DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Masowanie twarzy – korzyści dla zdrowia i urody

Masowanie twarzy – korzyści dla zdrowia i urody

Zespół 4FIZJO

Zespół 4FIZJO Nasz zespół każdego dnia dba o to, aby informacje na blogu były jak najwyższej jakości. Chcemy wspierać nie tylko fizyczność każdego człowieka, ale i poszerzać wiedzę z zakresu sportu, fizjoterapii, podróży i relaksu. 5 minut

Na czym polega masaż twarzy?

Masowanie twarzy

To naturalne, że wraz z wiekiem skóra twarzy traci jędrność i sprężystość. Nie działa na nią dobrze także zanieczyszczenie powietrza czy inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodajmy do tego współczesny tryb życia, który często wiąże się z zabieganiem i niewystarczającą ilością snu. To wszystko sprawia, że Twoja cera traci swój blask, pojawiają się na niej zmarszczki i przebarwienia.

Masaż twarzy to zabieg, który jest skutecznym remedium na wszystkie te czynniki. Dzięki niemu pobudzasz komórki i mięśnie do aktywności. A co najlepsze, taki masaż możesz wykonać samodzielnie w domu!

Istnieje wiele technik i rodzajów masażu twarzy – np. masaż klasyczny, masaż limfatyczny, masaż kobido, masaż rollerem, masaż kamieniami czy bańkami. Poszczególne techniki pozwalają Ci uzyskać nieco inne efekty – dlatego warto wybrać tę, która sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Zalety stosowania masażu twarzy i szyi?

Masaż twarzy

Jak już wiesz, masaż twarzy to zabieg, który może poprawić wygląd i kondycję skóry, a także przynieść relaks i odprężenie. Ma więc wiele zalet – zarówno dla zdrowia, jak i urody. Oto niektóre z nich:

  • Wybierz odpowiednią pogodę
  • poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, co wpływa na lepsze dotlenienie i odżywienie skóry twarzy,
  • stymuluje naturalną produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry,
  • powoduje spłycenie zmarszczek mimicznych i starczych, a także zapobiega ich powstawaniu,
  • ujędrnia i modeluje owal twarzy, podnosi policzki i brwi, redukuje tzw. drugi podbródek,
  • usuwa toksyny i zanieczyszczenia skóry, co poprawia koloryt cery i jej wygląd,
  • relaksuje i odpręża mięśnie, zmniejszając napięcie i stres,
  • poprawia nastrój i samopoczucie dzięki pobudzeniu zakończeń nerwowych i wydzielaniu endorfin.

Masaż twarzy, który przynosi efekty – techniki i akcesoria

Masaż twarzy niejedno ma imię. Możesz go wykonywać zarówno za pomocą własnych dłoni, jak i specjalistycznych akcesoriów – jak roller (wałeczek) czy bańki. W zależności od potrzeb skóry wybierz taką technikę, która w maksymalnym stopniu spełni Twoje oczekiwania.

Oto najpopularniejsze typy masażu twarzy:

  • Masaż klasyczny, czyli delikatne ruchy palcami w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. To relaksacyjna procedura, która pomaga w redukcji napięć i stresu, poprawie krążenia krwi i odprężeniu mięśni.
  • Japoński masaż twarzy (kobido) – tradycyjna japońska technika masażu, która ma na celu nie tylko relaksację, ale także przywrócenie równowagi energetycznej w ciele oraz poprawę kondycji skóry. Polega na uciskaniu punktów akupresury na twarzy. Pomaga to w pobudzeniu przepływu energii i krwi w skórze, a także w poprawie napięcia mięśni i owalu twarzy.
  • Masaż za pomocą baniek – to z kolei propozycja z medycyny chińskiej. Do masowania używa się tu specjalnych, bezpiecznych baniek wykonanych z silikonu, które wytwarzają podciśnienie na skórze. Masaże twarzy z ich wykorzystaniem pomagają w oczyszczaniu porów, pobudzaniu krążenia, ujędrnianiu i liftingowaniu skóry, a także w redukcji blizn.
  • Masaż rolleremktóry działa na zasadzie mezoterapii mikroigłowej, powodując mikrouszkodzenia zewnętrznej tkanki skóry, co pobudza ją do intensywnej regeneracji. Roller pomaga także w poprawie krążenia, napięcia i jędrności cery, a także w zmniejszeniu zmarszczek i opuchlizny.

