DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
10 propozycji na prezent dla sportowca pod choinkę!

10 propozycji na prezent dla sportowca pod choinkę!

Najlepszy prezent dla sportowca, to niewątpliwie zadowalające wyniki sportowe, które jest w stanie sam osiągnąć. Myśląc o prezencie dla sportowca można podarować mu upominek, który wspomoże regenerację, samopoczucie i  przyczyni się do poprawy osiąganych wyników sportowych. Można wręcz powiedzieć - przyjemne z pożytecznym. Dobry prezent dla sportowca to duże wyzwanie, ponieważ trzeba uprzednio wykonać rozeznanie, odnośnie tego, jaki podarunek sprawdzi się u osoby ćwiczącej, lubiącej sport i dbającej o zdrowie. Jaki prezent dla sportowca wybrać? Prezentujemy gadżety, upominki i mnóstwo pomysłów na idealny prezent dla sportowca.

.

Prezent dla sportowca - jaki wybrać?

Oryginalny prezent lub upominek dla osoby, która podejmuje aktywność fizyczną, chodzi na siłownię i zajmuje się sportem, stanowi niemałe wyzwanie. Prezenty dla takich osób powinny być sprytnie dobrane na bazie zainteresowania, potrzeby danego sportowca, w zależności od tego, co ćwiczy i z jakich artykułów sportowych najczęściej korzysta. Duża ilość sprzętu dla sportowca może być już dostępna na siłowniach, co wprowadza dodatkowe wątpliwości w zakresie tego, jaki prezent dla sportowca będzie najbardziej trafny.

Przy wyborze prezentu dla sportowca warto kierować się następującymi wskazówkami:

 • upominek dla sportowca powinien być dobrany względem uprawianej dyscypliny,
 • warto rozeznać się, jakiego rodzaju sprzętu brakuje danej osobie,
 • jaki poziom ćwiczeń i sportu uprawia dana osoba,
 • jakie gadżety są najczęściej używane w trakcie aktywności fizycznej, a jakie najmniej,
 • ile treningów i ćwiczeń jest wykonywanych tygodniowo,
 • czy sport jest uprawiany zawodowo, czy hobbystycznie.

Oczywiście wskazówek odnośnie wyboru danego sprzętu może być więcej. Dużo zależy od indywidualnej codziennej rutyny sportowca.

Pomysły na prezent dla sportowca od 4FIZJO!

Względem tego, jak przebiega codzienna rutyna w zakresie treningu, regeneracji i pozostałych elementów stylu życia, można dobrać poszczególne akcesoria, upominki i prezenty dla sportowca. Oto nasze propozycje.

Akcesoria do ćwiczeń

Wygodna mata do ćwiczeń

Mata do wykonywania ćwiczeń to świetny pomysł na prezent dla sportowca, który podejmuje aktywność fizyczną również w zaciszu domowym. Matę do ćwiczeń można wykorzystać także do rozciągania, ćwiczenia jogi oraz różnych ćwiczeń związanych z mobility i szeroko rozumianą regeneracją.


Stepper do ćwiczeń

Stepy do ćwiczeń to świetne narzędzie do treningu mięśni nóg oraz koordynacji w zakresie mięśni stabilizacyjnych i mięśni obręczy barkowej. Step do ćwiczeń to także rodzaj akcesoria treningowego, które można wykorzystać do treningu całego ciała z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała. Ogranicza nas tylko kreatywność.

Hantle i hantelki

Codziennie wykonywana aktywność i trening to świetne wsparcie profilaktyki zdrowotnej i praktyka gwarantująca poprawę sylwetki. Hantle i hantelki to doskonały i oryginalny prezent dla osoby aktywnej. Stanowią one podstawę domowej siłowni oraz pomagają zapoznać się z prawidłową techniką wykonywania ćwiczeń. Warto pamiętać, żeby obciążenie dobrać na podstawie wagi oraz pomiarów ciała kobiety i mężczyzny.

