i zmniejsza się szanse na urazy. Hulajnogi trójkołowe można znaleźć w postaci:

  • dwa koła z tyłu i jedno z przodu,

  • jedno koło z tyłu i dwa z przodu.

Dla młodszych dzieci lepiej wybrać tę hulajnogę z dwoma kołami z tyłu, ponieważ jazda będzie łatwiejsza do opanowania. Dla starszych dzieci zalecane są hulajnogi z jednym kołem z tyłu i z przodu.

Hulajnogi to doskonała zabawa, która pomaga wyćwiczyć u dzieci koordynację ruchową, równowagę oraz zwiększa wydolność fizyczną. Każda aktywność na świeżym powietrzu jest ważna, a jeśli można dodatkowo ćwiczyć zdolności motoryczne to tym lepiej dla naszych dzieci.

Należy pamiętać, że sprzęt dla naszego dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny. Warto szukać hulajnóg z certyfikatem bezpieczeństwa, solidnie wykonanych oraz sprawdzonych przez serwisanta.

Jak dobrać hulajnogę dla dziecka?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup hulajnogi dla naszej pociechy, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów:

  • wiek dzieci,

  • wzrost - kupuj hulajnogi regulowane, nie warto szukać hulajnogi zbyć dużej "bo przecież dziecko rośnie". Kieruj się aktualnym wzrostem dziecka;

  • umiejętności dziecka,

  • dodatkowe akcesoria zapewniające bezpieczeństwo - kaski, ochraniacze na kolana i łokcie.

Hulajnogi dziecięce często zawierają regulacje wysokości, aby idealnie dopasować wysokość ramy do dziecka.

Jak zmierzyć dziecko, aby kupić odpowiednią hulajnogę?

Przed zakupem należy zmierzyć swoją pociechę, aby dobrać odpowiedni sprzęt. Należy to wykonać w następujący sposób:

  1. Wzrost dziecka - obowiązkowo mierzymy dzieci w butach, ręce powinny być zgięte w łokciach pod kątem 90 stopni. Pomiar wykonujemy od podłoża do zgiętego łokcia.

  2. Pomiar hulajnogi dziecięcej - mierzymy od podstawy do wysokości kierownicy hulajnogi.

    Długość hulajnogi od podstawy do kierownicy powinna być równa długości dziecka mierzonego od podłoża do zgiętego łokcia.

Hulajnogi dla dzieci - rodzaje

Materiał z którego wykonana jest hulajnoga, ma również duże znaczenie. Możemy kupić hulajnogi drewniane, plastikowe, aluminiowe.

Hulajnoga plastikowa

Hulajnoga plastikowa jest lekka, a poprzez to zmniejszone jest ryzyko urazu, przez co bezpieczeństwo jest większe. Idealnie nadaje się dla najmłodszych dzieci. Niestety jakość i wytrzymałość plastikowych hulajnóg nie jest zbyt dobra.

Hulajnoga aluminiowa

Hulajnoga aluminiowa przeznaczona jest dla starszych dzieci, które mają opanowane podstawy jazdy na hulajnodze. Nie jest cięższa niż drewniana i plastikowa, mimo wszystko aluminiowa rama jest znacznie bardziej wytrzymała. Aluminiowe hulajnogi znacznie łatwiej naprawić niż drewniane czy plastikowe, co przekłada się również na wyższą cenę.

Hulajnoga drewniana

Drewno do produkcji hulajnóg powinno być najwyższej jakości, z drewna klasy A. Farby do produkcji tego rodzaju hulajnóg muszą być bezpieczne dla dzieci i nie mogą wywoływać reakcji alergicznych.

Jakie koła powinny mieć hulajnogi?

Hulajnoga dziecięca powinna mieć grube i mocne opony, co zapewnia lepszą stabilizację. Materiał, z jakiego powinny być wykonane opony - z kauczuku, tworzywa sztucznego lub z pianki. W hulajnogach dla młodszych dzieci większe koło z przodu pozwala na bezproblemowe pokonanie przeszkód. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli droga jest wysypana żwirkiem lub występują na niej nierówności.

Rodzaje hamulców zależą od danego modelu hulajnogi, w niektórych hulajnogach, występuje jednocześnie hamulec nożny tylny, jak i hamulec ręczny. Niektóre modele zawierają tylko jeden rodzaj hamulców.

W sprzedaży są dostępne:

Jeśli szukasz odpowiedniego sprzętu dla swojego dziecka, koniecznie zajrzyj na stronę 4FIZJO, gdzie znajdziesz najwyższej jakości hulajnogi dziecięce, zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

Podsumowanie

Wybór hulajnogi powinien być przemyślany, aby była ona bezpieczna dla naszych maluchów oraz sprawiała przyjemność z jazdy i zabawy na świeżym powietrzu. Jazda na hulajnodze to nie tylko świetna rozrywka, ale również trening zdolności motorycznych, takich jak koordynacja ruchowa i równowaga. Hulajnoga powinna być dopasowana do dziecka, idealna dla jego obecnego wzrostu, wieku i wagi. Jeśli zadbasz o wszystkie parametry, hulajnoga na pewno będzie bezpieczna i przyniesie wiele korzyści dla Twojego dziecka.

Źródła:

  1. Gray C, Gibbons R, Larouche R, Sandseter EB, Bienenstock A, Brussoni M, Chabot G, Herrington S, Janssen I, Pickett W, Power M, Stanger N, Sampson M, Tremblay MS. What Is the Relationship between Outdoor Time and Physical Activity, Sedentary Behaviour, and Physical Fitness in Children? A Systematic Review. Int J Environ Res Public Health. 2015 Jun 8;12(6):6455-74.

  2. Barbosa SC, Coledam DH, Stabelini Neto A, Elias RG, Oliveira AR. School environment, sedentary behavior and physical activity in preschool children. Rev Paul Pediatr. 2016 Sep;34(3):301-8. doi: 10.1016/j.rpped.2016.01.001.

Polecane

pixel