DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
    Urodziny 4FIZJO! Poznaj naszą historię

Urodziny 4FIZJO! Poznaj naszą historię

Zespół 4FIZJO

Zespół 4FIZJO Nasz zespół każdego dnia dba o to, aby informacje na blogu były jak najwyższej jakości. Chcemy wspierać nie tylko fizyczność każdego człowieka, ale i poszerzać wiedzę z zakresu sportu, fizjoterapii, podróży i relaksu. 5 minut

Poznaj bliżej naszą historię!

Ile masz lat? Jasne, wybacz – o wiek się nie pyta. My jednak chcemy się nim pochwalić, bo w tym roku 4FIZJO obchodzi już 5 urodziny! 

To wiek, w którym dzieci idą do szkoły, a my planujemy wyjście na zagraniczne rynki. Nie jest to może imponująca liczba, gdy mowa o latach ludzkich, ale w przeliczeniu na psie czy kocie, to już całkiem niezły wynik.

Zresztą kto wie, według jakiego klucza liczyć lata markom? Jedno jest pewne – sporo udało nam się przez ten czas zrobić. 

Co dokładnie? Zapraszamy na podróż w czasie z 4FIZJO!

4FIZJO

Rok 2017: Pomysł i potrzeba

Steve Jobs miał powiedzieć: Musisz mieć jakiś pomysł, problem lub błąd, który chcesz naprawić. Jeśli nie jesteś wystarczająco zaangażowany od samego początku, to nigdy niczego nie dokonasz.

Nie da się ukryć, że firmy powstają z różnych powodów. Jedne – bo komuś podoba się wizja prowadzenia własnego biznesu. Drugie – bo ktoś ma innowacyjny pomysł i przekonanie, że docenią go inni. A jeszcze inne – bo ktoś zauważa realną potrzebę, na którą chce odpowiedzieć. 

Jak było z 4FIZJO? Wszystko zaczęło się w 2017 roku. To wtedy dwaj przyjaciele i pasjonaci zdrowego stylu życia, Adam i Mateusz, postanowili stworzyć firmę, która zapewni dostęp do wysokiej jakości produktów sportowych i fizjoterapeutycznych w rozsądnej cenie. 

Sam pomysł narodził się podczas wykładu z osteopatii. Była to więc odpowiedź na potrzeby wielu osób w naszym kraju, ale także chęć stworzenia czegoś unikalnego i innowacyjnego. 

2018: Początki niczym giganci

Google, Amazon, Apple, Microsoft i 4FIZJO – czy wiesz, co łączy te firmy? Wszystkie z nich powstały w garażu. 

To stamtąd zaczęły wychodzić pierwsze paczki 4FIZJO z produktami takimi jak Floss Bandy, piłeczki lacrosse i Mini Bandy. W międzyczasie dbaliśmy o obsługę klienta, marketing i prowadziliśmy własne gabinety terapeutyczne. 

ROK 2018
4FIZJO

Zaczynaliśmy swoją przygodę w małym garażu. Teraz wynajmujemy magazyn o powierzchni ponad 8000 m2

Początki bywają więc trudne – nawet dla najlepszych. Jak powiedział sam Elon Musk – Tworzenie firmy to nie sprint, to maraton. Wyzwania mogą być świetnym motorem napędowym do działania. Tak było w przypadku 4FIZJO. 

W 2018 roku marka powoli zaczęła przenikać do świadomości konsumentów. Najlepsze było jednak dopiero przed nami. 

2019: Żegnaj, garażu! 

Nadwyrężony nadgarstek

2019 rok okazał się dla naszej firmy przełomowy. To wtedy ściany garażu stały się dla 4FIZJO za ciasne. Wynajęcie 60-metrowego magazynu było prawdziwym game changerem. 

2020: Pandemiczne wyzwania

Winston Churchill powiedział: Nie pozwól, aby dobry kryzys się zmarnował. Ten cytat dało się słyszeć w wielu firmach w 2020 roku, który wszystkim kojarzy się z tym samym. Pandemia wpłynęła na życie codzienne każdego z nas, ale także na funkcjonowanie zdecydowanej większości biznesów, co nie ominęło 4FIZJO.

