DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gniotki i zabawki sensoryczne

ilość produktów: 5

Zabawki sensoryczne, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu, to różne kształty w ciekawych i przyjemnych dla oka kolorach. Szeroki wybór zabawek sensorycznych zachęci każde dziecko do rozrywki, nauki, rozwijania zdolności komunikacyjnych i relaksu. Zabawki tego typu polecane są dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Gniotki bardzo dobrze sprawdzają się także w pracy z dziećmi dotkniętymi autyzmem. Sensoryczne zabawki przeznaczone są dla ludzi w każdym wieku. Popularne gniotki można przyrównać do folii bąbelkowej, zasady ich działania są niemal takie same. Co konkretnie można z nimi robić?

Zabawki sensoryczne

Co to jest zabawka sensoryczna?

Zabawki sensoryczne to miękkie, najczęściej wykonane z bezpiecznego silikonu elementy o różnych kształtach. Wyróżnia je kilkadziesiąt "bąbelków", które można wciskać z każdej strony, zarówno bez większego planu, jak i według konkretnego klucza. Chociaż nazwa produktu wskazuje na to, że są one przeznaczone dla starszych dzieci lub niemowląt, zabawki sensoryczne mogą służyć również młodzieży i dorosłym. W ich prostocie kryje się bowiem ciekawe działanie terapeutyczne i odstresowujące.

Zabawka sensoryczna - poznaj jej działanie!

Integracja sensoryczna

Odpowiednie funkcjonowanie integracji sensorycznej ma ogromne znaczenie w kwestii rozwoju intelektualnego i rozwoju osobowości dzieci. Zarówno maty edukacyjne (nawet dla kilkutygodniowego malucha), jak i zabawki sensoryczne to świetna metoda wspierania tego rozwoju, w dodatku w formie zabawy. Stosowanie zabawek sensorycznych jest możliwe zarówno u rocznego dziecka, jak i nastolatka. Nie ma zatem żadnych ograniczeń wiekowych. Zabawki sensoryczne dla niemowląt to umiejętne wspieranie malucha w nauce podstawowych umiejętności. Dotykanie różnych faktur o różnej wielkości i miękkości to nic innego, jak poznawanie świata. Rodzic wspiera tym samym prawidłowy rozwój mózgu dziecka.

Niwelowanie stresu

Istnieją zabawki sensoryczne dla dzieci, jednak czy również dla dorosłych? Dokładnie tej samej zabawki może używać osoba dorosła. Zabawki sensoryczne mogą mieć znaczenie w kwestiach rozwoju osobowości dzieci, a w przypadku dorosłych ważna jest ich funkcja niwelowania stresu. Zabawkę sensoryczną można bowiem stosować jako formę wyciszenia, uspokojenia i relaksu. Znaczenie mają nawet subtelne dźwięki, jakie wydają zabawki sensoryczne, ponieważ jest to charakterystyczny trzask. Bardzo podobny, jak w przypadku folii bąbelkowej. Można zatem zabawki sensoryczne potraktować jako świetną zabawę, ale również formę skutecznego odstresowania.

Kiedy mogą się przydać zabawki sensoryczne?

Oferowane przez nas gniotki są małe, lekkie, wygodne i mieszczą się w każdej kieszeni. Dzięki temu, mogą być zabrane przez dziecko wszędzie i służyć, jako zabawka na przerwach w szkole, można je także wykorzystać w oczekiwaniu na swoją kolejkę u lekarza, podróżując w samochodzie, w drodze do przedszkola, czy w autobusie. Słowem: wszędzie, gdzie tylko chcemy, pod warunkiem, że nie przeszkadza to innym. Gniotek może uprzyjemnić zabawę w domu, ogrodzie, czy na plaży. W przypadku dorosłych tego rodzaju zabawki brain toys sprawdzą się podczas stresujących spotkań w pracy, zwłaszcza jeśli odbywają się w popularnej dzisiaj formie zdalnej. Pomogą zachować potrzebne opanowanie, a zniwelowanie stresu wiele ułatwi.

Zabawki sensoryczne nie tylko do zabawy

Zabawka sensoryczna jest także doskonałym narzędziem służącym do rehabilitacji. Ponadto gniotki antystresowe doskonale sprawdzą się z przed snem, ponieważ pomagają się uspokoić i wyciszyć po dniu pełnym emocji. Dzięki takiej zabawce łatwiej jest zasnąć: zarówno dziecko, jak i dorosły będą mieli spokojny sen. Dziecko, które wykorzystuje w swojej zabawie gniotki sensoryczne jest spokojniejsze, nie odczuwa stanów lękowych i nie jest rozdrażnione. Ma większą pewność siebie i jest opanowane w sytuacjach stresowych (w przypadku dzieci starszych). Warto zatem wspierać malucha w ten właśnie sposób, ponieważ może to istotnie zaprocentować w jego przyszłym życiu.

