DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Płyny do dezynfekcji powierzchni

ilość produktów: 2

Właściwa i skuteczna dezynfekcja powierzchni ma duże znaczenie w placówkach medycznych, czy innych miejscach publicznych, ale także prywatnych domach, czy mieszkaniach. Na rynku dostępne są różnego rodzaju środki dezynfekcyjne często o szerokim spektrum działania. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Efektywna dezynfekcja powierzchni

Podstawową funkcją płynów do dezynfekcji jest ich działanie bakteriobójcze i nie tylko. Dobrej jakości płyny mają za zadanie zneutralizować jak największą liczbę drobnoustrojów, a więc zarówno bakterii, jak i wirusów, grzybów, czy innych czynników chorobotwórczych. Tego rodzaju detergenty są proste do zastosowania. Wystarczy rozprowadzić je na czyszczonej powierzchni. Najlepiej wykorzystać do tego suchą i czystą ściereczkę, a następnie pozostawić płyn aż do wyschnięcia. Większość tego typu środków nie pozostawia smug ani zabrudzeń i nie wymagają spłukiwania.

Dobrym rozwiązaniem do równomiernego zaaplikowania substancji są butelki ze spryskiwaczem. Taki asortyment możesz zakupić w 4fizjo.pl. Ważne, aby powierzchnie dotykane częściej takie, jak klamki lub włączniki światła dezynfekować regularnie, co zmniejsza ryzyko ewentualnej infekcji.

Jak działają środki do dezynfekcji powierzchni?

W przypadku wszelkiego rodzaju detergentów o ich skuteczności decyduje skład. Środki dezynfekujące do powierzchni są produkowane w oparciu o odpowiednie normy europejskie takie jak EN 1276. Dzięki temu mają szerokie spektrum działania i cechują się wysoką efektywnością. Często stosowane są środki w formie płynów lub sprayu na bazie mieszaniny alkoholi m.in. etylowego, izopropylowego, czy n-propanolu. Powodują one denaturację białek, co prowadzi do uszkodzenia komórek drobnoustrojów.

Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu środków ostrożności. Preparaty dostępne w 4fizjo.pl są przeznaczone do kontaktu z powierzchniami odpornymi na działanie alkoholi. Równocześnie można je stosować do produktów, które mają kontakt z żywnością, są także delikatne i nieszkodliwe dla skóry.

Dezynfekcja i bezpieczeństwo w szpitalach

Szpitale są jednym z miejsc, w których właściwa dbałość o czystość jest koniecznością. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ pacjenci posiadają obniżoną odporność nawet w sytuacji kontaktu z mniej groźnymi zarazkami. Zapewniające wysokie standardy środki do dezynfekcji powierzchni eliminują większość niebezpiecznych czynników chorobotwórczych prowadzących do infekcji. Produkty dostępne w 4fizjo.pl skutecznie zwalczają bakterie, wirusy (w tym wirusy osłonione, jak HBV, HCV, czy HIV), prątki, ale również grzyby i drożdżaki.

W zależności od preparatu wirusobójcze działanie rozpoczyna się po 10–30 minutach. Dostępne środki chronią również przed zabrudzeniami od krwi, czy innych wydzielin i nadają się do dezynfekcji łóżek, foteli zabiegowych, aparatury medycznej, czy sprzętu rehabilitacyjnego, a także trudniej dostępnych powierzchni różnego rodzaju sprzętu stosowanego w szpitalach. Można je używać także do sterylizacji narzędzi.

Profesjonalne płyny do dezynfekcji

Preparaty do dezynfekcji powierzchni dostępne w 4fizjo.pl są uniwersalne i świetnie sprawdzają się przy tak szerokim zakresie zastosowania. Możesz je z powodzeniem zastosować do czyszczenia i sterylizacji w domu, szpitalu, gabinecie fizjoterapeutycznym, czy dowolnym innym miejscu. Polecamy preparaty o pojemności 1000 ml z wygodnym spryskiwaczem oraz większe pięciolitrowe opakowanie. Nasze płyny są wysokiej jakości asortymentem, przebadanym dermatologiczne i bezpiecznym do stosowania. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel