DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
WYCOFANY Zestaw 2 taśm FLOSS BAND
WYCOFANY Zestaw 2 taśm FLOSS BAND
WYCOFANY Zestaw 2 taśm FLOSS BAND
WYCOFANY Zestaw 2 taśm FLOSS BAND

WYCOFANY Zestaw 2 taśm FLOSS BAND

62,99 zł
brutto / szt.
Do listy zakupowej
Szybkie zakupy 1-Click(bez rejestracji)
Produkt niedostępny
Produkt niedostępny
WYCOFANY Zestaw 2 taśm FLOSS BAND
62,99 zł

ZESTAW TAŚM FLOSS BAND: 1MM CZERWONY + 1,5 MM CZARNY

Floss band są to taśmy służące do rozluźniania mięśni oraz powięzi. Osoby, które sięgają po nasze taśmy floss band to zarówno sportowcy, osoby aktywne fizycznie jak i powracające do sprawności po kontuzjach czy zabiegach operacyjnych. Floss band marki 4FIZJO to taśmy wykonane z najwyższej jakości lateksu. W naszej ofercie znajdziesz taśmy o dwóch grubościach – 1mm oraz 1,5mm. Długość naszych floss bandów to ok. 2,1m, a szerokość 5cm.

Detale produktu

  • Kolor: Czerwony + Czarny
  • Materiał: Lateks
  • Długość: 207 cm
  • Grubość: 1 mm + 1,5 mm
  • Szerokość: 5 cm
  • Producent: 4FIZJO

JAKI FLOSS BAND WYBRAĆ?

Jeżeli zastanawiasz się, który z floss bandów wybrać to poniższe informacje powinny być pomocne. Na wstępie powinieneś zdać sobie sprawę z tego, że im grubszy floss band tym mocniej będzie ściskał okręconą okolicę. Taśmy o grubości 1,5 mm lepiej sprawdzą się podczas pracy na większych stawach takich jak np. kolanowy oraz u osób z podwyższoną masą ciała. Z kolei te 1 mm polecane są dzieciom, osobom o niższej wadze oraz do pracy na mniejszych stawach.

DO CZEGO MOŻESZ WYKORZYSTAĆ FLOSS BANDY?

Floss bandy jak już wcześniej wspominaliśmy służą do rozluźniania nadmiernie napiętych mięśni, rozluźnienie tkanek około stawowych oraz do poprawy ruchomości samego stawu. Jak je stosować – my mamy dwie propozycje – kompresyjne ruchy czynne oraz kompresyjne ruchy oporowe: 

1) Kompresyjne ruchy czynne – okręć staw lub grupę mięśniową oraz wykonuj ruchy czynne bez obciążenia (w możliwie pełnych zakresach ruchów), przez 30 sek. serie powtórz 4-5 razy, 

2) Kompresyjne ruchy oporowe – okręć staw lub grupę mięśniową oraz wykonuj ćwiczenie z oporem angażujące okręconą okolicę, Abyś lepiej zrozumiał te dwie metody wyobraź sobie, że będziesz rozluźniał mięśnie łydki. Postaraj się okręcić floss bandem łydkę zaczynając powyżej kostki i stopniowo owijając coraz wyżej.

Metoda pierwsza polega na naprzemiennym zginaniu i prostowaniu stopy (w powietrzu). Druga metoda polega na naprzemiennym stawaniu na palcach i piętach. Wypróbuj koniecznie obydwie, sam zobaczysz, która z metod będzie dla Ciebie lepsza.

DLACZEGO WARTO WŁĄCZYĆ FLOSS BAND DO TRENINGU I REHABILITACJI?

Floss band są doskonałym uzupełnieniem terapii w gabinecie fizjoterapeutycznym. Sportowcom pozwalają wykonać po treningową autoterapię a także przygotować mięśnie do jeszcze efektywniejszego treningu.

Marka
Kolor
Czerwony + Czarny
Długość
207 cm
Materiał
Lateks
Waga
1 mm + 1.5 mm
Szerokość
5 cm

Blog 4fizjo

2022-08-30
Dlaczego warto nosić ortezy?

Ortezy czesto występują jako nieodzowny element terapii prowadzonej przez fizjoterapeutę i zastępują starszy odpowiednik, jakim był gips.Dlaczego warto nosić ortezy oraz jakie modele są dostępne na rynku? Zapraszamy do lektury!

Zobacz więcej
Zobacz więcej
Zobacz więcej
pixel