
4 min czytania Dlaczego skręcenia kostki zdarzają się tak często i co zrobić, by im skutecznie zapobiegać? Poznaj przyczyny tego zjawiska i sposoby na trwałą stabilizację stawu skokowego.
Napięcie, problemy z koordynacją ruchową lub ból podeszwy stopy to problemy, które dotykają Cię na co dzień? A może jesteś osobą po przebytej kontuzji lub wypadku i chcesz powrócić do sprawności? Półpiłka sensoryczna jest idealnym wyborem w każdym z tych przypadków! Szerokie zastosowanie półpiłki z kolcami pozwala pobudzić czucie głębokie i rozluźnia spięte tkanki. Możesz stosować go w różnych formach – kładąc się na nim, stojąc lub siedząc. Ćwicz w domu, na siłowni lub na sali korekcyjnej, czyli tak jak lubisz najbardziej.
Odkryj, jakie możliwości daje półkula sensoryczna do rehabilitacji 4FIZJO!
Ćwiczenia z jeżykiem rehabilitacyjnym służą do poprawy koordynacji ruchowej, korekcji wad postawy czy rehabilitacji stóp. Sprawdź cechy produktu, aby dobrać go do swoich potrzeb.
✔️ Kolor: niebieski
✔️ Materiał: PVC
✔️ Średnica: 16 cm
✔️ W zestawie: 2 szt. jeżyków sensorycznych
Półjeż do ćwiczeń korekcyjnych 4FIZJO jest nie tylko świetnym narzędziem do pracy z dziećmi, ale może być codziennie stosowany w celu zmobilizowania układu ruchu. Półkula sensoryczna zalecana jest:
✅ Przy płaskostopiu lub ostrodze piętowej
✅ Po przebytych urazach stóp i nóg
✅ Przy problemach z integracją sensoryczną
✅ Do ćwiczeń korekcyjnych dla dzieci
✅ Podczas pracy siedzącej
✅ Przy napięciu mięśni pleców, szyi i barków
Półkula sensoryczna 4FIZJO to wszechstronny sprzęt rehabilitacyjny. Ułóż ją płaską stroną na podłodze, aby wzmocnić krzywiznę ciała i stymulować bodźce sensoryczne. Miękkie kolce wspierają integrację sensoryczną, doskonale sprawdzają się w masażu oraz ćwiczeniach koordynacyjnych.
Chcesz wejść na wyższy poziom? Obróć półkulę wypukłą stroną do dołu, aby trenować równowagę i mięśnie głębokie. Stojąc na płaskiej powierzchni, możesz wykonywać przysiady lub ćwiczenia równowagi w różnych, nawet najbardziej zaawansowanych, pozycjach.
4 min czytania Dlaczego skręcenia kostki zdarzają się tak często i co zrobić, by im skutecznie zapobiegać? Poznaj przyczyny tego zjawiska i sposoby na trwałą stabilizację stawu skokowego.