DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zdrowy sen, czyli poduszka ortopedyczna do spania

Zespół 4FIZJO

Zespół 4FIZJO Nasz zespół każdego dnia dba o to, aby informacje na blogu były jak najwyższej jakości. Chcemy wspierać nie tylko fizyczność każdego człowieka, ale i poszerzać wiedzę z zakresu sportu, fizjoterapii, podróży i relaksu. 5 minut

Wyśpij się z poduszką ortopedyczną!

Sen to najważniejszy element regeneracji, o który należy odpowiednio zadbać. Zwłaszcza jeżeli jesteś osobą ćwiczącą, aktywną fizycznie, masz wymagającą pracę czy borykasz się z problemami zdrowotnymi. Odpowiedni czas na regenerację i właściwa poduszka ortopedyczna do spania pozwoli odbudować siły, ale przede wszystkim odciąży kręgosłup od zbyt wysokich napięć. Odpowiednia poduszka ortopedyczna wykonana jest z materiału, który w naturalny sposób dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa i układu ciała, przy czym łagodzi różnego rodzaju schorzenia odcinka szyjnego. Należy pamiętać, że jakość snu przyczynia się do lepszego i efektywniejszego funkcjonowania w ciągu dnia, dlatego należy zadbać o jego właściwą formę.

Poduszki ortopedyczne – poznaj ich zalety!

Poduszka ortopedyczna zapewnia najlepsze podparcie dla głowy, co pozwala zachować naturalne krzywizny kręgosłupa. Jest to istotne, biorąc pod uwagę fakt, że większość dnia spędzamy w nieergonomicznych pozycjach, np. podczas pracy siedzącej.

Pianka memory wtula się w naszą szyję i dostosowuje się do odpowiedniego kształtu oraz wagi ciała, nie powodując dodatkowego napięcia mięśni przykręgosłupowych. Kupując poduszkę ortopedyczną o ergonomicznym kształcie, zachowasz prawidłową pozycję oraz zdrowy wypoczynek.

Poduszka ortopedyczna posiada wiele zalet, a regularne jej stosowanie pozwala na:

✅ putrzymanie ergonomicznej pozycji kręgów szyjnych podczas snu,

✅ pniwelowanie problemów z bólem pleców,

✅ ppoprawę regeneracji w czasie snu,

✅ pszybszą regenerację organizmu,

✅ ppodniesienie jakości wypoczynku,

✅ podciążenie mięśni szyi.

Poduszka zapobiegająca nadmiernym wygięciom odcinka szyjnego polecana jest każdemu, komu doskwierają bóle mięśni w obrębie szyi i obręczy barkowej.

Poduszki ortopedyczne termoelastyczne – rodzaje poduszek

Na rynku możemy spotkać wiele rodzajów poduszek ortopedycznych oraz akcesoriów do nich, takich jak np.: specjalna hipoalergiczna poszewka. W zależności, w jakim celu używasz poduszek, możesz zakupić:

✅ poduszki profilowane do spania na boku,

✅ ppoduszki ortopedyczne do spania na plecach,

✅ ppoduszki medyczne do spania na brzuchu,

✅ ppoduszkę ortopedyczną do siedzenia, która gwarantuje doskonałe podparcie,

✅ ppoduszkę lędźwiową – ustawiana pod odcinek lędźwiowy pomaga utrzymać prawidłowe krzywizny kręgosłupa i prawidłowe podparcie,

✅ ppoduszki ortopedyczne do jazdy samochodem.

Materiał, z jakiego wykonane są poduszki, jest również ważny. Odpowiednia higiena oraz wentylacja pozwala zachować świeżość i czystość poduszki. Zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, co jest istotne szczególnie dla alergików.

Poduszki ortopedyczne dzięki specjalnemu materiałowi z pianki poliuretanowej zapamiętują kształt oraz profil naszego ciała, co umożliwia optymalne ułożenie kręgosłupa szyjnego. Odpowiednie podparcie szyi podczas snu pozwala na pozbycie się porannych bóli głowy oraz sztywnego karku. Pianka memory zapobiega również rozwojowi mikroorganizmów, których obecność nie jest pożądana w poduszkach.

Pianka termoplastyczna dostosowuje się kształtu ciała, dzięki czemu jej działanie jest tak dokładne. Poduszki rehabilitacyjne, bo tak są również nazywane, rekomenduje się osobom po wypadkach, urazach odcinka szyjnego, ale również osobom zestresowanym i źle śpiącym, gwarantując komfortowy sen.


Poduszki ortopedyczne

Poduszka ortopedyczna do spania – jak ją wybrać?

Najlepsze do spania poduszki ortopedyczne można zakupić w sklepach medycznych, które oferują najwyższą jakość, ponieważ poduszka rehabilitacyjna to produkt w pewnym sensie medyczny. Podczas wyboru poduszki rehabilitacyjnej najlepiej skonsultować się ze specjalistą, aby określić, która poduszka będzie dla nas odpowiednia. W zależności od ulubionej pozycji do spania specjalista powinien doradzić optymalną poduszkę ortopedyczną.

Jeśli śpisz na plecach, najlepszą opcją będzie poduszka ortopedyczna do spania płasko na plecach, wraz z poduszką ortopedyczną pod odcinek lędźwiowy. Jeśli masz tendencje do obracania się na bok i do spania w pozycji embrionalnej, idealnie sprawdzi się poduszka ortopedyczna do spania na boku. Poduszka ortopedyczna do auta ma formę „rogala”, który zapobiega nadmiernym skrętom szyi podczas jazdy samochodem, pociągiem, czy autobusem.

Poduszka ortopedyczna powinna być dobrana również pod określone symptomy bólowe. Jeśli miewasz częste migreny, zwłaszcza poranne, czujesz odrętwienie i strzelanie w karku, warto najpierw udać się do fizjoterapeuty i ortopedy, aby wykluczyć inne choroby. Poduszka profilowana pozwala na złagodzenie tych objawów, ale najważniejsza jest diagnostyka. Prawidłowe ułożenie może uchronić Cię przed różnymi dolegliwościami w przyszłości, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości poduszkę ortopedyczną.


Poduszki ortopedyczne

Podsumowanie

Poduszka ortopedyczna to wyrób medyczny, który pozwala na prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu. Kształt poduszki ortopedycznej oraz jej specyfika zdecydowanie pozwala na poprawę jakości snu, a także przyczyniają się do lepszego funkcjonowania w ciągu dnia. Lepsze ułożenie ciała podczas snu przyczynia się do minimalizacji nadmiernych napięć nie tylko w odcinku szyjnym, ale również obręczy barkowej. Pamiętaj, że sen to najlepszy czas na odpoczynek, a posiadając odpowiednią poduszkę ortopedyczną, możesz spotęgować jakość regeneracji organizmu. Poduszkę ortopedyczną możesz zabrać ze sobą nawet do samochodu, gdzie pomoże Ci zachować dobrą pozycję podczas podróży.

Źródła:

Zhang Y., Xiao A., Zheng T., Xiao H., Huang R., The Relationship between Sleeping Position and Sleep Quality: A Flexible Sensor-Based Study, Sensors (Basel), 2022, 22(16), s. 6220.

Stavrou V.T., Koutedakis Y., Astara K., Vavougios G.D., Papayianni E., Stavrou I.T., Bardaka F., Pastaka C., Gourgoulianis K.I., Memory Foam Pillow as an Intervention in Obstructive Sleep Apnea Syndrome: A Preliminary Randomized Study, Frontiers in Medicine (Lausanne), 2022, 9, s. 842224.

pixel