Jak prawidłowo wykonać masaż twarzy?

Dokładny sposób wykonania masażu twarzy zależy od wybranej przez Ciebie techniki. Zawsze jednak musisz pamiętać, by:

  • Przed masażem należy dokładnie oczyścić skórę i nałożyć na nią krem lub olejek, który zapewni dobry poślizg i odżywi skórę twarzy.
  • Zadbać również o czystość swoich dłoni.
  • Masaż obejmował całą twarz, szyję i dekolt, z uwzględnieniem stref problematycznych, takich jak podbródek, policzki, czoło czy okolice oczu.
  • Dopasować typ masażu do celu, jaki chcesz osiągnąć.

Pamiętaj, że tylko prawidłowa technika przyniesie oczekiwane efekty masażu twarzy! Bardzo ważna jest również higiena.

Jak prawidłowo wykonać masaż twarzy?

Kluczowa jest regularność. Według różnych źródeł optymalna częstotliwość masażu twarzy to 2-3 razy w tygodniu – po wieczornej pielęgnacji. Każda sesja masażu powinna trwać od 10 do 30 minut, w zależności od rodzaju i techniki. Niektóre rodzaje masażu twarzy, takie jak masaż kobido, wymagają dłuższego czasu i większej precyzji, niż np. masaż rollerem czy bańkami.

Pamiętaj, że zbyt częsty masaż twarzy może podrażnić skórę i spowodować jej przesuszenie lub zaczerwienienie.

Przeciwwskazania do masowania twarzy?

Masaż twarzy to szereg korzyści zdrowotnych i związanych z Twoim samopoczuciem. Nie zawsze jednak warto go wykonywać.

Przeciwwskazania do masażu twarzy są następujące:

  • Stan zapalny, infekcja lub uszkodzenie skóry, np. rany, opryszczka, liszaj, zmiany trądzikowe, egzema.
  • Stan zapalny lub infekcja jamy ustnej bądź gardła.
  • Gorączka, powiększone węzły chłonne, wysokie ciśnienie, choroby układu krążenia, np. żylaki, zakrzepica, miażdżyca.
  • Choroby nowotworowe, zaburzenia hormonalne, np. nadczynność lub niedoczynność tarczycy.
  • W niektórych przypadkach także ciąża czy menstruacja.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy masaż twarzy jest dla Ciebie, skonsultuj je z lekarzem.

Podsumowanie

Zależy Ci na zdrowiu i nieskazitelnym wyglądzie skóry Twojej twarzy? W takim razie wiesz już, co robić. Naprawdę warto poświęcić trochę czasu kilka razy w tygodniu i zadbać o swoją cerę. Zwłaszcza że możesz się o to zatroszczyć w domu – i wykorzystać w tym celu nawet własne dłonie bądź przystępne cenowo akcesoria.

Zachęcamy Cię do sprawdzenia oferty naszego sklepu! Znajdziesz tam bezpieczne i wydajne akcesoria do masażu twarzy – jak np. bańki silikonowe czy roller. Życzymy jak najlepszych efektów!

Sprawdź teraz Masaż głowy Masaż głowy dla leniuchów! Poznaj nasze rozwiązanie!

Dowiedz się, jak to zrobić i dlaczego warto wykonywać masaż głowy!

Wyrób medyczny

Producent: 4FIZJO Group sp. z o.o. | Autoryzowany przedstawiciel: 4FIZJO Group sp. z o.o. | Podmiot prowadzący reklamę: 4FIZJO Group sp. z o.o.

ZASTOSOWANIE:Bańki chińskie mogą być pomocne w zwalczaniu cellulitu, ponieważ przyczyniają się do poprawy cyrkulacji krwi oraz chłonki. Dzięki wzmożonemu przekrwieniu poprawia się metabolizm tkanek. Działanie mechaniczne podstawy bańki chińskiej sprzyja usuwaniu martwego naskórka oraz wygładzaniu powierzchni skóry.

PRZECIWWSKAZANIA: Przerwanie ciągłości skóry; Zmiany skórne; Choroby skóry; Problemy kardiologiczne jak: nadciśnienie, żylaki, zakrzepica i inne choroby układu krwionośnego.

pixel