DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Jaki pistolet do masażu wybrać?

Jaki pistolet do masażu wybrać?

Uczucie uwolnienia od nadmiernego napięcia, rozluźnienie mięśni po forsownej sesji treningowej czy uczucie relaksu i redukcji napięć stresowych to elementy, które chcemy osiągnąć, udając się na wizytę do fizjoterapeuty lub do masażysty. Co, jednak kiedy nie mamy czasu na udanie się do specjalisty, a chcemy uzyskać korzystne efekty, jakie wynikają np. z terapii manualnej? W takim przypadku z pomocą przychodzi nam pistolet do masażu, czyli massage gun. Masażer pistoletowy to coraz częściej stosowane rozwiązanie wśród osób zabieganych. Nie może on co prawda być porównywalny do wieloletniego doświadczenia fizjoterapeuty, jednak może pomóc w odczuciu ulgi i lepszej regeneracji, szczególnie tkanki, jaką jest układ nerwowy. Czym jest pistolet do masażu i jaki pistolet do masażu warto wybrać? Doradzamy.

 

Z artykułu dowiesz się:

 1. Jakie są zalety stosowania pistoletu do masażu?
 2. Użytkowanie masażera ręcznego – jak robić to poprawnie?
 3. Jak wybrać dobry pistolet do masażu?
 4. Jaki jest skuteczny masażer ręczny marki 4FIZJO.

Pistolet do masażu – zalety użytkowania

Masażer ręczny, czyli inaczej pistolet do masażu, to innowacyjne i skuteczne rozwiązanie dla osób, chcących posiadać w swojej szufladzie „prywatnego fizjoterapeutę”. Masażer ten charakteryzuje się określoną częstotliwością uderzeń, które wywołują korzystne efekty na skórze oraz do wewnątrz (do mięśni). 

Stosowanie masażera wibracyjnego niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Przykładem może być redukcja dolegliwości bólowych wynikających z obecności punktów spustowych, Obolałe mięśnie po treningu, które nie są odpowiednio rozciągane, mogą generować stan zapalny i nadmiar kwasu mlekowego, ponadto mogą nastąpić zbyt duże koncentracje cytokin prozapalnych, co powoduje obolałość mięśniową. Można temu zapobiec dzięki stosowaniu pistoletu do masażu. 

Poprawia on przepływ krwi, zmniejsza stan zapalny w mięśniach, aktywuje układ nerwowy przed treningiem i sprawdza się przy aktywacji poszczególnych grup mięśniowych, jak i ich relaksacji po treningu. Dużo zależy od celu, jaki chcesz osiągnąć poprzez pistolet do masażu.

Zaletą tego urządzenia są wymienne końcówki, przystosowane do poszczególnych grup mięśniowych. Ponadto pistolet do masażu posiada regulację intensywności masażu, co pozwala praktycznie każdej osobie doświadczyć relaksu i korzyści zdrowotnych. Każda osoba charakteryzuje się odmiennym progiem percepcji bólowej, stąd też regulacja tego parametru gra kluczową rolę.

Warto także dodać, że masaż pistoletem wibracyjnym to również tańsza alternatywa dla klasycznej wizyty u masażysty i jednorazowy wydatek, zamiast cyklicznych wizyt. Można więc powiedzieć, że jest to także oszczędność pieniędzy. W poważniejszych jednak stanach zapalnych w obrębie mięśni głębokich lub stawów warto udać się do specjalisty.

Pistolet do masażu – jak używać?


Przy zakupie pistoletu wibracyjnego, ważna jest znajomość techniki poruszania się po grupach mięśniowych, tak, aby uzyskać jak najwięcej efektów zdrowotnych. Ruch, jaki wykonuje pistolet do masażu, powinien odbywać się wzdłuż mięśni oraz w kierunku dosercowym.

W momencie, gdy natrafi się na bardziej bolesny punkt na mięśniach, należy się na chwilę zatrzymać i nie zmieniać położenia masażera. Ten obszar to prawdopodobnie skupisko tworzone przez punkty spustowe, które powodują uczucie dyskomfortu. Masaż pistoletem powinien trwać w tym punkcie do momentu ustąpienia dolegliwości. Warto pamiętać o głębokim oddychaniu, które pozwoli na szybsze uwolnienie od stanu zapalnego.

Należy pamiętać o tym, aby unikać miejsc, gdzie znajdują się wypustki kostne lub inne elementy układu kostnego. Co więcej, nie można stosować pistoletu do masażu bezpośrednio na stawach.

Jaki pistolet do masażu wybrać?


Na rynku znajduje się wiele pistoletów do masażu. Wspierają one codzienne funkcjonowanie organizmu, skracają czas regeneracji, obniżają dolegliwości bólowe, pomagają w redukowaniu skutków pozycji siedzącej i pozwalają lepiej odżywić daną tkankę. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać pistolet do masażu, aby ten wywoływał jak najwięcej korzyści zdrowotnych. Na co zwracać uwagę przy wyborze pistoletu wibracyjnego:

 • na miernik siły masażu,
 • ilość wymiennych końcówek,
 • pojemność baterii (czas pracy),
 • ilość uderzeń na sekundę,
 • sposób wykonania,
 • wagę urządzenia.

Dzięki tym wskaźnikom można śmiało określić, czy dany pistolet jest dobry i jakościowy. Miernik siły masażu pozwala na dobranie odpowiedniej mocy urządzenia do swojej percepcji bólowej. Końcówki urządzenia również mają znaczenie, ponieważ pozwalają one dotrzeć do konkretnych obszarów ciała, często niedostępnych do ogólnych końcówek.

Pojemność baterii pozwala na ciągłość domowej terapii podczas jednego ładowania akumulatora. Ilość uderzeń na sekundę pozwala także na dobranie intensywności dla swoich indywidualnych potrzeb. Waga i sposób wykonania nie pozostają obojętne, ponieważ świadczą o trwałości urządzenia oraz jakości jego wykonania. Przeważnie cięższe urządzenia starczą na dłużej.

Pistolet do masażu 4FIZJO

Wszystkie powyższe cechy są uwzględnione w produktach marki 4FIZJO. Pistolety do masażu 4FIZJO MASSAGE GUN ULTRA oraz MASSAGE GUN PRO+ 4FIZJO cechują się najwyższą jakością wykonania, długim czasem pracy, dzięki pojemności akumulatorów na poziomie 2400 i 2500 mAh. Ponadto pistolety te posiadają zestawy 6 wymiennych końcówek, a także charakteryzują się bardzo cichą pracą, co nie jest tak oczywistym elementem większości dostępnych na rynku masażerów wibracyjnych.

Ergonomiczny kształt i odpowiednia waga naszych produktów sprawiają, że są one wygodne w użytkowaniu. Natomiast jasno określone zasady działania naszych masażerów, sprawiają, że stają się one doskonałym wsparciem w codziennej profilaktyce i regeneracji organizmu. W celu dokładniejszego zapoznania się z wymienionymi masażerami zachęcamy do przeczytania opisów naszych produktów. 

Warto zastanowić się także, czy takie masażery nie są odpowiednim prezentem dla bliskich lub dla nas samych? Niejednokrotnie okazuje, że takie produkty odmieniają codzienną rutynę i doskonale wspierają codzienne starania o lepszą sylwetkę oraz samopoczucie.

Podsumowanie

Pistolet do masażu to coraz częściej stosowana alternatywa dla wizyty u fizjoterapeuty oraz masażysty. Stanowi on mniejszy koszt, który jest jednorazowy. Przy zakupie pistoletu do masażu, warto mieć na uwadze zalety jego działania, a także wiedzieć, jaki jest sposób jego użycia. W sytuacjach bólowych, które nie ustępują po użyciu pistoletu do masażu, warto udać się na konsultację do specjalisty. W innym przypadku masażer wibracyjny stanowi doskonałe wsparcie dla organizmu w zakresie aktywacji i regeneracji mięśni oraz redukcji dolegliwości bólowych, wywołanych przez punkty spustowe. 

Źródła:

 1. Konrad A., Glashüttner C., Reiner M.M., Bernsteiner D., Tilp M., The Acute Effects of a Percussive Massage Treatment with a Hypervolt Device on Plantar Flexor Muscles' Range of Motion and Performance, Journal of Sports Science and Medicine, 2020, 19(4), s. 690-694. 
 2. Imtiyaz S., Veqar Z., Shareef M.Y., To Compare the Effect of Vibration Therapy and Massage in Prevention of Delayed Onset Muscle Soreness (DOMS), Journal of Clinical and Diagnostic Research, 2014, 8(1), s. 133-6. 

Zespół 4FIZJO

Polecane

Pistolet do masażu MASSAGE GUN PRO+

Pistolet do masażu MASSAGE GUN PRO+

648,99 zł brutto499,00 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Pistolet do masażu MASSAGE GUN ULTRA

Pistolet do masażu MASSAGE GUN ULTRA

229,90 zł brutto197,71 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
pixel