DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Chusteczki do dezynfekcji

ilość produktów: 2

Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni to bardzo wygodna alternatywa dla innych środków biobójczych. Nie wymagają spłukiwania i są poręczne, dzięki czemu zawsze warto je mieć przy sobie. Wraz z innymi preparatami możesz je zakupić w sklepie internetowym 4fizjo.pl. Sprawdź naszą ofertę środków dezynfekcyjnych!

Czy dezynfekcja rąk i powierzchni jest konieczna?

Pytanie może się wydawać retoryczne, ale wiele osób nie zdaje sobie do końca sprawy, jak wiele drobnoustrojów znajduje się w otaczającej przestrzeni. Dotykanie sprzętów, podawanie dłoni, czy nawet korzystanie z bankomatów może spowodować, że na naszej skórze pojawią się groźne bakterie, wirusy i grzyby, które bardzo szybko się rozmnażają. Mogą to być tak niebezpieczne drobnoustroje, jak gronkowiec złocisty, pałeczki salmonelli, czy pasożyty m.in. owsiki. Obecnie dochodzi do tego konieczność ochrony przed wirusami covid. Wysokiej jakości chusteczka posiadająca atest i przebadana pod względem skuteczności pozwoli Ci zminimalizować ryzyko zakażenia.

Podobnie jest w przypadku powierzchni. Zarazki rozwijają się szybko nawet w pozornie kontrolowanych warunkach domowych. Regularne czyszczenie to kwestia bezpieczeństwa, zmniejsza także ryzyko alergii. Warto zwłaszcza przecierać blaty, powierzchnie siedzisk, klamki, uchwyty, czy przedmioty z tworzyw sztucznych lub stali szlachetnej. Chusteczki znajdują również zastosowanie przy sprzęcie medycznym. Można je stosować profilaktycznie obok innych środków i detergentów.

Jak właściwie używać chusteczek dezynfekcyjnych?

Alkohol jest środkiem o bardzo dużej skuteczności, jeśli chodzi o działanie biobójcze. Wykonany na jego bazie roztwór wodny prowadzi do denaturacji białek, a więc niszczy błony lipidowe w komórkach bakterii, wirusów i innych mikroorganizmów. Dlatego alkoholowe chusteczki przeznaczone do higienicznej dezynfekcji rąk czy powierzchni są zalecane. Stosowany roztwór powstaje z reguły w oparciu o alkohol etylowy, czasem z dodatkiem izopropanolu i fenoksyetanolu. Stosuje się również inne dodatki, które pomagają szczególnie w przypadku wszelkich małych powierzchni odpornych na działanie alkoholu.

Materiałem na którym znajduje się środek jest wykonana z bawełny ściereczka. Miękka, a równocześnie wytrzymała jest dobrą bazą dla dezynfekującej mieszanki. Należy jednak pamiętać, że przy dostępie powietrza szybko wysycha. Aby zachować stałą wilgotność pozostałych ściereczek, trzeba chusteczkę wyjąć, a następnie szczelnie zamknąć opakowanie. Popularne są chusteczki w opakowaniu typu flow pack z samoprzylepnym okienkiem.

Produkt ma też swój termin ważności należy więc po otwarciu opakowanie zużyć przed wyznaczoną datą. Ponieważ chusteczki z alkoholem działają czasem niekorzystnie na skórę rąk dlatego wiele z nich posiada dodatki substancji pielęgnujących, które nawilżają dłonie. Często stosowana jest gliceryna, dzięki czemu chusteczki mają też delikatny świeży zapach.

Wysokiej jakości chusteczki do dezynfekcji

Chusteczki należą do bardzo przydatnych środków dezynfekcyjnych. Dezynfekcja higieniczna rąk i powierzchni pozwala wyeliminować drobnoustroje w domu, czy miejscach publicznych. Wygodne w użyciu doskonale sprawdzają się do wielu zastosowań. Przed zakupem warto zwrócić jednak uwagę na ich jakość i posiadany atest. W 4fizjo.pl oferujemy chusteczki o wysokiej skuteczności. Są testowane dermatologicznie i można je stosować do powierzchni, które mają kontakt z żywnością. Sprawdzają się także do dezynfekcji narzędzi, czy sprzętu medycznego. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel