DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
    Urodziny 4FIZJO! Poznaj naszą historię

Urodziny 4FIZJO! Poznaj naszą historię

Zespół 4FIZJO

Zespół 4FIZJO Nasz zespół każdego dnia dba o to, aby informacje na blogu były jak najwyższej jakości. Chcemy wspierać nie tylko fizyczność każdego człowieka, ale i poszerzać wiedzę z zakresu sportu, fizjoterapii, podróży i relaksu. 5 minut

Poznaj bliżej naszą historię!

Ile masz lat? Jasne, wybacz – o wiek się nie pyta. My jednak chcemy się nim pochwalić, bo w tym roku 4FIZJO obchodzi już 5 urodziny! 

To wiek, w którym dzieci idą do szkoły, a my planujemy wyjście na zagraniczne rynki. Nie jest to może imponująca liczba, gdy mowa o latach ludzkich, ale w przeliczeniu na psie czy kocie, to już całkiem niezły wynik.

Zresztą kto wie, według jakiego klucza liczyć lata markom? Jedno jest pewne – sporo udało nam się przez ten czas zrobić. 

Co dokładnie? Zapraszamy na podróż w czasie z 4FIZJO!

4FIZJO

Rok 2017: Pomysł i potrzeba

Steve Jobs miał powiedzieć: Musisz mieć jakiś pomysł, problem lub błąd, który chcesz naprawić. Jeśli nie jesteś wystarczająco zaangażowany od samego początku, to nigdy niczego nie dokonasz.

Nie da się ukryć, że firmy powstają z różnych powodów. Jedne – bo komuś podoba się wizja prowadzenia własnego biznesu. Drugie – bo ktoś ma innowacyjny pomysł i przekonanie, że docenią go inni. A jeszcze inne – bo ktoś zauważa realną potrzebę, na którą chce odpowiedzieć. 

Jak było z 4FIZJO? Wszystko zaczęło się w 2017 roku. To wtedy dwaj przyjaciele i pasjonaci zdrowego stylu życia, Adam i Mateusz, postanowili stworzyć firmę, która zapewni dostęp do wysokiej jakości produktów sportowych i fizjoterapeutycznych w rozsądnej cenie. 

Sam pomysł narodził się podczas wykładu z osteopatii. Była to więc odpowiedź na potrzeby wielu osób w naszym kraju, ale także chęć stworzenia czegoś unikalnego i innowacyjnego. 

2018: Początki niczym giganci

Google, Amazon, Apple, Microsoft i 4FIZJO – czy wiesz, co łączy te firmy? Wszystkie z nich powstały w garażu. 

To stamtąd zaczęły wychodzić pierwsze paczki 4FIZJO z produktami takimi jak Floss Bandy, piłeczki lacrosse i Mini Bandy. W międzyczasie dbaliśmy o obsługę klienta, marketing i prowadziliśmy własne gabinety terapeutyczne. 

ROK 2018
4FIZJO

Zaczynaliśmy swoją przygodę w małym garażu. Teraz wynajmujemy magazyn o powierzchni ponad 8000 m2

Początki bywają więc trudne – nawet dla najlepszych. Jak powiedział sam Elon Musk – Tworzenie firmy to nie sprint, to maraton. Wyzwania mogą być świetnym motorem napędowym do działania. Tak było w przypadku 4FIZJO. 

W 2018 roku marka powoli zaczęła przenikać do świadomości konsumentów. Najlepsze było jednak dopiero przed nami. 

2019: Żegnaj, garażu! 

Nadwyrężony nadgarstek

2019 rok okazał się dla naszej firmy przełomowy. To wtedy ściany garażu stały się dla 4FIZJO za ciasne. Wynajęcie 60-metrowego magazynu było prawdziwym game changerem. 

2020: Pandemiczne wyzwania

Winston Churchill powiedział: Nie pozwól, aby dobry kryzys się zmarnował. Ten cytat dało się słyszeć w wielu firmach w 2020 roku, który wszystkim kojarzy się z tym samym. Pandemia wpłynęła na życie codzienne każdego z nas, ale także na funkcjonowanie zdecydowanej większości biznesów, co nie ominęło 4FIZJO.