Covid-19 doprowadził do zamknięcia siłowni i znacznie utrudnił korzystanie z usług fizjoterapeutów. W 4FIZJO potraktowaliśmy to jako szansę – zgodnie z przytoczonym cytatem Churchilla. 

ROK 2020
4FIZJO

COVID-19 nas nie spowolnił! Dał nam szansę na rozwój i zwiększenie sprzedaży. Machina ruszyła, a my nie mamy zamiaru zwalniać

Zdecydowaliśmy się rozpocząć promowanie wykonywania ćwiczeń we własnych czterech kątach, co dla wielu osób było wtedy jedyną możliwością. A nasze produkty stały się w tym nieocenionym wsparciem. Umożliwiały one realizację treningów tym, którzy musieli zrezygnować z wizyt u terapeutow czy ćwiczenia na siłowniach. 

2021: Ahoj! Przedstawiamy nowe marki

4FIZJO

W 2021 roku zaczęło się luzowanie pandemicznych ograniczeń. Ludzie, zmęczeni ciągłym przebywaniem w domu, zapragnęli spędzać czas na zewnątrz. Z perspektywy 4FIZJO nie mogło się wydarzyć nic lepszego. Mogliśmy dać wyraz naszej miłości do aktywności na świeżym powietrzu, tworząc kolejne świetne produkty. 

Czas celebracji wolności i natury dał początek nowemu rozdziałowi w naszej historii. To w tym czasie wypuściliśmy na rynek deski SUP, które były wtedy dość nowym zjawiskiem. My mieliśmy okazję je poznać w trakcie wakacji ze studenckim klubem kajakowym. Od razu dostrzegliśmy ich potencjał!

Produkcja i sprzedaż desek SUP okazała się punktem zwrotnym, który doprowadził do powstania marki TSUNAMI, czyli linii produktów do sportów wodnych. W 2021 roku stworzyliśmy również markę MOUNTAIN GOAT. Obie z nich są symbolem naszej pasji do natury i aktywnego spędzania czasu poza domem.

2022: Ciągły rozwój i stabilizacja

Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej. To z kolei słowa Henry’ego Forda, które świetnie pasują do kolejnego roku istnienia naszej firmy!. 

2022 rok na świecie upłynął pod znakiem powrotu do tzw. normalności, a w 4FIZJO stabilizacji i optymalizacji licznych procesów. 

Potrzeba korzystania z jakościowych produktów fizjoterepautycznych i sportowych ciągle rosła, co napędzało nasz rozwój. Zwiększyliśmy zatrudnienie, asortyment sklepu i liczbę lojalnych klientów. 

Było ich tak dużo, że musieliśmy wprowadzić profesjonalne systemy służące do obsługi magazynu i kupujących. Pozwoliło nam to skrócić czas przygotowywania i wysyłania paczek do minimum. Klienci otrzymywali nasze produkty już w 24h od zakupu – i jest tak do dziś!

2023: Rozkręcamy się na dobre

Zbliżamy się do końca naszej opowieści. Pewnie się zastanawiasz, w jakim miejscu 4FIZJO jest w 2023 roku, czyli dziś?


  • Zatrudniamy ponad 50 pracowników. 

  • Oferujemy ponad 1000 produktów do zakupienia w sklepie internetowym. 

  • Planujemy wyjście na zagraniczne rynki. 

  • Wynajmujemy magazyn o powierzchni 8000 m2. 


Nieźle, prawda? A to wszystko zaczęło się w małym garażu. 

Podsumowanie

Urodziny 4FIZJO  to moment, w którym patrzymy wstecz na wszystkie drobne kroki, wysiłek i innowacje, które doprowadziły nas do miejsca, w którym jesteśmy. To także czas, kiedy spoglądamy w przyszłość i marzymy o kolejnych sukcesach i inspiracjach. 

Dziś wiemy jedno – chcemy dalej zmieniać sposób, w jaki ludzie podchodzą do opieki nad własnym ciałem i zdrowiem. Nie mamy zamiaru zwalniać tempa w tworzeniu innowacyjnych produktów, które mogą zmienić Twoją codzienność na lepsze. 

Mamy nadzieję, że wkrótce się o tym przekonasz! 

pixel