
Bańki chińskie ogniowe szklane 12 szt.
Bańki szklane ogniowe 4FIZJO zestaw 12 szt.
Szklane bańki ogniowe do stawiania na ciele 4FIZJO
Zmagasz się z powracającymi infekcjami? Przez osłabienie organizmu nie masz siły na trening? A może cierpisz na bóle kręgosłupa i stawów? W każdym z tych przypadków z pomocą przyjdą Ci szklane bańki ogniowe.
Dołączony do zestawu kwacz w szybki i bezpieczny sposób ogrzeje wnętrza baniek, by można je było łatwo postawić na ciele, a 6 rozmiarów baniek gwarantuje łatwe dopasowanie do każdej partii ciała. Brzmi dobrze? Czytaj dalej, bo to dopiero początek długiej listy zalet wynikających ze stosowania baniek ogniowych 4FIZJO.
Bańki ogniowe z kwaczem 4FIZJO – zestaw 12 szt.
Bańki ogniowe z kwaczem to idealne rozwiązanie zarówno do terapii w domu, jak i do gabinetu fizjoterapeutycznego. Zapoznaj się z ich parametrami, by wybrać produkt dopasowany do własnych potrzeb.
Parametry:
✔️ Materiał: szkło
✔️ W zestawie: 12 baniek i kwacz
Jakie bańki zawiera zestaw?
▶️ 2 bańki o średnicy 25 mm
▶️ 2 bańki o średnicy 32 mm
▶️ 2 bańki o średnicy 35 mm
▶️ 2 bańki o średnicy 45 mm
▶️ 2 bańki o średnicy 50 mm
▶️ 2 bańki o średnicy 55 mm
Bańki ogniowe – na jakiej zasadzie działają?
Mechanizm działania baniek opiera się na wytwarzaniu podciśnienia, które zasysa skórę do wnętrza bańki. Prowadzi to do silnego ukrwienia, w efekcie którego organizm pobudza do działania układ immunologiczny. Przystępuje on do produkcji przeciwciał, które mają za zadanie utrzymać organizm w równowadze. Gdy pojawią się w krwioobiegu, zostają skierowane do walki z infekcją czy kontuzją. Dzięki temu proces leczenia przebiega szybciej.
Ponadto stawianie baniek poprawia przepływ krwi, a tym samym zwiększa ukrwienie skóry. W efekcie tkanki stają się lepiej odżywione i dotlenione, co przyspiesza proces regeneracji. A skóra? Już po kilku zabiegach dostrzeżesz efekt wygładzenia i zwiększenia elastyczności.
Wskazania do stawiania baniek – kiedy warto po nie sięgnąć?
Bańki ogniowe z kwaczem, idealne zarówno do terapii w domu, jak i w gabinecie fizjoterapeutycznym, charakteryzują się bardzo szerokim zastosowaniem. Wśród wskazań do stawiania baniek znajdują się:
▶️ Bóle stawów i mięśni
▶️ Nerwobóle
▶️ Bóle w odcinku lędźwiowym i rwa kulszowa
▶️ Stany zapalne górnych dróg oddechowych
▶️ Kontuzje
▶️ Nawracające infekcje
▶️ Przeziębienie i grypa
▶️ Osłabienie organizmu
▶️ Cellulit i zwiotczała skóra
Bańki szklane w rehabilitacji pourazowej
Bańki ogniowe mogą być wykorzystywane także w procesie rehabilitacji i fizjoterapii. Jest to idealne narzędzie do pracy z osobami borykającymi się z przeciążeniami, urazami ortopedycznymi, a także z kontuzjami wynikającymi z wyczynowego uprawiania sportu. Stawianie baniek w takich przypadkach pomaga rozluźniać spięte mięśnie, wspiera regenerację tkanek i zmniejsza stany zapalne. Zwiększenie ukrwienia sprawia, że tkanki stają się lepiej odżywione i dotlenione, co może przyspieszyć proces powrotu do zdrowia i pełnej sprawności. Właśnie dlatego bańki ogniowe są bardzo często idealnym uzupełnieniem tradycyjnych metod rehabilitacyjnych.
Jak stawiać bańki chińskie ogniowe?
Wbrew pozorom, stawianie baniek leczniczych ogniowych nie jest procesem skomplikowanym, jednak aby zrobić to poprawnie, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Zacznij od przygotowania baniek poprzez przetarcie ich wnętrza spirytusem, a brzegów wodą. Następnie natłuść skórę w miejscu, gdzie bańki będą stawiane. Jeśli jest ona mocno owłosiona, należy ją ogolić – inaczej bańki mogą się nie trzymać. Kolejny krok to ogrzanie wnętrza baniek płomieniem kwacza i przyłożenie ich do wybranego miejsca na ciele. Osobę z postawionymi bańkami najlepiej przykryć kocem i pozostawić na ok. 15 minut. W celu zdjęcia baniek należy lekko nacisnąć skórę wokół nich – gdy do środka dostanie się powietrze, bańki można bez problemu zdjąć.
Blog 4FIZJO
