DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Masaż głowy dla leniuchów! Poznaj nasze rozwiązanie!

Masaż głowy dla leniuchów! Poznaj nasze rozwiązanie!

Zespół 4FIZJO

Zespół 4FIZJO Nasz zespół każdego dnia dba o to, aby informacje na blogu były jak najwyższej jakości. Chcemy wspierać nie tylko fizyczność każdego człowieka, ale i poszerzać wiedzę z zakresu sportu, fizjoterapii, podróży i relaksu. 5 minut

Na czym polega masaż skóry głowy?

Masaż skóry głowy

Zauważasz u siebie nadmierne wypadanie włosów? A może szukasz sposobów na usunięcie martwego naskórka? Chcesz poprawić krążenie krwi lub zwalczyć bóle głowy? Tak, ten niepozorny zabieg może Ci pomóc w każdym z tych aspektów.

To świetny sposób na niezwykle przyjemny sposób na relaks, który ma szereg korzyści zdrowotnych i moc poprawy Twojej urody. Co więcej, z łatwością wykonasz samodzielnie w domowym zaciszu. Dowiedz się, jak to zrobić i dlaczego warto wykonywać masaż głowy!

Masaż głowy to delikatna, ale skuteczna technika, która obejmuje stymulację skóry głowy poprzez ruchy palców, dłoni lub specjalnych narzędzi. Polega na delikatnym uciskaniu, rozciąganiu i masowaniu skóry głowy. Ostatnio cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – masaż skóry głowy przyczynia się w końcu do redukcji napięcia mięśniowego, stymuluje wzrost włosów, poprawia ukrwienie tkanek i pomaga przywrócić równowagę organizmu.

Jakie są zalety masażu skóry głowy?

Masaż skóry głowy

Chcesz przyspieszyć porost włosów? A może interesuje Cię redukcja stresu? Świetnie, że zainteresował Cię temat masażu włosów i skóry głowy. Ma on naprawdę wiele zalet. Masaż skóry głowy wpływa korzystnie na Twoje zdrowie i samopoczucie. Jak dokładnie?

  • Poprawia krążenie krwi i dotlenienie skóry i włosów, co sprzyja ich zdrowiu i urodzie.

Masaż skóry głowy może pomóc w zapobieganiu lub leczeniu łupieżu czy wyeliminowaniu nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy, suchości i swędzenia.

  • Wzmacnia włosy i ogranicza ich wypadanie.

Stymuluje mieszki włosowe i pobudza porost włosów. Masaż głowy może też poprawić strukturę i ogólną kondycję włosów, nadając im połysk i miękkość.

  • Redukuje napięcie mięśniowe, ból głowy i karku.

Masaż rozluźnia mięśnie i nerwy, które są odpowiedzialne za te dolegliwości. Masaż skóry głowy może też pomóc w leczeniu migren, bezsenności, stresu i depresji oraz wyeliminować szumy uszne.

  • Wspomaga procesy regeneracyjne.

Jest to szczególnie istotne w przypadku osób doświadczających utraty włosów czy problemów skórnych. Ułatwia także usuwanie martwego naskórka.

  • Poprawia elastyczność i ujędrnienie skóry.

Zmniejsza zmarszczki i opuchliznę, kształtuje owal twarzy i poprawia wygląd dekoltu.

Jakich akcesoriów potrzebujesz do masażu włosów i skóry głowy?

Skuteczny masaż skóry głowy możesz wykonać samodzielnie w dowolnym komfortowym dla Ciebie miejscu. Teoretycznie wystarczą Ci do tego Twoje dłonie. Wykorzystanie specjalnych akcesoriów może jednak znacznie zwiększyć efektywność całego procesu. Masaż głowy mogą znacznie ułatwić Ci:

Możesz używać ich na sucho lub na mokro, a także wraz z olejkami czy kosmetykami do włosów. Szczotka lub grzebień do masażu skóry głowy może pomóc w jej oczyszczeniu z nadmiaru sebum, łupieżu i zanieczyszczeń, a także w rozprowadzeniu produktów pielęgnacyjnych po całej powierzchni skóry i włosów.

  • Masażer.

To przedmiot o nieskomplikowanej formie, który do złudzenia przypomina trzepaczkę kuchenną. Masażer składa się z uchwytu i kilku cienkich drucików, na końcach których znajdują się kuleczki. Jak go używać? Po prostu kładziesz go na skórze głowy i delikatnie dociskasz, a następnie wykonujesz nim ruchy góra-dół, przesuwając go po całej powierzchni głowy.

Jak wykonać masaż skóry głowy?

To, jak prawidłowo wykonać masaż skóry głowy, zależy od techniki, którą wybierzesz. W żadnym przypadku nie jest to jednak skomplikowane – nie wymaga również specjalistycznej wiedzy czy umiejętności.!

Istnieje kilka sposobów, na które możesz masować skórę głowy:

  • Masaż opuszkami palców, czyli najprostsza i najbardziej uniwersalna metoda, którą możesz wykonać w dowolnym momencie i miejscu. Wystarczy użyć swoich opuszków i wywierać lekki lub średni nacisk na skórę głowy, zataczając małe kręgi. Masaż skóry głowy dłońmi zaczyna się od czoła i stopniowo przesuwa się w kierunku karku, a następnie na boki i na wierzch głowy. Możesz go wykonać na sucho lub na mokro, z użyciem olejków, wcierek lub kosmetyków do włosów.
  • Masaż skóry głowy masażerem – to metoda, która wymaga specjalnego urządzenia, które naśladuje nacisk opuszków palców. Masażer do skóry głowy nakłada się na głowę i delikatnie dociska, a następnie wykonuje się nim ruchy góra-dół, przesuwając go po całej powierzchni głowy. Podobnie jak wyżej – taki masaż skóry głowy możesz wykonywać na sucho lub na mokro, z użyciem olejków lub kosmetyków do włosów.
  • Masaż skóry głowy ajurwedyjski – to metoda, która pochodzi z indyjskiej medycyny naturalnej i polega na uciskaniu punktów energetycznych na głowie i ciele. Ajurwedyjski masaż skóry głowy wymaga użycia olejków, które dobiera się indywidualnie do typu skóry i włosów, a także do stanu zdrowia i emocjonalnego. Zaczyna go się od głaskania i masowania skóry głowy dłońmi, a następnie przechodzi się do uciskania punktów energetycznych na czole, skroniach, za uszami, na karku, na szyi, na barkach i na ramionach.

Co ważne, masaż skóry głowy najlepiej wykonać przed myciem włosów lub w jego trakcie, gdyż może on wywołać przetłuszczenie się kosmyków.

A ile powinien trwać masaż skóry głowy? Tak naprawdę jego każda minuta jest cenna. Możesz masować swoją głowę np. codziennie rano i wieczorem przez ok. 5/10 minut. Najważniejsza jest systematyczność. Pamiętaj, że tylko regularny masaż skóry głowy pozwoli poprawić Ci kondycję włosów i zapewni błogie odprężenie.

Masaż głowy krok po kroku – podsumowanie

Stres jest dziś często nieodłącznym towarzyszem życia wielu osób. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by się zrelaksować i odreagować trudy dnia codziennego. My rekomendujemy oczywiście te prozdrowotne – jak masaż głowy.

Efekty masażu skóry głowy są bowiem nie do przecenienia. Nie tylko przyczynia się on do redukcji napięcia i działa uspokajająco, ale także stymuluje mieszki włosowe, zapobiega wypadaniu włosów, przyspiesza ich porost i może stać się nieodłącznym elementem Twojej codziennej pielęgnacji.

To wszystko będzie prawdą, jeżeli będzie on wykonany w odpowiedni sposób. Zaopatrz się więc w niezbędne akcesoria i szykuj na przyjemne masowanie głowy! Zyska na tym Twoje całe ciało!

pixel