DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Profesjonalne środki dezynfekcyjne

ilość produktów: 13

Utrzymywanie czystości pozwala pozbyć się groźnych drobnoustrojów, ale również zachować dom i obecne w nim sprzęty w dobrym stanie. Środków do dezynfekcji powierzchni jest całe mnóstwo, mogą się jednak znacząco różnić skutecznością. Jakie preparaty warto wybrać?

Profesjonalne preparaty do czyszczenia powierzchni

Środki do dezynfekcji powierzchni znajdują zastosowanie zarówno w domu, jak i wielu miejscach publicznych. Stosuje się je w szpitalach, gdzie detergenty wykorzystuje się również do dezynfekcji narzędzi. Wysokiej jakości środki higieniczne doskonale sprawdzają się nawet w najbardziej wymagającym otoczeniu.

Takie preparaty muszą mieć, zgodnie z europejskimi normami odpowiednie atesty. Zawarta w nich substancja czynna powinna bez problemu usuwać wirusy, bakterie (w tym prątki gruźlicy), czy grzyby. Ważne też, aby nie niszczyła czyszczonych powierzchni, co zapewnia neutralne pH roztworu użytkowego.

W szpitalach dobrym rozwiązaniem są środki o uniwersalnym przeznaczeniu, które oprócz czyszczenia wyrobów medycznych, czy powierzchni nadadzą się również do innych zastosowań. Z powodzeniem używa się ich także w innych punktach, w których higiena jest istotna np. salonach kosmetycznych czy w zakładach fryzjerskich.

Do szybkiego dezynfekowania powierzchni można także wykorzystać nawilżane chusteczki. Ułatwiają czyszczenia urządzeń medycznych, których nie można zanurzać. W 4fizjo.pl oferujemy chusteczki, które działają biobójczo w szerokim spektrum różnego rodzaju drobnoustrojów i patogenów. Są testowane dermatologicznie i mogą być używane do powierzchni mających kontakt z żywnością.

Środki do dezynfekcji rąk

Środek dezynfekujący przeznaczony do osobistego użytku, w tym szybkiej dezynfekcji rąk musi spełniać bardzo restrykcyjne normy, ponieważ ma kontakt ze skórą. Nie może powodować uczulenia, czy podrażnień. Równocześnie powinien wykazywać się wysoką skutecznością.

Często takie produkty występują w postaci płynów na bazie alkoholu. Zawierają też glicerol i emolienty chroniące skórę przed wysuszaniem. Oprócz zastosowań domowych przydają się również do użytku profesjonalnego np. chirurgicznej dezynfekcji rąk. Skuteczne działanie wykazują też preparaty w postaci sprayu. Dzięki wygodnej formie aplikowania można je z łatwością schować do torebki, czy plecaka i stosować poza domem. Taki asortyment znajdziesz w 4fizjo.pl. Polecamy preparaty do rąk o różnej objętości od 500 ml do 5 litrów. Kupisz u nas również kremy do rąk zawierające m.in. wosk pszczeli, a także przyjazny dla skóry kolagen, elastynę, czy kompleks witamin. Produkt ma neutralne pH i nie pozostawia tłustego nalotu na dłoniach. Oprócz właściwości dezynfekujących dobrze zabezpiecza przed wysuszaniem i pękaniem skóry.

Potrzeba stosowania środków dezynfekcyjnych

Stosowanie preparatów czyszczących to w wielu miejscach po prostu konieczność. Są niezbędne w toaletach publicznych, hotelu i restauracji, nie da się bez nich obejść w salonie kosmetycznym. Dany produkt może mieć przyjemny zapach lub być bezwonny. Preparaty są dostępne jako płyny lub koncentraty, w formie pianek lub żeli.

W pierwszej kolejności powinny jednak gwarantować bezpieczeństwo, a więc likwidować większość bakterii, wirusów i innego rodzaju zarazków. W 4fizjo.pl oferujemy naszym klientom różnorodny asortyment do higieny i dezynfekcji. Nasze produkty przeznaczone są do profesjonalnych zastosowań i cechują się dużą wydajnością oraz skutecznością działania. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

pixel