Pasy treningowe

Dobry pomysł na prezent dla osoby ćwiczącej, to również pas treningowy, który może być bardzo przydatnym narzędziem do wykonania treningu z obciążeniem własnego ciała. Taśmy i pasy treningowe to doskonały pomysł dla osoby zakochanej w treningu funkcjonalnym oraz ceniącej sobie mobilność i szerokość zastosowania akcesoriów treningowych.

Drążek do podciągania

Wiele sportowców w uprawianych dyscyplinach sportowych, musi posiadać silne plecy. Dzieje się tak nie tylko z uwagi na wymagania danej dyscypliny, ale również to, że duża ich ilość wymaga częstego używania obręczy barkowej, co może osłabiać siłę mięśni pleców. W celu zwiększenia wydolności i poprawy wyników sportowych, warto wzmacniać słabsze ogniwa, poprzez podciąganie na drążku do podciągania. Można w ten sposób również utrzymać prawidłową siłę w wydolność brzucha oraz mięśnia najszerszego grzbietu. 

Akcesoria na siłownię

Przydatny prezent pod choinkę i na Święta to także akcesoria treningowe na siłownię. Nie każda siłownia posiada bogaty zestaw akcesoriów umożliwiających specjalistyczny i zadowalający trening. Można to zmienić, przynosząc własne akcesoria na trening dla dziewczyny lub dla chłopaka. Są to Haki do ćwiczeń ze sztangą i sztangielkami, obciążniki na nadgarstki i kostki, dla zwiększenia intensywności i stopnia trudności oraz opaski na nadgarstki, które usztywniają ręce podczas ćwiczeń push. Często są to akcesoria umożliwiające osiągnięcie większego bezpieczeństwa na siłowni, a także przyczyniające się do poprawy wyników i samopoczucia z dobrze wykonanego treningu.

Akcesoria do relaksu po treningu

Nie mniej ważne są akcesoria do relaksu po zakończonym treningu. Są one ważnym elementem dbania o zdrowie, ponieważ przyspieszają regenerację między treningami oraz pomagają uwolnić ciało z napięcia mięśniowego. 

Często to właśnie akcesoria do relaksu, pozwalają uwolnić się od nadmiaru stresu i napięć w wyniku forsownych sesji treningowych. Do przydatnych akcesoriów do relaksu, należą masażer karku, który doskonale łagodzi napięcie mięśni z tyłu szyi oraz grzbietu, które często zbierają nadmierną ilość napięć.

Przydatne w regeneracji są także akcesoria, jak pistolet do masażu, mata do akupresury oraz zestawy wałków do masażu. Pistolet do masażu stanowi świetny przyrząd do uwalniania napięć z kończyn i nie wymaga on wykonywania określonych pozycji ciała. Mata do akupresury służy do rozluźnienia powięzi oraz przekrwienia danej tkanki, żeby była ona bardziej podatna na rozciąganie oraz mobility. To także skuteczne rozwiązania na odżywienie danego obszaru ciała. Wałki do masażu, jak również piłki do masażu i dua-ball'e, to domowi fizjoterapeuci, którzy zadbają o prawidłowe mobility dla ciała oraz uwolnienie nadmiernych napięć i punktów spustowych w konkretnych obszarach.

Podsumowanie

Wybór prezentu dla sportowca stanowi niemałe wyzwanie. Trzeba dokładnie przyjrzeć się dziennej rutynie treningowej i nie tylko, aby zaobserwować, czego może brakować osobie ćwiczącej w jej zestawie akcesoriów treningowych albo do relaksu. Wybór akcesoriów można obrać na bazie dostępnych artykułów na stronie 4FIZJO, na której znajduje się szeroka gama akcesoriów do treningu i relaksu, co może stanowić doskonały pomysł na prezent dla sportowców pod choinkę.

