Stosując piłki do masażu kręgosłupa, możesz zmniejszyć ból mięśni pleców, co z pewnością poprawi jakość funkcjonowania na co dzień oraz jakość snu. Poznaj najlepsze metody na rozluźnienie za pomocą piłki do masażu.
Piłka do masażu EPP 12 cm
Pojedyncza piłka do masażu EPP 12 cm 4FIZJO
Pojedyncza piłeczka do masażu EPP 12 cm 4FIZJO czarno-zielona roller
Chcesz skutecznie rozmasować spięte mięśnie? Może potrzebujesz zadbać o mobilizację i poprawę krążenia krwi w organizmie? Postaw na pojedynczą piłeczkę do masażu 12 cm 4FIZJO. Zregeneruje ona mięśnie przy masażu punktowym wybranych partii ciała. Sprawdzi się jako uzupełnienie terapii rehabilitacyjnej w gabinecie fizjoterapeutycznym. Będzie pomocna również przy przywracaniu sprawności po przebytych urazach i kontuzjach.
Zadbaj o profesjonalną autoterapię i sprawne funkcjonowanie na co dzień z piłkami do masażu!
Piłeczka do masażu i rehabilitacji EPP 4FIZJO
Piłeczka do masażu EPP 12 cm 4FIZJO pomaga w rozluźnianiu mięśniowo-powięziowym. Sprawdź cechy produktu, aby dopasować model do własnych potrzeb i stymulowanego obszaru w ciele.
Parametry:
✔️ Kolor: czarno-zielony
✔️ Materiał: pianka EPP
✔️ Średnica: 12 cm
✔️ Twardość: bardzo twarda
✔️ Produkt Medyczny ✅
Do czego służy pojedyncza piłka do masażu punktowego?
Pojedyncza piłeczka 12 cm od 4FIZJO jest stosowana do uciskania wybranych punktów na ciele w celu poprawy mobilności. Ten poręczny produkt pozwoli rozluźnić trudno dostępne struktury tkankowe. Zmniejsza napięcie i poprawia elastyczność mięśni. Pojedyncza piłeczka do masażu polecana jest do:
▶️ Masażu pleców i szyi
▶️ Masażu kręgosłupa
▶️ Rolowania klatki piersiowej, barków i łopatek
▶️ Masażu ud i pośladków
▶️ Rozbijania, stymulacji mięśni i powięzi
Piłka do rehabilitacji – najlepsza jakość wykonania
Używając piłki do masażu, bez problemu dotrzesz do najtrudniej dostępnych partii ciała. Taka forma jest odpowiednia dla osób korzystających z fizjoterapii, aby móc kontynuować samodzielnie ćwiczenia rehabilitacyjne w domu. Do tego jest ona łatwa w użyciu. Aby zapewnić komfort korzystania z produktu, piłeczkę pojedynczą 4FIZJO wykonano z wysokiej jakości, trwałego materiału EPP. Ten rodzaj pianki jest hipoalergiczny.
Piłka do masażu EPP cechuje się dużą twardością. Zapewnia to bardziej precyzyjny ucisk, przyspieszając proces nawodnienia mięśni. Tym samym pomaga zapobiegać dalszym urazom i kontuzjom. Piłka masująca jest łatwa w czyszczeniu i dezynfekcji. Po każdym treningu możesz przetrzeć piłkę wilgotną ściereczką. Tym samym dbasz o odpowiednią higienę użytkowania.
Jak używać piłek do masażu 4FIZJO?
Rollery i piłki do masażu powięzi są znakomitym sposobem na zmniejszenie bólu i napięcia różnych partii ciała. Z tych akcesoriów do masażu można skorzystać na parę sposobów.
1. Statyczne rozluźnienie punktu spustowego – przyłóż piłeczkę do bolącego miejsca i zwiększaj stopniowo nacisk. Dociskaj piłkę, do momentu aż poczujesz zmniejszające się napięcie w ciele.
2. Głęboki automasaż – przypomina trochę rolowanie na wałku. Przyciśnij piłeczkę do bolącego miejsca. Przesuwaj ją powoli wzdłuż nadmiernie napiętych mięśni, powtarzając czynność kilkukrotnie.
Zalety piłki do masażu całego ciała
✅ Duża twardość piłeczki do masażu zapewnia masaż rozluźniający dla najbardziej spiętych mięśni.
✅ Piłeczka wykonana jest z trwałego i bezpiecznego materiału EPP.
✅ Wykorzystany materiał ma właściwości hipoalergiczne, jest bezpieczny dla alergików.
✅ Piłeczka z pianki EPP jest odporna na odkształcenia i łatwa w czyszczeniu.
✅ Produkt sprawdzi się przy rozluźnianiu napiętych mięśni i powięzi: ud, barków, w okolicach łopatek i różnych punktów spustowych.
Przeciwwskazania:
- Otwarte rany;
- wylewy krwi z naczyń krwionośnych;
- miejsca z brakiem zachowanej ciągłości tkanek;
- automasaż punktów kostnych, stawów i kości;
- nadmierny dyskomfort taki jak zawroty głowy, spadek ciśnienia krwi lub inne nieprawidłowości w trakcie użytkowania.
- zmiany skórne w wyniku grzybicy, chorób zakaźnych, wysypki
- wrażliwa i delikatna skóra np. u pacjentów z cukrzycą lub problemami krążenia
- nowotwory (bez zgody lekarza).
Blog 4FIZJO
Wdowi garb to nieestetyczna narośl na karku w miejscu przejścia odcinka szyjnego do piersiowego kręgosłupa. Schorzenie to coraz częściej spotykane jest wśród młodych osób ze względu na wielogodzinną pracę przy komputerze w nieprawidłowej pozycji. W poniższym artykule poznasz skuteczne ćwiczenia, które złagodzą dolegliwości bólowe oraz wspomogą terapię leczenia wdowiego garbu.
Jak działa elektrostymulacja mięsni? Jakie są jej rodzaje? Czy jest bezpieczna dla zdrowia? Odpowiedzi na te i wiele innych kwestii na temat elektrstymulacji mięśni znajdziesz w poniższym artykule.