DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stadiopasta

ilość produktów: 3

Kontuzje i urazy to przypadłość, która dotyka nie tylko zawodowych sportowców. Proces leczenia warto wówczas wspomagać naturalnymi preparatami. Ze względu na dużą skuteczność działania coraz większym powodzeniem cieszy się stadiopasta. Co to takiego?

Stadiopasta – maść na kontuzje i urazy

Stadiopasta to kremowa pasta na bazie ekstraktów roślinnych o potwierdzonym działaniu ochronnym. Znajdziesz tu ekstrakt z kasztanowca, malwy, nagietka, arniki. Jej głównym składnikiem jest także glinka zielona (argilla zielona). Jest to sproszkowany minerał o właściwościach bakteriobójczych i dezynfekujących. Pasta zawiera również wiele olejów aromatycznych m.in. z sosny mugo, rozmarynu, lawendy, czy mięty, które nadają jej charakterystyczny zapach. Olejek miętowy wywołuje miłe i kojące uczucie chłodu na skórze.

Kiedy stosować stadiopastę?

Stadiopasta to produkt przeznaczony do stosowania zewnętrznego. Wykazuje silne działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Stosuje się ją przy:

  • kontuzjach i stłuczeniach,

  • bólu i sztywności stawów i mięśni po urazach,

  • naderwaniach i naciągnięciach,

  • stanach zapalnych tkanek miękkich (zapalenie ścięgien, więzadeł mięśni i stawów).

Pasta pozwala też na szybszy powrót do sprawności ruchowej po obrzękach i powoduje zmniejszenie zasinień. Sprawdza się w przypadku osób z chorobą zwyrodnieniową stawów. Stadiopasta ma również działanie relaksacyjne, zmiękczające i ochronne.

Jak stosować stadiopastę?

Pastę należy równomiernie nałożyć dostosowując ilość do rozmiaru kontuzjowanego miejsca. Warstwa powinna mieć około 2-3 mm grubości. Można do tego wykorzystać drewnianą szpatułkę lub patyczek. Następnie należy owinąć miejsce aplikacji folią przeźroczystą w celu uniknięcia ubrudzenia ubrania. Zapewnia to także lepszą absorpcję składników naturalnych przez skórę. Zabieg ten można powtarzać w miarę potrzeb, przy czym przed kolejnym użyciem trzeba odczekać kilka godzin.

Przeciwwskazania co do stosowania preparatu

Przede wszystkim musisz pamiętać, że stadiopasta nadaje się do użytku zewnętrznego. Unikaj kontaktu pasty z wrażliwymi częściami ciała takimi, jak oczy, nos, czy śluzówki. Nie wolno też nakładać jej na skórę podrażnioną, z otarciami, czy otwartymi ranami. W przypadku, gdy ból i obrzęk nie ustąpią lub wręcz nasilą się po tygodniu stosowania należy zasięgnąć porady lekarza. Dodatkowo produkt należy chronić przed dziećmi.

Maści na bazie ekstraktów roślinnych i inne preparaty

Skuteczność działania stadiopasty potwierdziły liczne badania naukowe. Dlatego ta maść na bazie argilli zielonej jest chętnie stosowana przez zawodowych sportowców oraz cieszy się uznaniem wśród osób aktywnych fizycznie i nie tylko. Dobór naturalnych składników w odpowiednich proporcjach pozwala na szybszy powrót sprawności ruchowej i pomaga usunąć efekty stłuczeń. Stadiopasta ceniona jest także za jej działanie ochronne, zmiękczające i relaksacyjne. Pozytywnie wpływa na choroby zwyrodnieniowe stawów, bóle mięśni, czy efekty kontuzji. Jak wspomniano dla lepszej absorpcji składników naturalnych warto posmarowane pastą miejsce owinąć folią.

W 4fizjo.pl oferujemy również inne preparaty, w tym unikatowy produkt do masażu, czyli wosk do technik uwalniania powięziowego. Łatwy w użyciu i bardzo wydajny zawiera wiele korzystnych dla zdrowia składników, dzięki czemu jest chętnie stosowany przez fizjoterapeutów, czy osteopatów. Polecamy także maść na bazie glinek z mumio, która podobnie, jak stadiopasta sprawdza się po przebytych urazach. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

pixel