Podwójna piłeczka do masażu (czarna) / Double lacrosseball

25,49 zł
Brutto Dostawa: 3 do 6 tygodni

Podwójne piłeczki do masażu, to piłeczki służące do rozluźniania nadmiernie napiętych mięśni. Dzięki swojemu kształtowi bezpiecznie rozluźnisz nimi mięśnie kręgosłupa, karku oraz kończyn. Dedykowane są osobom uprawiającym sport, trenerom oraz fizjoterapeutom. Dzięki swojej niedużej wielkości możesz je łatwo zabrać ze sobą do pracy, w delegacje oraz na weekendowy wypad.

JAK WYBRĆ PIŁKĘ DO MASAŻU?

Ilość

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)

Podwójna piłeczka do masażu – kilka słów

Do produkcji podwójnych piłeczek do masażu firmy 4FIZJO wykorzystywany jest sylikon najwyższej jakości. Dzięki dużej gęstości tego materiału piłeczki są bardzo twarde i odporne na siły zgniatania. Możesz mieć pewność, że piłeczka nie rozpłaszczy się nawet pod wpływem nacisku całego Twojego ciężaru ciała.  

Do czego możesz wykorzystać double lacrosse balls?

Podwójne piłeczki do masażu to znakomity sposób abyś pozbył się bólu nadmiernie napiętych mięśni karku, pleców czy kończyn. Możesz z nich korzystać na kilka sposobów - te polecane przez nas to: statyczne rozluźnienie punktu spustowego oraz głęboki automasaż. 

1) Statyczne rozluźnienie punktu spustowego - przyłóż piłeczkę do bolesnego miejsca i naciśnij je do zmniejszenia odczucia bólu lub przez około 40s. 

2) Głęboki automasaż wygląda trochę jak rolowanie na wałku – przyciskasz piłeczkę do masowanej okolicy i przesuwasz ją powoli wzdłuż nadmiernie napiętych mięśni, powtarzając czynność kilkukrotnie. 

Abyś lepiej zrozumiał te dwie metody wyobraź sobie, że będziesz rozluźniał mięśnie między łopatkami. Włóż podwójną piłeczkę do masażu między plecy oraz ścianę i oprzyj się o nią. Dwie jej okrągłe części powinny znajdować się po dwóch stronach kręgosłupa. Postaraj się znaleźć maksymalnie bolesny punkt przyciskając piłeczkę plecami do ściany. Nacisk utrzymaj do momentu złagodzenia bólu lub przez 40 sek. Korzystając z drugiej metody dociśnij podwójną piłeczkę do masażu do ściany, tak aby ból był wyraźny ale do zniesienia. Kiedy oswoisz się trochę z bólem przesuwaj plecy w górę i w dół w spokojnym tempie, czynność powtórz kilkukrotnie.

Piłeczki do masażu mogą być przez Ciebie wykorzystane zarówno do automasażu jak i masażu nadmiernie napiętych miejsc i okolic ciała przez Twojego partnera treningowego. 

Czy piłeczka jest odpowiedniej twardości?

Jeżeli wahasz się czy podwójna piłeczka do masażu będzie dla Ciebie zbyt twarda mamy proste rozwiązanie – po pierwsze pamiętaj, że możesz regulować siłę z jaką na nią naciskasz. Dodatkowo piłeczkę do masażu możesz również położyć na miękkim podłożu (np. materacu), wtedy odczuwanie docisku będzie nieco subtelniejsze.

Zastanawiasz się jak  podwójna piłeczka do masażu wpływa na mięśnie?

Po treningu Twoje mięśnie są często obolałe i mało mobilne. Wszyscy wiemy, że do dobrej regeneracji potrzeba im wody, tlenu oraz substancji odżywczych. Ograniczając ruch po treningu zmniejszasz nie tylko odczucie bólu mięśni ale niestety również ukrwienie tkanek.  Dlatego dobrze odwrócić ten proces. Dzięki uciskowi wywieranemu przez piłeczkę do masażu poprawia się dopływ krwi wraz z tlenem, substancjami odżywczymi oraz wodą do Twoich tkanek, dzięki czemu Twoje mięśnie będą regenerować się dużo szybciej. Dodatkowym plusem jest to, że potreningowy ból mięśni nazywany przez wiele osób „zakwasami” minie dużo szybciej.

W jaki sposób powinieneś dobrać siłę nacisku na piłeczkę?

Sposobów jest wiele my przedstawimy Ci nasz – wyobraź sobie że najlżejszy ból jaki czujesz to 1 a najmocniejszy jaki możesz sobie wyobrazić to 10. Nacisk jaki powinieneś dobrać podczas rozluźniania mięśni za pomocą piłeczki do masażu to około 7-8. Znasz na pewno powiedzenie „co za dużo to niezdrowo”, ta znana przez wszystkich prawda również tu znajduje zastosowanie. Jeżeli użyjesz zbyt mocnego bodźca to ból będzie na tyle duży, że zamiast rozluźnić mięsień uzyskasz odwrotny efekt.

Dlaczego warto włączyć double lacrosse balls do treningu oraz rehabilitacji?

Piłeczki double lacrosse są doskonałym uzupełnieniem terapii w gabinecie fizjoterapeutycznym. Sportowcom pozwalają wykonać potreningową autoterapię a także przygotować mięśnie do jeszcze efektywniejszego treningu.

Firma 4FIZJO

Korzystając ze sprzętów firmy 4FIZJO możesz mieć pewność, że wybierasz produkty charakteryzujące się wysoką jakością. Zanim wprowadzamy nasze produkty do sklepów poddajemy je próbom wytrzymałościowym przez min 6 miesięcy po czym sprawdzamy ponownie ich parametry.

Jesteśmy polską firmą – wspieraj swoich! Zespół 4FIZJO.

131

Opis

Kolor
Czarny
Długość
13,5 cm
Materiał
Silikon
Średnica
6,5 cm
Twardość
Bardzo twarda

Specyficzne kody

11 innych produktów w tej samej kategorii: