Aparat do drenażu limfatycznego AIR COMPRESSION THERAPY SYSTEM PRO C8 rozm. uniwersalny
Aparat do drenażu limfatycznego Professional PRO C8 4FIZJO rozmiar uniwersalny
Przenośny aparat do drenażu limfatycznego Professional PRO z akumulatorem
Aparat do drenażu limfatycznego, dzięki któremu masaż uciskowy wykonasz w dowolnym miejscu i zawsze wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować. Brzmi dobrze? Właśnie tak od dziś może wyglądać twoja rzeczywistość. Wystarczy, że wybierzesz przenośne urządzenie do drenażu limfatycznego Professional PRO, które stymuluje przepływ limfy, zmniejsza obrzęki i ból, a także przyspiesza proces regeneracji pourazowej i pooperacyjnej.
Pięć zaawansowanych trybów masażu oraz spodnie z 8 komorami zapewnią Ci masaż uciskowy, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Przenośne urządzenie do drenażu Professional PRO C8 rozmiar uniwersalny
Zapoznaj się z parametrami produktu, by wybrać sprzęt idealnie dopasowany do twoich potrzeb.
Parametry:
✔️ Urządzenie: AIR COMPRESSION THERAPY SYSTEM PRO C8
✔️ Liczba komór w urządzeniu: 8
✔️ Liczba programów: 5
✔️ Zasilanie: akumulatorowe i sieciowe
✔️ Napięcie: 15 V
✔️ Moc baterii: 39 Wh
✔️ Zakres mocy: 30-250 mmHG
✔️ Liczba komór w spodniach: 8
✔️ Rozmiar spodni: uniwersalne
✔️ Wymiary spodni: szerokość w pasie: 50 cm; długość: 110 cm – możliwość dokupienia poszerzaczy do spodni
✔️ W zestawie: aparat do drenażu, spodnie, podwójny rozdzielacz przewodów powietrznych, ładowarka, pokrowiec, instrukcja obsługi
Najważniejsze cechy urządzenia Professional PRO
✔️ Zasilanie akumulatorowe zapewnia możliwość wykonywania zabiegów bez konieczności podłączenia aparatu do gniazdka.
✔️ Intuicyjny, dotykowy panel sterowania sprawia, że obsługa urządzenia nie przysparza trudności nawet osobom, które nigdy wcześniej nie korzystały z aparatów do drenażu.
✔️ 5 programów masażu oraz możliwość ustawienia czasu zabiegu i poziomu ciśnienia pozwalają dostosować masaż uciskowy do własnych potrzeb.
✔️ Selektywność wyłączania poszczególnych komór pozwala ominąć miejsca, które nie powinny być masowane.
✔️ Spodnie podzielone na 8 komór zapewniają jeszcze większą skuteczność masażu w stymulacji przepływu limfy, zmniejszając zastoje nawet w trudno dostępnych miejscach.
Urządzenie do drenażu limfatycznego Professional — programy
▶️ A: Masaż uciskowy wstępny – przygotowanie do kolejnych etapów drenażu limfatycznego.
▶️ B: Intensywny masaż stymulujący przepływ limfy – komory spodni napełniają się kolejno od stóp do pachwin. Napełnienie komór w odpowiedniej kolejności uniemożliwia limfie cofanie się w kierunku stóp.
▶️ C: Masaż uciskowy pośredni – pompowane są dwie komory jednocześnie w kierunku węzłów chłonnych.
▶️ D: Bardzo intensywny masaż uciskowy – usuwa nadmiar wody z organizmu. Urządzenie do drenażu limfatycznego napełnia wszystkie komory jednocześnie, dając wrażenie mocnego ucisku.
▶️ E: Program stosujący naprzemiennie programy A i B.
Na czym polega drenaż limfatyczny?
Presoterapia to rodzaj masażu uciskowego, który pobudza krążenie limfy w naczyniach limfatycznych i węzłach chłonnych. Zabieg wykonywany przy pomocy aparatu polega na odpowiednim uciskaniu kończyn siłą wpompowanego w spodnie powietrza. Kontrolowany ucisk stymuluje przepływ limfy w kierunku węzłów chłonnych, usprawniając tym samym pracę całego układu limfatycznego i odpornościowego.
Regularnie wykonywany drenaż limfatyczny pomaga zapobiegać zastojom limfy, które mogą prowadzić nie tylko do obrzęków i bólu, ale także do poważnych problemów zdrowotnych.
Wskazania do drenażu limfatycznego
Zastój limfy w początkowej fazie nie jest bolesny, może nawet nie być zauważalny. Z czasem jednak powiększa się, zaczyna twardnieć, a skóra staje się zgrubiała i wrażliwa. Dlatego nie zwlekaj z działaniem w przypadku pojawienia się wskazań do masażu limfatycznego. Wśród nich znajdziesz:
▶️ Obrzęki i zastoje limfatyczne spowodowane przez wrodzone wady układu limfatycznego czy niektóre choroby metaboliczne, np. przez cukrzycę.
