DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Trening z gumą na pośladki!

Trening z gumą na pośladki!

Zespół 4FIZJO

Zespół 4FIZJO Nasz zespół każdego dnia dba o to, aby informacje na blogu były jak najwyższej jakości. Chcemy wspierać nie tylko fizyczność każdego człowieka, ale i poszerzać wiedzę z zakresu sportu, fizjoterapii, podróży i relaksu. 5 minut

Gumy oporowe do treningu. Jak dobrać?

Ćwiczenia z gumą na pośladki pozwalają wzmocnić mięśnie i poprawić sylwetkę. Stosowanie gumowych taśm oporowych zwiększa efektywność ćwiczeń i zapewnia widoczne rezultaty w postaci zgrabnych i jędrnych pośladków. Jak przygotować trening? Podpowiadamy pomysły na ćwiczenia z gumą na pośladki!

Gumy oporowe mają bardzo różnorodne zastosowanie. Możesz ćwiczyć z nimi mięśnie pośladkowe, górne partie ciała, nogi lub wzmocnić mięśnie brzucha. Niewielki sprzęt wygodnie zabierzesz ze sobą w podróż, na siłownię lub wykorzystasz do treningu w domu. Gumy typu mini band są bardzo różnorodne, dzięki czemu możesz dostosować je do rodzaju i intensywności ćwiczeń. Przyjmuje się, że guma oporowa powinna być dobrana w taki sposób, aby móc wykonać ćwiczenie minimum 15 razy. Lekkie gumy elastyczne poprawiają mobilność ciała i sprawdzają się podczas rozciągania. Twardsze i mniej rozciągliwe gumy sprawdzą się podczas budowania siły i mięśni.

Efekty ćwiczeń z gumą na pośladki

Ćwiczenia z gumą na pośladki sprawdzą się w przypadku osób, którym zależy na wymodelowaniu pupy i poprawie jędrności okolic pośladków i ud. Aby osiągnąć pożądane efekty treningu z gumami, niezbędna jest regularność i odpowiedni sposób wykonywania ćwiczeń. Przyjmuje się, że każde ćwiczenie powinno być wykonywane jako 10-15 powtórzeń w 2 lub 3 seriach. Trening powinien być wykonywany minimum 3 razy w tygodniu. Wykonując ćwiczenia z gumą na pośladki, zyskasz:

✅ jędrne i zgrabne pośladki;

✅ wzmocnienie mięśni pośladków i ud;

✅ widoczne zmniejszenie się cellulitu;

✅ redukcję tkanki tłuszczowej;

✅ widoczne wysmuklenie sylwetki;

✅ szybszy metabolizm;

✅ poprawę wyników siłowych;

✅ lepszą kondycję i samopoczucie.

 

6 ćwiczeń na silne i jędrne pośladki z gumami Mini Power Band

 

1️⃣ Odwodzenie nogi z gumami oporowymi:

Stań w lekkim rozkroku i załóż na wysokość nieco poniżej kolan zieloną gumę Mini Power Band. Stojąc pewnie na jednej stopie, drugą unoś do boku. Staraj się odwodzić nogi maksymalnie szeroko, na tyle ile pozwoli guma. Aby ułatwić utrzymanie równowagi podczas wykonywania tego ćwiczenia, polecamy trzymać złączone dłonie na wysokości twarzy. Powtarzaj przez 15-20 razy, po 1-3 serie.

2️⃣ Prostowanie nóg z bandami:

Na miękkiej macie lub dywaniku przyjmij pozycję klęku podpartego. Czarną gumę załóż także nieco poniżej kolan. Następnie, prostując jedną nogę ku górze, podnoś ją na maksymalnie możliwą wysokość. Powtarzaj przez 15-20 razy, po 1-3 serie.

3️⃣ Odwodzenie nóg z mini bandami: 

Ćwiczenie bardzo podobne do poprzedniego, do wykonania którego będzie Ci potrzebna guma mini band. Załóż zieloną gumę nieco poniżej kolan i w klęku podpartym unoś do boku zgięte w kolanach nogi, tak aby (w miarę możliwości) tworzyły one z biodrami podczas odwodzenia kąt prosty. Podpieraj się pewnie na całych dłoniach. Ważne jest, aby kolana miały miękkie podłoże. Powtarzaj przez 15-20 razy, po 1-3 serie.

4️⃣ Unoszenie bioder z gumami:

Zawiąż dwie niebieskie gumy jak na filmie. Załóż je na wysokość nadgarstków. Następnie połóż się i rozciągnij gumę umieszczając ją na brzuchu, aby pętelka znajdowała się mniej więcej poniżej pępka. Zegnij nogę w kolanie i podnieś. W tej pozycji unoś biodra do góry. Staraj się nie odrywać dłoni od podłoża. Palce u stóp kieruj do przodu. Powtarzaj przez 15-20 razy, po 1-3 serie.

5️⃣    Odwodzenie ud z bandami:

Załóż czarną gumę pod kolana. Połóż się na plecach, trzymając ręce wzdłuż ciała. Unieś biodra podpierając się stopami. Następnie, trzymając biodra cały czas w górze rozszerzaj kolana. Powtarzaj przez 15-20 razy, po 1-3 serie.

6️⃣     Odwodzenie ud z hip bandami lateksowymi:

Załóż zieloną gumę na wysokość kostek. Połóż się na boku, podpierając się na jednym łokciu. Unieś jedną nogę i zegnij ją w kolanie (udo i kolana niech tworzą kąt prosty). Następnie obracaj kolanem w kierunku dolnej nogi o 180 stopni, cały czas trzymając ją uniesioną. Stopa również będzie tym samym obracała się o 180 stopni. Powtarzaj przez 15-20 razy, po 1-3 serie.

 

Polecane

Zestaw 5 gum MINI POWER BAND

Zestaw 5 gum MINI POWER BAND

27,99 zł brutto23,79 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Zestaw 3 taśm materiałowych FLEX BAND

Zestaw 3 taśm materiałowych FLEX BAND

54,99 zł brutto43,99 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Zestaw 5 taśm materiałowych FLEX BAND

Zestaw 5 taśm materiałowych FLEX BAND

79,99 zł brutto63,99 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
pixel