Covid-19 doprowadził do zamknięcia siłowni i znacznie utrudnił korzystanie z usług fizjoterapeutów. W 4FIZJO potraktowaliśmy to jako szansę – zgodnie z przytoczonym cytatem Churchilla. 

ROK 2020
4FIZJO

COVID-19 nas nie spowolnił! Dał nam szansę na rozwój i zwiększenie sprzedaży. Machina ruszyła, a my nie mamy zamiaru zwalniać

Zdecydowaliśmy się rozpocząć promowanie wykonywania ćwiczeń we własnych czterech kątach, co dla wielu osób było wtedy jedyną możliwością. A nasze produkty stały się w tym nieocenionym wsparciem. Umożliwiały one realizację treningów tym, którzy musieli zrezygnować z wizyt u terapeutow czy ćwiczenia na siłowniach. 

2021: Ahoj! Przedstawiamy nowe marki

4FIZJO

W 2021 roku zaczęło się luzowanie pandemicznych ograniczeń. Ludzie, zmęczeni ciągłym przebywaniem w domu, zapragnęli spędzać czas na zewnątrz. Z perspektywy 4FIZJO nie mogło się wydarzyć nic lepszego. Mogliśmy dać wyraz naszej miłości do aktywności na świeżym powietrzu, tworząc kolejne świetne produkty. 

Czas celebracji wolności i natury dał początek nowemu rozdziałowi w naszej historii. To w tym czasie wypuściliśmy na rynek deski SUP, które były wtedy dość nowym zjawiskiem. My mieliśmy okazję je poznać w trakcie wakacji ze studenckim klubem kajakowym. Od razu dostrzegliśmy ich potencjał!

Produkcja i sprzedaż desek SUP okazała się punktem zwrotnym, który doprowadził do powstania marki TSUNAMI, czyli linii produktów do sportów wodnych. W 2021 roku stworzyliśmy również markę MOUNTAIN GOAT. Obie z nich są symbolem naszej pasji do natury i aktywnego spędzania czasu poza domem.

2022: Ciągły rozwój i stabilizacja

Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej. To z kolei słowa Henry’ego Forda, które świetnie pasują do kolejnego roku istnienia naszej firmy!. 

2022 rok na świecie upłynął pod znakiem powrotu do tzw. normalności, a w 4FIZJO stabilizacji i optymalizacji licznych procesów. 

Potrzeba korzystania z jakościowych produktów fizjoterepautycznych i sportowych ciągle rosła, co napędzało nasz rozwój. Zwiększyliśmy zatrudnienie, asortyment sklepu i liczbę lojalnych klientów. 

Było ich tak dużo, że musieliśmy wprowadzić profesjonalne systemy służące do obsługi magazynu i kupujących. Pozwoliło nam to skrócić czas przygotowywania i wysyłania paczek do minimum. Klienci otrzymywali nasze produkty już w 24h od zakupu – i jest tak do dziś!

2023: Rozkręcamy się na dobre

Zbliżamy się do końca naszej opowieści. Pewnie się zastanawiasz, w jakim miejscu 4FIZJO jest w 2023 roku, czyli dziś?


  • Zatrudniamy ponad 50 pracowników. 

  • Oferujemy ponad 1000 produktów do zakupienia w sklepie internetowym. 

  • Planujemy wyjście na zagraniczne rynki. 

  • Wynajmujemy magazyn o powierzchni 8000 m2. 


Nieźle, prawda? A to wszystko zaczęło się w małym garażu. 

Podsumowanie

Urodziny 4FIZJO  to moment, w którym patrzymy wstecz na wszystkie drobne kroki, wysiłek i innowacje, które doprowadziły nas do miejsca, w którym jesteśmy. To także czas, kiedy spoglądamy w przyszłość i marzymy o kolejnych sukcesach i inspiracjach. 

Dziś wiemy jedno – chcemy dalej zmieniać sposób, w jaki ludzie podchodzą do opieki nad własnym ciałem i zdrowiem. Nie mamy zamiaru zwalniać tempa w tworzeniu innowacyjnych produktów, które mogą zmienić Twoją codzienność na lepsze. 

Mamy nadzieję, że wkrótce się o tym przekonasz! 

pixel