▶️ Obrzęki powstałe po operacjach
▶️ Zastoje limfy spowodowane procesem włóknienia tkanek
▶️ Obrzęki spowodowane nadwagą i otyłością
▶️ Przyspieszenie procesu regeneracji pourazowej oraz pozabiegowej
Czym różni się aparat do drenażu Economy STD C4 od aparatów Standard MED C4 i C6?
Aparat Economy STD C4 przeznaczony jest dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają zabiegi drenażu limfatycznego. Jeden tryb pracy oraz intuicyjne pokrętła ułatwiają wykonanie masażu. Aparaty Standard MED C4 i C6 sterowane pilotem zapewniają możliwość wykonania masażu w 6 programach, co będzie szczególnie przydatne dla osób średniozaawansowanych, które oczekują intensywniejszych masaży uciskowych. Aparat Standard MED dostępny jest także w 2 wariantach, które pozwalają wybrać nogawki lub spodnie z 4 (C4) lub 6 (C6) komorami. Dzięki temu jeszcze łatwiej dopasować urządzenie do własnych potrzeb.
Czym różnią się aparaty do drenażu limfatycznego Standard MED C4 i C6 od aparatów Professional PRO C6 i C8?
Aparaty Standard MED C4 i C6 to urządzenia z zasilaczem sieciowym – w trakcie masażu muszą być podłączone do prądu. Aparaty do drenażu Professional PRO C6 i C8 to zaawansowane urządzenia przenośne z wbudowanym akumulatorem, które będą świetnym wyborem dla osób aktywnych, które często się przemieszczają. Aparaty Standard MED C4 i C6 pozwalają na wybór spodni z 4 i 6 komorami, a aparaty Professional PRO C6 i C8 z 6 i 8 komorami. Wybór liczby komór zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Warto jednak pamiętać o tym, że im więcej komór, tym drenaż limfatyczny jest efektywniejszy.
Najczęściej zadawane pytania, czyli co warto wiedzieć
1. Na co ma wpływ liczba komór w urządzeniu?
Im więcej komór w urządzeniu, tym bardziej dokładnie rozprowadzane jest ciśnienie na całej powierzchni kończyny. Dzięki temu zabieg staje się efektywniejszy, przynosząc widoczne efekty terapeutyczne.
2. Jak często i jak długo stosować Aparat do drenażu?
Maksymalny czas jednorazowego drenażu nie powinien przekraczać 40 minut. Drenaż można stosować raz lub kilka razy dziennie, jednak aby dobrać dokładną liczbę zabiegów oraz ich częstotliwość, zaleca się konsultację z lekarzem lub fizjoterapeutą, którzy uwzględnią indywidualne potrzeby i stan zdrowia pacjenta.
3. O czym pamiętać przed użyciem?
Przed użyciem należy pamiętać, aby z urządzenia wykręcić śrubę transportową znajdującą się na spodzie urządzenia. Ponadto należy podłączyć przewody powietrzne w odpowiedniej kolejności, zaczynając od podłączenia najdłuższego z przewodów przy pachwinie. Szczegóły, jak przygotować urządzenie do zabiegu, znajdują się w instrukcji.
Przeciwwskazania do drenażu limfatycznego
Każdy zabieg medyczny, także drenaż limfatyczny, wiąże się z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Zanim zdecydujesz się na zakup aparatu, skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Warto pamiętać, że istnieje szereg przeciwwskazań do wykonywania masażu limfatycznego. Należą do nich:
- niewyrównana niewydolność serca
- zaburzenia pracy serca z zastojem płynów w kończynach dolnych
- zapalenie obszaru ciała, który ma być leczony
- zdiagnozowana lub podejrzana zakrzepica żylna kończyn dolnych
- zapalenie żył i choroby tętnic
- zgorzel lub zapalenie skóry
- miażdżyca lub żylne zaburzenia krążenia
- otwarte, nieleczone lub zainfekowane rany i urazy skóry
- ostre stany zapalne
- obrzęk płuc
- rozległe zakrzepowe zapalenie żył
- różyczka
- ciężkie niekontrolowane nadciśnienie
- neuropatia
- rozrusznik serca oraz implanty w miejscu użycia
- jaskra
- padaczka
- choroby nowotworowe
Przed pierwszym użyciem aparatu koniecznie zapoznaj się z instrukcją obsługi – znajdziesz w niej informacje dotyczące pierwszego uruchomienia urządzenia, a także prawidłowego wykonywania drenaży limfatycznych.