Mata do akupresury duża igłowa 7.0 Lyapko
Mata Lyapko „Mata duża” 7,0 - Zielona
Charakterystyka produktu:
- wymiary: 275 × 480mm
- odstępy miedzy igłami: 7,0 mm
- ilość igieł: 2710
- skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
- podstawa: guma medyczna
- kolor: zielony
Charakterystyczną właściwością Lyapko „Mata duża” 7,0 jest duża powierzchnia oddziaływania, dzięki czemu posiada ona podwyższoną efektywność terapeutyczną.
ZASTOSOWANIE
Jest to jedna z największych mat z igłami ze wszystkich mat dr Lyapko, dlatego zaleca się ją stosować do dużych powierzchni ciała – plecy lub brzuch. Zabiegi wykonywane z wykorzystaniem tak dużej maty są zabiegami kompleksowymi charakteryzującymi się bardzo wysoką efektywnością w terapii chorób oraz uszkodzeń aparatu ruchowego takich jak: objawy rwy (kulszowej, barkowej, udowej), dyskopatie, wypukliny i przepukliny krążka międzykręgowego, zmiany zwyrodnieniowe, stany pourazowe, mięśniobóle, skrzywienia kręgosłupa i wiele innych. Taką matę można też stosować jako dywanik pod nogi (najlepiej w pozycji siedzącej) w celu wykonywania zabiegów refleksologicznych na stopy – ukierunkowanych na poprawę funkcjonowania narządów i układów wewnętrznych oraz do pobudzania krążenia krwi. Leżenie na macie brzuchem można wykorzystywać w profilaktyce i w kompleksowej terapii chorób układu trawienia takich jak: zaparcia, kolki, dyskineza dróg żółciowych czy otyłość. Dr Lyapko „Mata duża” 7,0 dzięki swym ogromnym możliwościom terapeutycznym i rehabilitacyjnym kwalifikuje się w czołówce zainteresowania nią z spośród wszystkich aplikatorów-mat.
Przy tego typu dużym aplikatorze ważnym warunkiem pomyślnego leczenia i braku odczuć dyskomfortu jest poprawne układanie się na nim. Przy poprawnym układaniu względne – niewygodne odczucia pierwszych pięciu minut przechodzą w odczucia przyjemnego ciepła, wibracji, pulsacji, często kończą się pełnowartościowym zdrowym snem. Żeby poprawnie ułożyć aplikator, koniecznie trzeba najbardziej precyzyjnie ułożyć zgięcia kręgosłupa z pomocą poprawnie ułożonych poduszek i skręconych wałkami ręczników frotowych.
Przy dyskomforcie odczuwalnym w przeciągu 10-15 minut, aplikator należy stosować ponownie tylko po upływie 5-10 godzin lub dopiero w dniu następnym. Przyczynami odczuć dyskomfortu mogą być: nieprawidłowe ułożenie aplikatora, tzn. nierównomierność obciążenia na igły.
W celu usunięcia odczuć dyskomfortu należy unieść się nad aplikatorem i położyć się na nim ponownie, podkładając wcześniej pod stawy kolanowe miękki wałek.
Czas seansu, czyli czas oddziaływania na skórę maty (leżenia na nim), ma ścisły związek z otrzymaniem pożądanego (wymaganego) efektu:
- w celu tonizowania, znieczulenia przy ostrych bólach, dla podwyższenia wydolności i ciśnienia tętniczego przy hipotonii – ok. 7-10 minut;
- w celu osłabienia, bądź nawet usunięcia długotrwałych chronicznych bólów, obniżenia ciśnienia tętniczego, efektu relaksacyjnego i usypiającego – ok. 15-30 minut i dłużej.
Każdy człowiek posiada inną wrażliwość skóry, dlatego czas oddziaływania maty dla każdej z osób będzie różny. Wyznacznikiem momentu zakończenia zabiegu, szczególnie przy stosowaniu aplikatora wieloigłowego w celu rozluźnienia czy usunięcia długotrwałych chronicznych bólów, będzie przenikające ciepło w miejscu aplikacji oraz pojawiające się stopniowo odczucie dyskomfortu. Niektóre osoby mogą wykonywać zabieg nawet w przeciągu 2 godzin.
Czas terapii – 1-2 tygodnie. Można ją powtórzyć po upływie 10-14 dni. W praktyce stosując codziennie aplikator w przeciągu kilku miesięcy, można liczyć na trwałą poprawę samopoczucia, usunięcia chronicznych bólów, obniżenie wagi, podwyższenie życiowego wigoru i wydolności organizmu.
Rozstaw igieł mat dobiera się według indywidualnej wrażliwości skóry, która nie zawsze uzależniona jest od wieku. Dla dzieci i osób, z podwyższoną wrażliwością skóry, bądź szczupłej budowy ciała, zaleca się stosować maty z rozstawem igieł 4,9 – 5,8 mm. Dla osób o małej lub przeciętnej wrażliwości skóry i osób o tęższej budowie zaleca się stosować maty z rozstawem igieł 6,2 – 7,0 mm.
Utrzymanie i dezynfekcja:
W warunkach domowych — zaleca się mycie maty przy pomocy mydła w płynie i bieżącej wody oraz wysuszenie po umyciu strumieniem gorącego powietrza (suszarką). W placówkach leczniczych do sterylizacji aplikatorów używa się powszechnie stosowanych preparatów medycznych do dezynfekcji powierzchni sprzętu. Przy poprawnym korzystaniu aplikatora jego termin przydatności stanowi 5 – 7 lat.