Źródła:

 1. Brandon LJ, Gaasch DA, Boyette LW, Lloyd AM. Effects of long-term resistive training on mobility and strength in older adults with diabetes. J Gerontol A Biol Sci Med Sci. 2003 Aug;58(8):740-5. 
 2. Yamauchi J, Nakayama S, Ishii N. Effects of bodyweight-based exercise training on muscle functions of leg multi-joint movement in elderly individuals. Geriatr Gerontol Int. 2009 Sep;9(3):262-9.
 3. Iolascon G, Moretti A, Paoletta M, Liguori S, Di Munno O. Muscle Regeneration and Function in Sports: A Focus on Vitamin D. Medicina (Kaunas). 2021 Sep 25;57(10):1015. 


  Zespół 4FIZJO

Producent: 4FIZJO Group sp. z o.o. | Autoryzowany przedstawiciel: 4FIZJO Group sp. z o.o. | Podmiot prowadzący reklamę: 4FIZJO Group sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Wałek do masażu to wyrób służący do autoterapii w postaci punktowego i precyzyjnego automasażu wybranych partii ciała. Regularne stosowanie wałka do masażu przyczynia się do zmniejszenia ryzyka kontuzji i urazów podczas aktywności fizycznych. Dzięki lekkiej wadze i małym rozmiarom produkt idealnie sprawdzi się podczas zajęć rehabilitacyjnych, w pracy oraz domu. Piłki do masażu są narzędziem w zmniejszaniu miejscowych dolegliwości bólowych, rozluźnieniu nadmiernie napiętych mięśni. Dzięki temu można wykonywać masaż samodzielnie w domu. Dedykowana jest trenerom, fizjoterapeutom oraz osobom uprawiającym sport.

PRZECIWWSKAZANIA: Otwarte rany; Wylewy krwi z naczyń krwionośnych; Miejsca z brakiem zachowanej ciągłości tkanek; Automasaż punktów kostnych, stawów i kości; Nadmierny dyskomfort taki jak zawroty głowy, spadek ciśnienia krwi lub inne nieprawidłowości w trakcie użytkowania; Zmiany skórne w wyniku grzybicy, chorób zakaźnych, wysypki; Wrażliwa i delikatna skóra np. u pacjentów z cukrzycą lub problemami krążenia; Nowotwory (bez zgody lekarza).

Producent: 4FIZJO Group sp. z o.o. | Autoryzowany przedstawiciel: 4FIZJO Group sp. z o.o. | Podmiot prowadzący reklamę: 4FIZJO Group sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE: Maty do akupresury są pomocnym narzędziem w leczeniu bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, wspomagają rozluźnienie napiętych mięśni pobudzając przy tym funkcjonowanie układu krwionośnego. Dzięki akcesoriom do akupresury, możemy wykonać taki masaż samodzielnie w domu. Do domowego masażu wystarczy mata do akupresury lub poduszka. Są one wyposażone w rozetki z punktami uciskającymi - tzw. kolcami, wykonanymi z tworzywa sztucznego.

PRZECIWWSKAZANIA: Pacjenci poniżej 16 roku życia; Ciąża i karmienie; Zaburzenia krzepliwości (hemophilia); Stosowanie leków przeciwzakrzepowych; Zmiany skórne w wyniku grzybicy, chorób zakaźnych, wysypki; Oparzenia i rany; Wrażliwa i delikatna skóra np. u pacjentów z cukrzycą lub problemami krążenia; Nowotwory (bez zgody lekarza).

 

 

Polecane

Mata do ćwiczeń NBR 1 cm

Mata do ćwiczeń NBR 1 cm

42,00 zł brutto33,60 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Pistolet do masażu MASSAGE GUN PRO+

Pistolet do masażu MASSAGE GUN PRO+

648,99 zł brutto499,00 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Hantelki 8-shape 2 x 1 kg

Hantelki 8-shape 2 x 1 kg

27,99 zł brutto23,79 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Drążek rozporowy do podciągania

Drążek rozporowy do podciągania

58,99 zł brutto47,19 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Hantle bitumiczne regulowane 20 kg

Hantle bitumiczne regulowane 20 kg

124,99 zł brutto99,99 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
pixel