Gniotek na zły humor

Zabawka gniotek sprawdzi się, kiedy jesteśmy zdenerwowani, źli lub smutni. Naciskanie kuleczek, czy ściskanie w ręku miłej w dotyku zabawki pozwala uwolnić złe emocje i pozbyć się stresu. Ponadto, zabawki te są estetycznie wykonane i mają wesołe kolory, dzięki czemu przyciągają wzrok dziecka i pozwalają się zrelaksować. Czasem potrzebne jest to również osobom dorosłym. Zabawki w przyjemny sposób angażują zmysły dziecka. Gniotki mają również zastosowanie u dzieci z autentyzmem, ADHD i wysokim poziomem stresu lękowego. Stosowane w przypadku autyzmu pomagają w lepszym skupieniu uwagi, wyciszeniu zmysłów, uspokojeniu się i zrelaksowaniu. Z powodzeniem mogą służyć, jako element terapii. Dzięki takiej zabawie dziecko z autyzmem może lepiej poznać i zrozumieć swoje zmysły.

Zabawka gniotek w terapii integracji sensorycznej

Pod terminem "integracja sensoryczna" kryje się praca z dzieckiem, która zakłada naukę właściwej interpretacji bodźców zmysłowych i właściwego reagowania na nie. Terapia ma usprawniać odpowiednio procesy integracji, a także pomagać w redukowaniu poszczególnych zaburzeń. Zazwyczaj taką terapię stosuje się u dzieci na początkowym etapie nauki w szkole. Istnieją jednak zabawki sensoryczne dla niemowląt, również dlatego, że terapia sensoryczna może być pomocna w przypadku najmłodszych, np. jeśli chodzi o problemy z jedzeniem. Zabawki sensoryczne dla niemowląt dobrze wpływają również na zmysł dotyku, a nawet zmysł słuchu. Tak działa integracja sensoryczna, która na bardzo wczesnym etapie jest w stanie wykluczyć niepokojące zaburzenia i to w przyjaznej dla dzieci formie.

Gniotek może być wsparciem również w niesamowicie istotnej drodze, jaką pokonuje dziecko od wczesnego niemowlęctwa aż do momentu nauki czytania i pisania. Dzieci, które mają lepiej wyćwiczone rączki, łatwiej podejdą do kwestii czynności manualnych, których nauka jest wówczas konieczna, np. pisania.

Gniotki sensoryczne w 4fizjo

W naszym sklepie znajdziesz zabawki sensoryczne dla dzieci i dorosłych - w różnych kształtach i kolorach. Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo użytkowania, dlatego tworzymy je z wysokiej jakości silikonu, który nie wywołuje reakcji alergicznych. Z powodzeniem można je kupić na prezent, również dla małego dziecka. Zabawki tego typu są wodoodporne, zatem mogą wspierać procesy odpowiedniego działania każdego zmysłu również podczas kąpieli, co jest dla dzieci dodatkową atrakcją. Zabawka jest zatem w pełni bezpieczna.

Zabawki sensoryczne dla wszystkich

Zabawki sensoryczne - gniotki to wspaniałe gadżety dla dzieci młodzieży. Idealnie sprawdzą się, jako prezent urodzinowy. Są praktyczne, nowoczesne i bardzo modne wśród dzieci i nastolatków. Z całą pewnością będą miłym podarunkiem dla przyjaciół i rodziny. Mogą bawić się nimi zarówno najmłodsze dzieci, jak i dorośli, którzy potrzebują wyciszenia. Zadaniem każdego rodzica jest wspieranie rozwoju swojego dziecka i gniotki niewątpliwie w tym pomogą. Jednak rodzice powinni dbać również o swój stan psychiczny i wprowadzać rozwiązania, które pomogą utrzymać go w dobrym zdrowiu. Warto, nawet jeśli jest to rozwiązanie tak proste, jak niewielki, silikonowy gniotek.

Gniotki dla dzieci to zabawki, w które warto zainwestować. Dzięki nim nasze pociechy będą mogły oderwać się od rzeczywistości, uspokoić się i wyciszyć, a wszystko to jest bardzo potrzebne dzisiejszych czasach, kiedy nie brakuje w życiu napięć i sytuacji stresowych. Sprawdź naszą ofertę i zobacz, co jeszcze możemy zaproponować Twoim dzieciom, uwzględniając potrzeby młodych ludzi i łatwiejszy start w przyszłość.

pixel