
Taśma rehabilitacyjna FLOSS BAND 1MM
Taśma rehabilitacyjna Floss Band 4FIZJO

Flossband 4FIZJO - co to jest flossing?
Taśmy Flossing Band to wysokiej jakości wsparcie podczas rehabilitacji, rozgrzewki oraz treningu. Kontuzje i urazy uniemożliwiają Ci swobodne poruszanie się lub wykonywanie codziennych czynności? Postaw na pewny sposób!
Flossing to technika, która cieszy się uznaniem fizjoterapeutów. Polega na ustabilizowaniu i uciskaniu tkanek podczas ruchu. Efektywność tej metody jest wysoka tylko w przypadku gdy taśmy Floss Band są z wysokogatunkowego tworzywa. Rozciągnięcie tkanki wspiera proces rekonwalescencji, ale i rozwoju sportowego. Ucisk powoduje również miejscowe ograniczenie przepływu krwi. Dzięki temu po ściągnięciu gumy floss band następuje odżywienie mięśni. Pozwala to na prawidłową i wydajną pracę tkanki. Flossing, fizjoterapia i regularne ćwiczenia to skuteczna kombinacja działań, które mogą pomóc wleczeniu urazów.
Sprawdź, czym zachwyci cię nasz Floss Band!
Parametry taśm do Flossingu - co powinieneś wiedzieć przed zakupem?
➡️ Kolor: czerwony
➡️ Materiał: lateks
➡️ Długość: 207 cm
➡️ Grubość: 1 mm
➡️ Szerokość: 5 cm
➡️ Seria: Floss Band

Wysokiej jakości taśma Floss Band
Taśma Floss Band 4FIZJO została stworzona z czystego lateksu. Dzięki temu jest bezpieczna dla większości użytkowników oraz mogą korzystać z niej nawet dzieci. Materiał jest rozciągliwy, a jego struktura jest gładka i przyjemna podczas treningu. Jest to idealny produkt do rehabilitacji, ponieważ zastosowanie taśm floss band jest bezpieczne i wygodne.
Jak dobrać idealną taśmę Floss Band?
Taśma Floss powinna działać na mięśnie i stawy. W przypadku rehabilitacji małych stawów zaleca się dobór taśmy o grubości 1 mm. Również poleca się takie taśmy Flo dla osób szczupłych oraz dzieci. Gdy chcesz wykonać Flossing na większych stawach, zdecyduj się na taśmę o grubości 1,5 mm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zastosowanie tej techniki będzie prawidłowe i tym samym bezpieczne.
Antypoślizgowa powierzchnia
Lateksowe gumy Floss Band utrzymują się stabilnie w miejscu. Dzięki temu wykonywanie ćwiczeń można zrobić całkowicie swobodnie. Co więcej, dzięki odpowiedniemu napięciu i mocy można pobudzić tkanki do szybszej regeneracji. Zapewnia to też bezpieczeństwo dzięki równomiernemu i kontrolowanemu naciskowi na ciało.
Blog 4fizjo


15 wrzesnia to Europejski Dzień Prostaty ustanowiony przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne. Jego celem jest uświadmianie społeczeństwa na temat chorób gruczołu krokowego. To także dobra okazja na zachęcenie mężczyzn do profilaktycznych badań oraz dbania o kondycję organizmu. W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat funkcjonowania prostaty, jej najczestszych chorób oraz profilaktyki.

Okres urlopów i wakacji to idealny czas, by wyjechać w góry. Nieodpowiednie obuwie, trudne warunki atmosferyczne w zmiennym klimacie górskim zwiększają jednak ryzyko skręcenia kostki. Jak udzielić pierwszej pomocy, jeżeli dojdzie do kontuzji stawu skokowego oraz jak zabezpieczyć się przed tego typu zdarzeniem?